UV lampy pre vodné korytnačky

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

UV lampy pre vodné korytnačky

Poslaťod ctrlaltdellete » Sob Apr 02, 2016 12:21 pm

zdravím, ... momentálne používam pre výhrev súše pre tse obyčko lampu cca 50W a rozhodol som sa im vylepčiť život, nakoľko momentálne ešte origoš lúče zo slnka nedostávajú, že im osadím na výhrev púšte osvetlenie v asi tejto podobe:
do prvej lampy Light Dome / Aluminum UV Reflector Lamp 14cm a do nej Repti Glo 5 UVB 13W prípadne Reptile UVB100 PT2186 - 13W
a do druhej lampy Exo Terra lampa Glow Light - 21cm plánujem ako výhrevnú Basking spot Lamp 40W, ....
nie som si istý, ale myslím, že je to správna kombinácia pre korky tse, ak nie, kludne ma opravte, ... a otázkou ešte zostáva, v akej výške od súše majú byť lampy? plánoval som cca aai tak 20cm , ...
dík, za prípadné info, radu, čas, múdrosti, ...
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok užívateľa
ctrlaltdellete
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned Jan 03, 2016 9:06 am

Re: UV lampy pre vodné korytnačky

Poslaťod štefan » Štv Máj 12, 2016 8:03 pm

Odmeraj teplotu pod jednotlivými výškami a podľa toho nastav výšku osvetlenia.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: UV lampy pre vodné korytnačky

Poslaťod veribr » Pon Okt 30, 2017 1:58 pm

V tomto období odporúčam nasadiť aj vápnik. Najlepší je práškový Biomín H. Dostať ho v lekárňach. Ja ho kupujem napríklad v Pilulke, môžeš tam ísť aj cez tento link http://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/ . Biomínom posypeš potravu. Aj keď sa ti niečo uvoľní do vody, korytnačky ho postupne spotrebujú. Je veľmi dôležitý v kombinácii s UVB.
veribr
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Okt 30, 2017 1:21 pm


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron