Znecistena voda

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Znecistena voda

Poslaťod matus699 » Uto Nov 21, 2017 12:12 pm

Dobry den prajem. Mam vodnu korytnacku ktora ma akvarium. Akvarium je rozdelene na 2 casti v jednej ma vodu na plavanie a potom ked vylezie hore ma suchu plosinu. Trapi ma ale voda ktora je uz po tyzdni smradlava a spinava. Objem vody je cca 45 litrov. Najskor som mal maly filter myslel som si ze nestiha filtrovat tak som kupil vacsi. Kupil som cerpadlo atman jk 200 + penu/biofilter 10x10x16 jk animals ale aj tak to nepomohlo. Filter bezi od rana do vecera naplno penu aj ked cistim kazdy druhy den tak voda po 7-10 dnoch je spinava smradlava hneda teda na vymenu. Filter na noc vypinam z dovodu kludu ako korytnacky tak u mna. Kupil som produkt Dajana Repti conditioner ktory som daval v 2nasobnych davkach ako pisu aj tak ziadna zmena. Skusal som aj ocot ale tiez nepomohol. Co mi poradite? Je aj nejaka moznost ako tu vodu predlzit nech 2x do mesiaca nemusim cele akvarium cistit a minut minimalne 90litrov vody? Mate nejaku skusenost co by mi mohlo pomoct? Nemam tam ziadny strk rastliny nic lebo vzdy vsetko bolo velmi spinave a nedalo sa to cistit.
Mam na filtri vodu okyslicovat alebo iba filtrovat bez bubliniek?
matus699
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Nov 21, 2017 10:56 am

Re: Znecistena voda

Poslaťod štefan » Uto Nov 28, 2017 2:26 pm

Dobrý deň,

skúste nechať filter ísť nonstop a to aj v noci. Máte typ filtra, kde sa dajú aktivovať oba prvky - filtrácia a okysličovanie?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Znecistena voda

Poslaťod matus699 » Štv Nov 30, 2017 6:15 pm

Ano je to filter kde moze byt okyslicovanie a filtracia. Okyslicovanie som dal prec. Teraz ide filter bez bubliniek a nonstop uvidim po cca 2 tyzdnoch aka bude zmena.
matus699
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Nov 21, 2017 10:56 am


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron