POMOC!

Všetko okolo týchto vskutku unikátnych jašterov...

Moderátor: štefan

POMOC!

Poslaťod tana » Ned Mar 18, 2007 12:54 am

Chovám páreček jemeňáku a očekávám první snůšku. Potřebuji nutně poradit :!: .Jelikož se Dina neměla k snůžce a tekla z ní voda-moč? tak po poradění je to zacpaný vejcovot.Jela jsem na veter. a dostala kalciovku oxytocinu-prý do půl hod. budě snůška,ale nic :cry: . Máte někdo stím zkušenost-jak dlouho to trvalo?:?: Spěchá to,dostala jí 17.3 v 14,30hod.Děkuji :cry:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Re: POMOC!

Poslaťod štefan » Ned Mar 18, 2007 8:43 am

Pred časom mi 0,1 P. guttatus (užovka červená) nedokázala odložiť znášku a veterinár jej aplikoval oxitocin. Na druhý deň bola znáška na svete. Ja na tvojom mieste idem okamžite k veterinárovi, dám si urobiť rontgen a aplikujem vyššiu dávku oxitocinu.Držím palec.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Ned Mar 18, 2007 3:56 pm

To že má zacpaný vejcovod -to mi bylo řečeno od chovatele nikoliv od veter. :!: Dneska ráno jsem jí dala spátky do terárka(může se tam klidně vyklást),dalala jsem jí napít s pipety a pila,když jsem krmila Dina tak začala prskat,tak jsem ze srandy jí skusila dát malinkého švába a světě div se vzala si jenon jednoho a dokonce vylezla na benjamina a leží-vyhřívá se :?: :evil: Tak si myslím,že si dělá ze mně srandu a bude asi ještě čas,uvidím co bude dál,skusím ještě počkat,samo sebou,že podle toho jak bude vypadat-jinak opět na veterunu :cry: Už aŤ to vyprdne :!: :cry:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Seginka » Ned Mar 18, 2007 9:04 pm

AHoj, Ako dlho je tvoja chameleonica gravidna??? A ako si vedela, ze ide znasat? Sprav jej najlepsie podmienky, ake sa daju zabezpecit, hlavne miesto, kde by mohla zniest vajicka....teda piesok alebo nieco vysoke tak 30 cm. Po podani calcia a oxytocinu by naozaj mala znasat do pol hodiny, niekedyuz pri prevoze odd vetosa zvyknu zvierata znasat...preto si myslim, ze by to mohla byt aj falosna gravidita a moze mat zvacsene folikuly...treba psravit sono alebo rtg....a potom pripadne operaciu...najlepsie je preto ist do Brna, tam su na to specializovani... :) Vela stastia...
Seginka
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Feb 26, 2007 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tana » Ned Mar 18, 2007 10:17 pm

Segi byla připuštěná 9.2,14.2 jsem je viděla kopulovat-takže falešná gr. to naní,podmínky ná ,je plná až k prasknutí.Brno -Ostrava ?,u nás je veter. ZOO kde mají veškeré zařízení-dokonce jím vozí zvířata na operaca a pod. ze zologické zahrady.No ono taho bylo víc.když tak jikni na chameleo Info web náš(cz) tam jsem to popsala do podrobna :!: .Hypotetiky by měla mít ještě tak 5-6 dní čas :?: ,ale vzhledem idálosti nevím.Budu se muset rozhodnou a to je dilema :?:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod tana » Pon Mar 19, 2007 12:53 pm

:oops: takže má ještě čas 25.3 :oops: . Já jsem to počítala od začátku kopulace,a nyní vím,že se počítá jinak :!: :evil: . Nikde jsem nenašla od kdy se to má počítat,a proto ten poplach :!: . myslím si,že by by nebylo špatné to někde napsat :idea: Naštěstí nejsem sama komu se to stalo-uf :lol: . Díky.
Jinak se moc a moc omlouvám Pepemu,já to prvně špatně napsala-moc mně to mrzí.Promiň a doufám že je to teťka dobře.Jinak Dinečka je mrtvá.Děkuji všem za pomoc.
Naposledy upravil tana dňa Pia Mar 23, 2007 12:19 pm, celkovo upravené 4
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Pon Mar 19, 2007 2:12 pm

tana píše:... myslím si,že by by nebylo špatné to někde napsat :idea: Naštěstí nejsem sama komu se to stalo-uf :lol: . Díky.


Kludne to napíš k nám :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Pon Mar 26, 2007 12:32 pm

Myslím si,že by to měl raději napsat někdo zkušený :idea: . Bohužel to Dina nezvládla i přes mou snahu. :cry: . Nevzdávám se a sháním novou.
Už mám novou,ale je ještě maličká-vánoční a tak se jeětě snažím sehnat starší. Raději to napiš ty. http://www.smirakovat.spaces.live.com/
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Redsnake » Str Máj 23, 2007 7:02 pm

Myslim, ze byla chyba aplikovat oxytocin. Kazdopadne oxytocin (hormon ktery startuje porod popr snasku) je kontraidnikovan pri jakekoli poruse porodnich snaskovych cest tzn jak pises ucpani vajecniku. Jaky ma smysl, kdyz zvire budes cpat hormonem ktery ho nuti klast vejce a ma ucpane porodni cesty? Mam takove zkusenosti, ze se nejlepe osvedcilo dat samici do kyble s vlhkym piskem do tmave mistnosti....Okamzik kdy ji tam dat odhadnete podle toho, ze hrabe ruzne po terariu...
"Buď cestu najdu, nebo si ji udělám"
Hannibal
http://reptilweb.xf.cz
Obrázok užívateľa
Redsnake
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Máj 23, 2007 6:37 pm
Bydlisko: http://reptilweb.xf.cz

Poslaťod tana » Str Máj 23, 2007 7:17 pm

Kdybys pozorně četla tak víš,že to nebyl ucpaný vejcovod.Jinak byly veliké komplikace,a už byl nejvyšší čas.Bohužel to byla její první snůška,a to je 1:1.Bohužel to nezvládla-příčin proč to nezvládla může být povícero,ganetika a pod.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Redsnake » Str Máj 23, 2007 7:25 pm

Kdybys pozorně četla tak víš,že to nebyl ucpaný vejcovod.Jinak byly veliké komplikace,a už byl nejvyšší čas.Bohužel to byla její první snůška,a to je 1:1.Bohužel to nezvládla-příčin proč to nezvládla může být povícero,ganetika a pod.

Zdravim, tak mi ukaz kde jsi srozumtielne napsala, ze to nebyl ucpany vejcovod:)ja jsem jen nasel misto kde pises o ucpanem vejcovodu...Kazdopadne je dost nestandartni aplikovat oxytocin bez toho aniz bych mel jistotu, ze zvire bdue snaset.Ovsem, splest se muze kazdy.
Btw. nejsem ta, ale ten.)))
Btw ze by prvni skuska u chameleonu jemenskych byla 1:1 slysim poprve....Pokud chovatel pozna kdy si muze samici dovolit pripustit ( tzn kdy je na to pripravena, je dostatecne silna, atd) tak je sance hooodne velka, ze se vse povede...davat pomer jedna ku jedne je dost pesimisticke....Doufam, ze to bylo mysleno jen obrazne
"Buď cestu najdu, nebo si ji udělám"
Hannibal
http://reptilweb.xf.cz
Obrázok užívateľa
Redsnake
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Máj 23, 2007 6:37 pm
Bydlisko: http://reptilweb.xf.cz

Poslaťod tana » Pia Jún 01, 2007 8:48 pm

Ano,napsala jsem,že po poradění to vypadá na ucpaný vejcovod.Ale to nebyl.Veterináři jsou študovaní,a vědí,kdy mají aplikovat oxytocin.A zvláště, když jsem jím dala podrobné každodenní zápisky :!: To,že jsem psala v rodu ženským se omlouvám,ale již vím že jso rodu mužského-omlouvám se.Jinak ke zbytku komentáře:asi máš málo nastudované o cham. jemenských,vím moc dobře,kdy si mohu dovolit jí připustit :!: A to jsem se ještě radila s mým dobrým kamarádem,který nejenom chová jemen.,ale i jiné druhy přes 16let :!: Pesimistické :?: 1:1,jde vidět,že nevíš jak to chodí ve volné přírodě a v zajetí :idea:

Obrázok
Foto: Tana
Obrázok
Foto: Tana
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Pia Jún 01, 2007 9:31 pm

Tana ale má aj tentoraz pravdu. Nielen u chamíkov je pravdepodobnosť, že samice zadržia znášku a nevykladú ju 1:1. U prvorodičiek a občas nielen u nich sa to proste stáva.
Mne sa to stalo pred časom aj u P.guttatus a jedine veterinárom podaný oxitocin dokázal samici pomôcť sa vyklásť. Inak by bola asi zahynula.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod JJurci » Uto Dec 25, 2007 12:51 pm

A moze sa toto stat aj u e.macularius :?:
Obrázok
Obrázok užívateľa
JJurci
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pon Nov 19, 2007 2:25 pm
Bydlisko: Hviezdna 7/27

Poslaťod tozi » Uto Dec 25, 2007 2:14 pm

JJurci píše:A moze sa toto stat aj u e.macularius :?:

ano :wink:
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Ďalší

Späť na Chameleóni

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron