Krmenie pavukov

Všetko okolo postupov kŕmenia našich chovancov, chovu živej potravy...a techniky, ktorá uľahčuje život obyvateľom terárií...

Moderátor: štefan

Krmenie pavukov

Poslaťod scream » Pon Dec 11, 2006 2:14 pm

zbierate potravu pre pavuky alebo ine terariove zvierata aj v beznej prirode?

Pocul som ze to nie je velmi bezpecne kvoli parazitom, ale ja mam iba dobre skusenosti, a mozno ze aj ten hmyz a ina potrava z prirody ma pre milacikov vacsiu vyzivovu hodnotu.
Obrázok
Obrázok užívateľa
scream
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pon Dec 11, 2006 1:01 pm
Bydlisko: Bytča/Michalovce

Poslaťod vasek+ » Pon Dec 11, 2006 2:32 pm

Ahoj - ja sem taky slysel o tom ze by se hmyzem z prirody nemelo krmit. Ja jsem jeste hmyzem z prirody nekrmil a nevim jestli to zkusim.
Čau vasek+
"Je lepsi nic neríkat, nez rikat neco nic neríkajiciho!"
Obrázok užívateľa
vasek+
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Dec 09, 2006 9:48 am
Bydlisko: CZ - Pardubický kraj

Poslaťod scorpion » Pon Dec 11, 2006 3:20 pm

Já jsem akorát asi před 6 lety sbírala luční kobylky a krmila s nima štíra,tehdy byla zrovna nějaká nouze o cvrčky a já jsem měla strach,že mi Fifinka umře hlady,tehdy jsem ji měla teprve krátce,dnes už vím,že jí menší půst neuškodí. Tehdy jsem dokonce v nouzi koupila na krmení šváby,ve zverimexu mi je doporučovali,ale štír je odmítal a já jsem je pak měla problém spláchnout v záchodě,pořád tam plavali. :D :D :D :D Jinak kupuju ve zverimexu cvrčky a myší holátka. :D
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod dracula » Uto Dec 12, 2006 4:41 pm

hmyz a celkovo potrava z "vonku" je dosť riziková....ja som kŕmil muchami chytenými vonku fakt iba v prípade núdze.....ale zase keď som potreboval krmivo pre malé modlivky, kde inde ako vonku zoženiete malé vošky alebo niečo podobné o tak malej veľkosti....je to dosť diskutabilné, lebo ani v chováku vám nikto nezaručí že ten ich hmyz je bezchybný...ale samozrejme vo voľnej prírode sa vyskytuje viac kadejakých choroboplodných zárodkov ktoré by nám v chove mohli urobiť neplechu :)
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Uto Dec 12, 2006 4:57 pm

Lov hmyzu vonku má svoje kúzlo. Dracula si iste pamätá naše večerné lovy vošiek na rybníkoch, kedy sme si zabudli svietidlo a tak sme si museli vypomáhať len vzdialenými reflektormi od prechádzajúcich áut. Stačilo nám pár okamihov, aby sme vedeli ako na ne... :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Redsnake » Str Máj 23, 2007 7:35 pm

Hmyz ziskavam smykanim na louce uz nejaky ten rok bez nejmensich nasledku na zviratech.)Ke zkrmovani pouzivam kobylky a sarancata. Smykam na vlastnim pozemku, kde mam jistotu, ze se nepouzivaji zadne chemicke postriky...ani v nejblizsim okoli...
"Buď cestu najdu, nebo si ji udělám"
Hannibal
http://reptilweb.xf.cz
Obrázok užívateľa
Redsnake
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Máj 23, 2007 6:37 pm
Bydlisko: http://reptilweb.xf.cz

Re: Krmenie pavukov

Poslaťod dodo.b » Pia Aug 10, 2007 11:29 am

cawte
ja osobne niekedy sa v lete zoberiem na lúku a pre mojích pavúkov nazbieram nejakých cvrčkov, ja z parazitami som ešte nemam skúsenosti:D
Naposledy upravil dodo.b dňa Pon Aug 13, 2007 9:19 am, celkovo upravené 1
G.roseu,L.parahybana,P.irminia,P.cambridgei,N.chromatus,A.geniculata,A.Insubtilis,B.vagans
Obrázok užívateľa
dodo.b
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str Aug 08, 2007 1:04 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Chruno » Ned Aug 12, 2007 6:14 pm

dodo.b: cvrckov asi tazsie kedze na Slovensku ziju len v akvaristikach... skor lucnych konikov a kobylky
Obrázok užívateľa
Chruno
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Júl 24, 2007 12:07 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod tana » Ned Aug 12, 2007 7:12 pm

Není problém si je odchovat :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod ToPaS » Ned Aug 12, 2007 7:26 pm

Ja nekrmim hmyzom z prirody je to velke riziko a nechcem riskovat uhyn jedinca :!: (to som myslel len u pavukov)
Naposledy upravil ToPaS dňa Ned Aug 12, 2007 7:33 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod tozi » Ned Aug 12, 2007 7:33 pm

Ja nekrmim hmyzom z prirody je to velke riziko a nechcem riskovat uhyn jedinca :!:


Ja kŕmim smýkanym hmyzom,a zatiaľ je všetko v pohode.Chovancom to chutí viac než klasické cvrčky alebo iný kupovaný hmyz.

Nevidím dôvod nenachytať si nejaký hmyz na lúke ako sú lúčne koníky.Ale treba mať istotu, že sa na blízku nerobí postrek nejakými látkami.

Týmto hmyzom kŕmim moje gekony.
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod peterveter » Ned Aug 12, 2007 8:36 pm

Pokial na tej luke vidíš aj neaké jašterice zelené a pod. tak nemusíš mat obavy ,lebo aj oni to žeru .Pokial by sa niekde v blízkosti použil nejaky postrek ,tak to žiadna kobylka neprežije,takže žiadnu nechytíš :wink:
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod ToPaS » Ned Aug 12, 2007 9:01 pm

Pokial na tej luke vidíš aj neaké jašterice zelené a pod. tak nemusíš mat obavy ,lebo aj oni to žeru .Pokial by sa niekde v blízkosti použil nejaky postrek ,tak to žiadna kobylka neprežije,takže žiadnu nechytíš :wink:


Ano uplne suhlasim, svojho Anolisa krmim aj smykanym hmyzom, ale u pavukov to nerobim lebo tam je riziko prenosu parazitov na pavuka. :wink:
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod tana » Ned Aug 12, 2007 9:27 pm

Ano souhlasím s klukami,já to mám jednodušší-ze zahrady.A hlavně je to hodně veliký rozdíl :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod dodo.b » Pon Aug 13, 2007 8:05 am

joj chruno :lol: keby som nemal teba newem co robit:D
G.roseu,L.parahybana,P.irminia,P.cambridgei,N.chromatus,A.geniculata,A.Insubtilis,B.vagans
Obrázok užívateľa
dodo.b
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str Aug 08, 2007 1:04 pm
Bydlisko: Prešov

Ďalší

Späť na Krmivá a technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron