CITES

Všetko okolo zákonov,skúsenosti s prístupom úradníkov, uplatňovanie CITESu v praxi...

Moderátor: štefan

CITES

Poslaťod Tsuki-Yomi » Uto Dec 19, 2006 7:07 pm

cites..je dobrý "vynalez"ale!..na druhej strane je malo užitocný..pretože vždy a vsade sa najdu taki, ktori tieto veci obchadzaju. :evil: :x
FORTA COME LUPO
Obrázok užívateľa
Tsuki-Yomi
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Dec 07, 2006 8:01 pm

Poslaťod Almeida » Str Dec 20, 2006 11:08 am

Dajme tomu, že by som v Taliansku, ako členskej krajine EU odchytil motýle, ktoré by neboli zákonom chránené a chcel ich doniesť na Slovensko za účelom chovu. Je to možné aj bez rôznych vybavovačiek?
Almeida
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str Dec 06, 2006 11:32 am
Bydlisko: Dlhá nad Oravou

Poslaťod štefan » Str Dec 20, 2006 3:46 pm

Som toho názoru, že nie je to možné. Dané druhy motýľov by totiž mohli byť chránené v danej krajine, lokalita by mohla byť považovaná za chránenú, alebo...je proste dosť veľa, prečo by to asi nešlo oficiálnou cestou. :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Almeida » Štv Dec 21, 2006 11:39 pm

Keď ja som to myslel tak, že si proste zistím, či ten druh nieje chránený, či lokalita nieje chránená a podobne. Lebo v tom by snáď nemusel byť až taký problém...
Almeida
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str Dec 06, 2006 11:32 am
Bydlisko: Dlhá nad Oravou

Poslaťod štefan » Pia Dec 22, 2006 9:07 am

Ak takto znie otázka, tak by v tom skutočne nemal byť problém.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod ragazzina » Pon Jan 08, 2007 9:07 pm

ci verite alebo nie, ja som svoju horsfieldku nasla asi pred 7 rokmi na zahrade :roll: moze tento moj "najduch" mat este niekedy oficialne "papiere" ?
ragazzina
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pon Jan 08, 2007 8:56 pm
Bydlisko: kosice

Poslaťod štefan » Pon Jan 08, 2007 9:21 pm

ragazzina píše:ci verite alebo nie, ja som svoju horsfieldku nasla asi pred 7 rokmi na zahrade :roll: moze tento moj "najduch" mat este niekedy oficialne "papiere" ?


Nuž, žiaľ, asi nie. Oficiálne doklady by mohli byť reálne, ak by sa znovu urobilo celoplošné " odpustenie prehreškov",ako tomu bolo pred rokmi, kedy si každý mohol nahlásiť aj korytnačku sloniu, že má ju na záhrade a po nahlásení mal od nej oficiálne doklady. to ale nehrozí... :cry: Ja odprúčam sa o danú korytnačku starať dobre i naďalej :wink: , ako keby mala papiere. Čo na to by však povedala prípadná kontrola, to ťažko povedať :roll:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod pepe.d » Pon Aug 13, 2007 6:57 pm

Vies ono je to dost divne... poznam cloveka co si pred vyse 20 rokmi doniesol korytnacku z dovolenky a vobec ani netusil ze by mal mat na nu tohto casu nejake papiere a ze su chranene a o Citese ani nikdy nepocul. Urcite je mnoho takychto ludi a ani nevedia coho sa dopustaju a ze mozu byt za to pokutovani...
Podobne dopadla so zaradenim do "Citesu" pismenkova (vodna) a ked ludia zistili co maju doma a ze potrebuju na nu papiere radsej ju niekde vypustili do jazera... Takze zrovna v tomto pripade sa docielil presne opacny efekt ako mal byt a nie je dnes problem zhliadnut tieto korytnacky v Ba na zlatych...
pepe.d
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Máj 11, 2007 9:00 pm
Bydlisko: Blava

Poslaťod tana » Pon Aug 13, 2007 7:16 pm

Ano máš pravdu,je to i u nás-bohužel.
Já když jsem si koupila leguána zeleného taky jsem vůbec něvěděla,že bych měla mít nějaké povolení na chov.A to jsem ho koupila na farmě,kde by mi to správně měli říct a dát jeho registrační kartu.Bohužel,ani ve zverimexech neinformují potenciání chovatele.Bude to na dlouhé lokty.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na CITES

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron