Dracula - Terárium kraba

Pridajte sem snímku svojho terária, insektária, paludária... a pochváľte sa!

Moderátor: štefan

Dracula - Terárium kraba

Poslaťod dracula » Ned Dec 24, 2006 12:52 pm

Terárium kraba

Rozmery terária : 40 cm x 30 cm x 20 cm /dxšxv/
Technika : malý vnútorný filter
Dekorácie : kamene, bridlica, koreň
Podklad : asi 3cm vrstva štrku
Obyvatelia : 1ks Sesarma bidens
Údržba : odkalovanie vody, čistenie filtra
Vznik : približne pred pol rokom...


Obrázok
celkový pohľad

Obrázok
jediný obyvateľ terárka....

akurát dnes sa mi už tretí krát zvliekol....dokonca mu dorástlo klepeto ktoré stratil pri poslednom zvleku...je síce asi tretinové oproti tomu pôvodnému, ale je plne funkčné.....takže už nemám kraba invalida :P
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod arioo » Uto Dec 26, 2006 12:43 am

odkial ho mas? poznas nejakeho chovatela co predava krabov? co si myslis o ich chovanie spolocne s lezcami???
arioo
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Dec 10, 2006 10:45 pm
Bydlisko: Senica

Poslaťod dracula » Uto Dec 26, 2006 9:26 am

kúpil som ho na burze....vivaristike niekedy v marci tohto roka.....chovatela od ktorého som ich kúpil nepoznám.....ale občas tento druh majú v ponuke aj akvaristiky......v leviciach som ich videl, ale brutalne predražené - 98,- v nitre som ich videl za relativne lepšie ceny 50-75,-....ja som ich na burze kupil za 45,- :)
čo sa týka lezcov, nemám s nimi žiadne skúsenosti, ale je otázne či by sa z krabmi znášaly....keď som mal v nádrži viac krabov, boli dosť hašterivý a ich bitky neboli len akési oťukávanie........osobne by som to neriskoval........ale zase záleží dosť od veľkosti nádrže.....
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Janis » Pia Jan 05, 2007 12:19 pm

dracula píše:kúpil som ho na burze....vivaristike niekedy v marci tohto roka.....chovatela od ktorého som ich kúpil nepoznám.....ale občas tento druh majú v ponuke aj akvaristiky......v leviciach som ich videl, ale brutalne predražené - 98,- v nitre som ich videl za relativne lepšie ceny 50-75,-....ja som ich na burze kupil za 45,- :)
čo sa týka lezcov, nemám s nimi žiadne skúsenosti, ale je otázne či by sa z krabmi znášaly....keď som mal v nádrži viac krabov, boli dosť hašterivý a ich bitky neboli len akési oťukávanie........osobne by som to neriskoval........ale zase záleží dosť od veľkosti nádrže.....


A je sladkovodny alebo morsky?
Obrázok užívateľa
Janis
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Jan 05, 2007 12:13 pm

Poslaťod štefan » Pia Jan 05, 2007 12:37 pm

Je to sladkovodný druh kraba a viac sa o ňom dočítaš tu: http://www.regionpohronie.sk/forumvivar ... .php?t=147
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Dracula - Terárium kraba

Poslaťod Shark-CZ » Ned Feb 04, 2007 7:39 pm

AHOJ - pěkný kousek :D
prosímtě jakou máš teplotu vody v nádrží - kamarád chová také kraba - a teplota vodyv jeho terariu se pohybuje kolem 20-22st C není to málo.
díky za odpověd´
Obrázok užívateľa
Shark-CZ
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pia Jan 05, 2007 3:56 pm
Bydlisko: CHRUDIM - Czech Republic

Poslaťod dracula » Ned Feb 04, 2007 9:24 pm

teplotu vody som nikdy nemeral.....je izbová...takže počítam okolo 22 stupňov...
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Prezentácia terárií

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron