Koniec teraristiky v Nemecku?

Všetko okolo zákonov,skúsenosti s prístupom úradníkov, uplatňovanie CITESu v praxi...

Moderátor: štefan

Poslaťod laci » Uto Jan 22, 2008 2:33 pm

Lenze ako poznám naších drahých úradníkov, tak budú preháňať a zbytočne iniciatívny čo sa toho týka.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Uto Jan 22, 2008 7:46 pm

Bohužel,co dodat?Bonzáci jsou a dudou.A je to taková hovadina,že rozum zůstává stát.Jak jsi tu napsal,že si koupíme určitý druh,zaregistrujeme,ale stejně nebude náš,alae státu,protože on nám dovolí laskavě za naše peníze ho chovat :evil: Jsou to ...... raději to ani nenapíši,stejně mě chápete,co :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod peterveter » Uto Jan 22, 2008 8:43 pm

čím dalej sa tym zaoberám ,tym som viac nasraty :evil: Tak to sme teda dopadly,ked štát bude rozhodovat o zvieratách za naše peniaze . To že politajti su plateny z našich daní a nedokážu si plnit svoje povinosti aby zabránili pašovaniu zvierat cez hranice ( a to aj v štátoch povodného vyskytu zvierat) nikoho nesere . Ved je jednoduchšie dojeb.t chovatelov :evil: :evil:
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod laci » Str Jan 23, 2008 2:12 pm

Ohrozené druhy rastlín a živočíchov sú podľa stupňa ohrozenia rozdelené do 4 príloh (A,B,C,D). To som si chcel dnes pozrieť čo to vlastne obsahuje. Viem že TSE patrí do B - čka, čo to som sa chcel dozvedieť.

Narazil som pri tom na zákon č. č. 15/2005 o ochrane druhov voľne žijúcich živočíchov a voľne rastúcich rastlín reguláciou obchodu s nimi a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v ňom som našiel už spomínané zhabanie , ktoré je už dnes platné pri porušení ..... .
Cit:
§ 25
Zhabanie exemplára
(1) Obvodný úrad životného prostredia alebo inšpekcia môže zhabať exemplár, ak
a) držiteľ exemplára nevedie o exemplári evidenciu podľa § 9 až 11,
b) držiteľ exemplára nepreukáže jeho pôvod v súlade s § 12,
c) držiteľ exemplára ho má v rozpore s § 12 ods. 17 alebo
d) sa s ním nakladá v rozpore s nariadením podľa § 24 ods. 8.
(2) Vlastníkom zhabaného exemplára sa stáva dňom právoplatnosti ozhodnutia o zhabaní štát.
(3) Obvodný úrad životného prostredia alebo inšpekcia, ktoré rozhodli o zhabaní exemplára, to oznámia bez zbytočného odkladu ministerstvu a zabezpečia jeho umiestnenie v záchytnom stredisku.4
(4) Osoba, ktorej bol živý exemplár zhabaný, je povinná uhradiť náklady spojené
a) s odobratím, zaistením a so zhabaním exemplára a s jeho následnou starostlivosťou do právoplatnosti rozhodnutia o zhabaní a
b) s návratom zhabaného živého exemplára do štátu vývozu alebo
c) s premiestnením zhabaného živého exemplára do záchytného strediska v Slovenskej republike45) alebo mimo jej územia.
(5) Povinnosť uhradiť náklady podľa odseku 4 sa ukladá rozhodnutím; uhradené náklady sú príjmom Environmentálneho fondu.
Naposledy upravil laci dňa Štv Nov 13, 2008 9:32 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Str Jan 23, 2008 10:28 pm

:!: :evil: :!:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Otherx » Pia Jan 25, 2008 6:39 am

Ma vobec vyznam na nieco taketo odpovedat??? nemam slov na to co sa uz vo svete a aj u nas deje...
Obrázok užívateľa
Otherx
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Uto Okt 09, 2007 12:41 pm
Bydlisko: Trnava

Poslaťod laci » Pia Jan 25, 2008 7:30 am

Otherx píše:Ma vobec vyznam na nieco taketo odpovedat??? nemam slov na to co sa uz vo svete a aj u nas deje...
V tom plne s tebou súhlasím.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod lenka2 » Pia Jan 25, 2008 8:36 am

Zakon v tejto podobe funguje uz par rokov. Preto je potrebne si overit pred kupou ci zivocich (rastilna) nespada pod CITES. Ak ano, kazdy sa musi rozhodnut sam! Ono sa zda, ze su to zbytocne papierovacky ale zvladnut sa to da. Mne nevadi sprisnenie zakonov! Ale vadi mi, ked chcu chovatelom, ktori su registrovani zakazovat chov na ukor paserakov. A taktiez by sa mali viac zamerat na neregistrovane chovy. Vsak preco su neregistrovane??? Ako to sledujem tak v Cechach si vybrali tu najlahsiu cestu...
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod laci » Pia Jan 25, 2008 10:03 am

lenka2 píše:Zakon v tejto podobe funguje uz par rokov. Preto je potrebne si overit pred kupou ci zivocich (rastilna) nespada pod CITES. Ak ano, kazdy sa musi rozhodnut sam! Ono sa zda, ze su to zbytocne papierovacky ale zvladnut sa to da. Mne nevadi sprisnenie zakonov! Ale vadi mi, ked chcu chovatelom, ktori su registrovani zakazovat chov na ukor paserakov. A taktiez by sa mali viac zamerat na neregistrovane chovy. Vsak preco su neregistrovane??? Ako to sledujem tak v Cechach si vybrali tu najlahsiu cestu...

"lenka2" – jasné :wink: „Cites“ ako aj naše zákony platia už dávno.

Podľa mojich informácii každú TSE treba registrovať atď. Okrem iného ju označia čipom. Celé označenie má stáť cca 2.000,- Sk :shock: . Tak si to zrátaj podľa počtu jedincov, ktoré chovajú jednotlivý chovatelia :o .
Ak sa v tomto mýlim opravte ma.

Na druhej strane ma udivuje že živočích, ktorý už voľne žije v našej prírode a možno sa už aj rozmnožuje podlieha takýmto prísnym pravidlám.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod lenka2 » Pia Jan 25, 2008 10:42 am

Cav :wink: ja to uz mam zbehane. Tie cipy su strasna blbost :cry: ani som sa nemohla pozerat ako to korytnacke strielali pod kozu. A na jar nas caka cipovanie dalsieho jedinca. A co sa tyka ceny - pohybuju sa od cca 600-800 Sk/ks
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod laci » Pia Jan 25, 2008 11:45 am

lenka2 píše: A co sa tyka ceny - pohybuju sa od cca 600-800 Sk/ks

Super takže som mal zlé informácie, ale v tomto prípade som rád že boli zlé :wink: .

Neuviedla by si sem pre všetkých čo a ako je potrebné pri takomto postupe?
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod štefan » Pia Jan 25, 2008 3:23 pm

peterveter píše:No hlavne že sme tu ,,bojovali" za slobodu (nežná revolucia) ,ale tá sloboda akosi nie je tá pravá :!: Vyzará to na novodobé vyvlastnovanie . Len si to celkom neviem predstavit v reály ,ako mi nahradia ,,škodu" (peniaze) ktoré mám investované vo zvieratách :?: A že to nieje zrovna málo , a kam sa podeju všetky tie zvieratá :roll:


Ahojte,
konecne sa umudril net i moj PC a podarilo sa mi medzi vas prist. Sledujem, ze diskusia aj okolo tejto temy sa rozprudila, čo značí, že este stale sa najde kopa ludi, ktorym nie je osud teraristiky lahostajny. A to je len dobre :!:
K Tvojej pripomienke: Ak sa zhabe napr. Tvoje zvieratko z chovu, stava sa vlastnikom stat. On ti nemusi nijako kompenzovať hodnotu daneho zvieratka. Proste Ti ho zoberie, zhabe štát a je to.
Kam sa podejú zhabané zvieratká? Napr. do záchytného centra, ktoré vyrástlo v Zoo Bojnice.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod peterveter » Pia Jan 25, 2008 7:43 pm

Ok štefan ja to chápem ,ale nech mi niekto vysvetlí aky to má vyznam že chovatelom zhabu zvery a potom sa o ne budu musiet starat oni v záchytnych centrách na vlastné náklady ? Akože oni im dokážu vytvorit vhodnejšie podmienky ,ked ich tam možno budu mat takymto sposobom stovky -tisíce ? Ha ha ha ,vid. Zoologické záhrady :evil: Celé je to nahlavu,absolutne to nemá logiku :evil:
Introdukcia takychto zvierat nepripadá do uvahy .
Naposledy upravil peterveter dňa Pia Jan 25, 2008 8:02 pm, celkovo upravené 1
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod peterveter » Pia Jan 25, 2008 7:50 pm

laci napísal : Na druhej strane ma udivuje že živočích, ktorý už voľne žije v našej prírode a možno sa už aj rozmnožuje podlieha takýmto prísnym pravidlám.[/quote]

Práve preto bola TSE zaradená do CITES,lebo ich ludia vyhadzovali do volnej prírody :!: A naše klimatické podmienky im vyhovuju aby tu prežili ,ba dokonca možno sa aj rozmnožili ( nemám potvrdené) a tym ohrozuju naše živočíchy ako žaby,mloky a hlavne vytláčaju populácie korytnačiek močiarnych . Takže celé je to o nezodpovednosti človeka .
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod peterveter » Pia Jan 25, 2008 8:01 pm

lenka2 : ano takyto zákon už platí dlho . Ja som za registráciu,a nevidím v tom čipovaní nič zlé ,myslím že moje hady to vpichnutie čipu ani nezaregistrovali,netreba z toho robit strašiaka . Ide o to,že suhlasím s tym aby prípadná inšpekcia OUžP mohla zhabat zviera ktoré nie je zaregistrované a držané chovatelom ,, na čierno" Ale táto novela ktorá sa chystá v čR je o tom ,že ti zakážu aj chov zvierat ,ktoré máš zaregistrované a tym pádom neporušuješ zákon . Su to 2 veci ktoré si navzájom odporuju .
Snád to celé dobre dopadne a rozum zvítazí :wink:
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na CITES

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron