Koniec teraristiky v Nemecku?

Všetko okolo zákonov,skúsenosti s prístupom úradníkov, uplatňovanie CITESu v praxi...

Moderátor: štefan

Poslaťod lenka2 » Pia Jan 25, 2008 8:10 pm

S TSE je to presne tak ako vravi petersveter. Mozme za to my, ze je v citese lebo ju vypustame volne do prirody.

Co sa tyka cipov tak to urcite potesi - nie je to malo ale tych 2000 Sk bolo hrozivych. Ten cip stoji okolo 350 Sk. Zbytok ide veterinarovi za aplikaciu (hold niekto vie co vystudovat :D )

Tu je zakon:
§ 11
Nezameniteľné označovanie exemplárov
(1) Živé exempláre stavovcov druhov uvedených v prílohe A osobitného predpisu2) sa nezameniteľne označujú spôsobom uvedeným v osobitnom predpise. 10) Rovnakým spôsobom sa označujú živé exempláre stavovcov druhov uvedených v prílohe B osobitného predpisu2) okrem exemplárov vtákov z potomstva prvej generácie, ktoré sa označujú jedinečným nezameniteľným nedeliteľným uzavretým krúžkom.11) Pri označovaní živých exemplárov stavovcov druhov uvedených v prílohe B osobitného predpisu2) injekčným transpondérom(tzv.mikročipom)možno použiť akúkoľvek značku injekčného transpondéra. Exempláre druhov uvedených v prílohe č. 6 sa neoznačujú


Plazy v prilohe č.6

Boa constrictor* – veľhad kráľovský
Chamaeleo calyptratus – chameleón jemenský
Elaphe taeniura – užovka tenkochvostá
Phelsuma madagascariensis – felzuma madagaskarská
Python molorus bivittatus – pytón tigrovitý


V praxi to vyzera tak, ze si najdes veterinara a zoberes vsetky korytnacky ktore maju nad 10 cm (ale nie som si ista). My sme mali dost problem zohnat veta, ktory by mal cipy a bol ochotny zacipovat suchozemku. To nastrelovanie nebolo pre korytnacku ani mna nijak prijemne :oops: Este nikdy som ju nepocula tak zasypiet. Ale nastrelil to na prvykrat a bez komplikacii. Takze je dolezite vybrat spravneho veterinara :!:
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod lenka2 » Pia Jan 25, 2008 8:50 pm

peterveter píše: Ja som za registráciu,a nevidím v tom čipovaní nič zlé ,myslím že moje hady to vpichnutie čipu ani nezaregistrovali,netreba z toho robit strašiaka .


Zaujimalo by ma kde sa hadom aplikuje cip? Predsa len koza hada je jemnejsia asi je viac alternativ kde ho aplikovat.
Pre zaujimavost suchozemskej korytnacke ho nastrelovali do krku (teda medzi krk a lavu nohu) zjavne to citila.

Ide o to,že suhlasím s tym aby prípadná inšpekcia OUžP mohla zhabat zviera ktoré nie je zaregistrované a držané chovatelom ,, na čierno" Ale táto novela ktorá sa chystá v čR je o tom ,že ti zakážu aj chov zvierat ,ktoré máš zaregistrované a tym pádom neporušuješ zákon . Su to 2 veci ktoré si navzájom odporuju .
Snád to celé dobre dopadne a rozum zvítazí


Tento zakon je postaveny na hlavu. Co som citala tak sa to ma tykat najma europskych suchozemskych korytnaciek, primatov a seliem. Mozem hovorit iba za suchozemky dost sledujem cesky trh. A maju tam BORDEL. Podla mna uradnici nevedia ako dalej a tak si povedia "zakazme ich plosne a vsetky". Je smutne a nespravodlive ak si to odnesu aj chovatelia s riadne prihlasenymi chovmi. :( Snad sa im to podari odvratit
Naposledy upravil lenka2 dňa Pia Jan 25, 2008 8:54 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod peterveter » Pia Jan 25, 2008 8:53 pm

Napr. na Veterinárnej klinike v Trnave má na čipovanie oprávnenie len 1 veterinár MVDr. Faga ,je treba sa vopred objednat .
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod tana » Štv Jan 31, 2008 9:13 pm

Raději bez komentáře :evil:
Pokud někdo z vás navštíví jakoukoliv tera či akva burzu tak budou připravené podpisové lejstra na zrušení vládního návrku co na nás chytrolíni vymysleli :evil:
http://www.ifauna.cz/rubriky/mdiskuse/?r=3
http://www.teraristika.cz/
http"//www.herp.cz/
tv zprávy NOVA
http://www.nova.cz/zpravy/?83c=%Edomaci ... t-se-bouri
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod tana » Pon Feb 04, 2008 9:48 pm

Obracím se na všechny,a prosím o podporu při podpisové akci. Čím více podpisů získáme tím líp pro nás. Také Vás prosím o zaslání podpisového archu na :e mail: smirakovat@seznam.cz. Předem Vám všem děkuji.
PS: na tera burzách,školách a pod. už začala probíhat podpisovka.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Predchádzajúci

Späť na CITES

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron