Čo musí ovládať manželka akvaristu /a nielen jeho.../

Všetko okolo našich akvárií, rybiek...

Moderátori: štefan, Patrik

Čo musí ovládať manželka akvaristu /a nielen jeho.../

Poslaťod štefan » Pia Apr 10, 2009 2:06 pm

Zvesti akvaristického krúžku ZK ROH zamestnancov ÚNV v Bratislave číslo 6-7/1957 priniesli na svojich stránkach preklad z nemeckého časopisu Aquarien und Terrarien od pôvodnej autorky G.N. desatoro pre ženy, ktoré sa chcú stať ideálnymi manzelkami - akvaristov. Aj po 57 rokoch má toto desatoro svoje opodstatnenie a to nielen v akvaristike.

1. Buď optimistka a uver do slova všetko, čo ti tvoj milovaný manžel rozpráva pred zakúpením akvária ! (Všetko, aj keď sa to netýka akvária !)

2. Buď rozumná a pokojná !
Uskromni sa priateľsky a s radostným úsmevom na tvári s malým miestom, ktoré tebe a tvojim deťom zosatne v byte ! (Uznáš, že desiatky ráb na čele s tvojím manželom sú - v prevahe !)

3. Buď v domácnosti sporivá !
Obmedz všetky výdavky, aby tu a tam nejaká korunka zostala aj na potravu pre rybky ! (Veľa ušetríš, keď manžela vtipne a nenásilne odučíš od fajčenia a sama budeš zriedkavejšie chodiť ku kaderníkovi !)

4. Buď vynachádzavá pri používaní svojich nádob a ostatného kuchynského zariadenia na údržbu akvária ! (Aj rybky sú živé bytosti a zaslúžia si, aby sa im živá potrava - napr. blšky a červíky - podávala z čistých nádob !)

5. Snaž sa necítiť odpor voči každej maličkosti (Hlavne voči blškám, rupiciam a nitenkám !)

6. Usilovne si utužuj telo športovými pohybmi, aby si bola pružná a vytrvanlivá ! (Často budeš musieť vstávať v ranných hodinách a ísť na lov živej potravy !)

7. Usiluj sa rozvinúť bohatý vnútorný život a navykni si veľa čítať ! (Považuj to za prípravu na samotársky život a na to, že sa zriekneš spoločenského života so svojím manželom !)

8. Študuj vedecké akvaristické knihy ! Nauč sa toľko cudzích slov o rybkách, koľko ti je len možné ! (Tvoj manžel bude hrdý na teba, pred svojimi priateľmi bude rozprávať o tebe ako o vysokovzdelanej a inteligentnej žene. Pozor však, nepoužívaj tieto slová pri nákupe ! Ľahko by si si mohla pomýliť jedálny lístok rybičiek s jedálnym lístkom svojho manžela !)

9. Voči návštevníkom nebuď nikdy úprimná ! Neprezrádzaj im akvaristické úspechy tvojho manžela, spôsob, ako vytiera ryby, ako dosahuje to, že akvárium je vždy čisté ap. Nikdy nehovor ani o tom, prečo vám rybky hynú, rastliny vädnú a riasa bujnie !)

10. Prisadni si občas k akváriu a pozoruj rybky v ňom ! (Len sa im neponosuj, že sa manžel o teba nestará, znepriatelila by si si ich. Akvárium pokladaj za váš cieľ - za manželovu zábavu a stredobod jeho pozornosti, zo svojej stránky za príčinu nudy a za cestu ku krutému poznaniu, že tento malý výsek prírody sa ti stal utrpením, hoci pre ostatných je príroda zdrojom radosti a nového života !)

Prosíme priateľov - akvaristov, aby sa pokúsili presadiť toto desatoro u svojich manželiek a oznámili nám svoje radostné skúsenosti. Veríme, že nesúlad, ktorý v mnohých rodiných pre akvárium doteraz existuje, zachovávaním desatora navždy pominie.

Hrl.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Uto Apr 14, 2009 5:59 pm

Zapoměl jsi i na opačné pohlaví - manžel :lol:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Str Apr 15, 2009 6:16 am

Pre manzela som desatoro nenasiel, ale v podstate on nema ziadne ulohy. Jedine tak vylozit si nohy na stol, pivko do ruky, zapnut TV a nechat sa obskakovat...

Ale teraz vazne: Zamerne som sem dal to desatoro pre manzelku akvaristu, isto by sa to dalo prepisat a mierne upravit aj na teraristu, aby si aj dnesny clovek uvedomil podstatu pritomnosti zeny ako priatelky, manzelky, frajerky, milenky.....v nasich konickoch. Ved co by sme bez vas robili? 8)
(Kto nema priatelku ci manzelku, ma proste smolu. Doma si sice vladne sam, ale aj pozicia manzelky zostava len na nom samom. Viem o com pisem...ehm)
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Saša » Str Apr 15, 2009 9:59 pm

Juj, tak to mám kliku. Když má paní (v době, kdy ještě nebyla mou paní) uviděla prvně ten můj zvěřinec, tak si téměř okamžitě poté pořídila akvárko. Své první, které vždycky chtěla... a pak brzy druhé. A třetí... a samička Grammostola rosea (Red form) pro ni byla fakt bezvadným dárkem k narozeninám (totiž - "jé ,to je asi nejkrásnější pavouček...")... o ještěrkách různých ani nemluvě...
No, zvěřinec se nám dost rychle rozrostl... :D
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Bright » Štv Apr 16, 2009 6:26 am

štefan píše:Pre manzela som desatoro nenasiel, ale v podstate on nema ziadne ulohy. Jedine tak vylozit si nohy na stol, pivko do ruky, zapnut TV a nechat sa obskakovat...


Tak takého manžela by som brala všetkými desiatimi :D . Môj popri tom všetkom, čo píšeš, stíha viesť so mnou o každého nového živočícha v našej domácnosti urputný a dosť hlučný boj :( :D . / Celá naša ulička už vopred vie, čo pribudne v našej domácnosti :D /. V našej rodine som žiaľ ojedinelý zjav :( . A zaťovia :?: Jeden ma berie asi takto :wink: :roll: , ale všemohúci bol spravodlivý a ten druhý je chovateľ :D :D :D .


Ps.: Opravil som citáciu. laci
Bright
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon Mar 02, 2009 2:09 pm

Poslaťod štefan » Štv Apr 16, 2009 6:50 am

Pockaj, to myslis vazne, ze by si prijala manzela, co si necha nohy na stole a manzelka ho musi obskakovat? Neverim... :D
/Zamerne som napisal "manzelka", lebo na oboch stranach frontu - teda muz-frajer i zena-frajerka nie vzdy sa pri randeni tvaria ako v realnom svete. Ano, uz pocujem slova, ze je to blbost, ale co zapierat, ked aj v divej prirode je to tak? Samcekovia sa pred aktom sparenia vystavia v tych naj farbach /...na konte mam miliony, ale teraz sa mi musia prachy zhodnocovat, tak auto kupime neskor draha.../a vlastnostiach /...ja si neprosim, ja som totalny abstinent...(Teraz som to pokaslal...hodil si popol na vlastnu hlavu, ale ja fakt som totalny abstinent, prisaham :!:), samicky tiez sa paradia /....sem nenapisem radsej nic.../ a ked pride k tomu najpodstatnejsiemu /zvacsa v nasom pripade svadba/ tak su obe zainteresovane strany mierne napisane sokovane, ako ze sa nam ten manzel ci manzelka zmenili v nepoznanie, slopu jak duhy atd. No a co nasleduje? V najlepsom pripade rozvod /bitku som nechcel napisat - to nepovazujem za riesenie.../.

Pri citani Tvojho prispevku mi napadla poucka nasho dlhorocneho priatela /obcas si skocime do vlasov, aby ma dobracky usmernil kam treba.../ Miska Zachara z Prievidze ako si ma terarista hladat manzelku / a plati to aj opacne, i ked velmi vzacne:teraristka - manzela/:
...Stefan, ak sa Ti nejaka baba zapaci, zober ju k Vahu...
...Misko, ale u nas tecie iba Hron a Perec i Podluzianka...
...Ok, tak ju zober kde chces, proste, kde vies, ze najdes uzovky...Ked uz budete pri tej vode/nech sa uz vola ako chce...ta voda.../chyt kdesi uzovku a ukaz jej ju /...uzovku.../. Ak ujde /...baba.../, kasli na nu. Nie je to /...baba.../ pre teraristu. Ak zostane, tak za prve...zostanes v poriadnom soku, ze neusla a za druhe...co Ti mam vraviet co za druhe, ze...?!
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laci » Štv Apr 16, 2009 6:55 am

No tak mne stačí , že moja manželka (desatinka) je akvapozitívna. :wink:
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod Bright » Štv Apr 16, 2009 7:39 am

štefan píše:Pockaj, to myslis vazne, ze by si prijala manzela, co si necha nohy na stole a manzelka ho musi obskakovat? Neverim... :D



Áno, ale musel by mlčať a nechať ma "konať" a to ostatné by bola moja daň


:D




Ps.: Opravil som citáciu. laci
Bright
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon Mar 02, 2009 2:09 pm

Poslaťod Bright » Štv Apr 16, 2009 7:55 am

štefan píše:Pri citani Tvojho prispevku mi napadla poucka nasho dlhorocneho priatela /obcas si skocime do vlasov, aby ma dobracky usmernil kam treba.../


Tak ja mám taký pocit, že ten môj si z toho usmerňovania urobil zmysel života , či životné poslanie ? :roll: :D . A ktovie, či to nie je pre mňa šťastie :D , čo sa týka živočíšnej ríše, nemám žiadne hranice :D




Ps.: Opravil som citáciu. laci

Ď., budem na tom pracovať, alebo požiadam niekoho o pomoc / to bude asi rýchlejšie :D /
Naposledy upravil Bright dňa Štv Apr 16, 2009 10:26 am, celkovo upravené 2
Bright
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon Mar 02, 2009 2:09 pm

Poslaťod Bright » Štv Apr 16, 2009 10:18 am

laci píše:No tak mne stačí , že moja manželka (desatinka) je akvapozitívna. :wink:


Kde je zárodok, je aj nádej, že raz toho bude viac :wink: :D
Bright
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon Mar 02, 2009 2:09 pm

Poslaťod laci » Štv Apr 16, 2009 10:21 am

Bright píše:
laci píše:No tak mne stačí , že moja manželka (desatinka) je akvapozitívna. :wink:


Kde je zárodok, je aj nádej, že raz toho bude viac :wink: :D


Mne to postačuje, pred necelými 19 rokmi si ma brala aj s týmto "neduhom :D " a tvrdí, že neľutuje. Dokonca, ak som bol mimo a nemohol som sa rýchlo vrátiť do bytu menila vodu, aby nedošlo ku stratám na odchove. Vďaka jej za to, :)
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod Bright » Štv Apr 16, 2009 10:29 am

Tak potom je väčšia akvaristka ako ty :D :D :D , pošli ju na fórum .

Opravujem : " ešte väčšia ", aby nedošlo k omylu :D . / po istých skúsenostiach si už dávam pozor na jazyk :D /
Naposledy upravil Bright dňa Štv Apr 16, 2009 10:54 am, celkovo upravené 1
Bright
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon Mar 02, 2009 2:09 pm

Poslaťod laci » Štv Apr 16, 2009 10:31 am

Bright píše:Tak potom je väčšia akvaristka ako ty :D :D :D ,


Nie to nie je :wink:
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod Bright » Štv Apr 16, 2009 10:56 am

Máš pravdu :D , ináč by už bola tu :D
Bright
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon Mar 02, 2009 2:09 pm

Poslaťod laci » Štv Apr 16, 2009 11:30 am

No može byť, netvrdím, že nie :)
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Ďalší

Späť na Voľná diskusia okolo akvaristiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron