Co robite pre rozvoj teraristiky na slovensku???

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

zaujimam sa o rozvoj teraristiky?

ano aktivne
10
71%
ano pasivne
4
29%
nezaujima ma to
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 14

Poslaťod turcek » Str Nov 12, 2008 10:45 am

peterveter píše:
turcek píše:myslim ze jednotlivec by nemal rozhodovat za kolektiv a preto co tak nechat hlasovat vivaristov?? nech sami rozhodnu co by ich bavilo viac hm??
Ja tu o ničom a ani o nikom nerozhodujem ! Je to len nápad s tym net časopisom .
turcek: kolko časopisov AT ,akvatera ,akva-tera forum máš doma ? ked si tak velmi za tlačeny časopis . Ja ich mám min. 200 . Jednoducho tlačeny časopis tu už bol a neudržal sa,tak mám obavy že bi sa teraz uchytil . Vela mladych ovláda cudzie reči a na zahraničnych weboch nie je nudza o informácie .
Aby bolo jasné ,ja nie som proti tlačenému časopisu ,len to nevidím reálne koli pár nadšencom :wink:


huuuu klidek ved ja som nic nenapisal proti nikomu ved ja som to myslel vseobecne ze nemoze jeden povedat za vsetkych ze nech si kazdy napise svoj nazor ak to zle vyznelo hlboke ospravedlnenie nemam ich doma 200 mam ich par len sa z toho tesim ze ich mam v rukach na policke a tak moj nazor kazdy ma svoj takze asi vsetko co som chcel :roll:
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod turcek » Str Nov 12, 2008 10:49 am

štefan píše:
peterveter píše:
turcek píše:myslim ze jednotlivec by nemal rozhodovat za kolektiv a preto co tak nechat hlasovat vivaristov?? nech sami rozhodnu co by ich bavilo viac hm??
Ja tu o ničom a ani o nikom nerozhodujem ! Je to len nápad s tym net časopisom .
turcek: kolko časopisov AT ,akvatera ,akva-tera forum máš doma ? ked si tak velmi za tlačeny časopis . Ja ich mám min. 200 . Jednoducho tlačeny časopis tu už bol a neudržal sa,tak mám obavy že bi sa teraz uchytil . Vela mladych ovláda cudzie reči a na zahraničnych weboch nie je nudza o informácie .
Aby bolo jasné ,ja nie som proti tlačenému časopisu ,len to nevidím reálne koli pár nadšencom :wink:


Peterveter: nie, neber to ako utok na Tvoju osobu, to isto ani turcek tak nemyslel. Nerozhodujem tu vsak ani ja, ale redakcia a aj vy vsetci. Ak sa komukolvek nebude cokolvek pacit, tak si to rozumne a neagresivne povie/napise a ak sa s danym clovekom da rozumne porozpravat, tak sa tak i stane. Mali by sme asi skutocne spravit prieskum, kto kazdy z nas je za a proti obom verziam a potom sa podla toho riadit dalej. Ak sa rozhodne pre pociatocnu verziu net casopisu, potrebujeme si jasne ujasnit vsetky pravidla, poriesit otazku honorarov atd. Ak sa vyberie tlacena verzia, treba zvazit vsetky za i proti. Nie je to jednoduche, ale som za diskusiu bez emocii :wink: .



dakujem Stefan naozaj som to nemyslel zle :cry: ale sa nam pekne rozbehla ta debatka vsak?? :D
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod štefan » Str Nov 12, 2008 2:31 pm

Som skutocne rad, ze spolu diskutujeme o osude nasho casopisu a svojim sposobom urcujeme dalsie kroky Vivaristu. Prave pre nie zanedbatelne naklady na tlac, distribuucuju /to som pisal pod vplyvom omamnych latok? :lol: - samozrejme, ze malo ist o DISTRIBÚCIU :wink: /, proste chod casopisu v tlacenej forme sme sa rozhodli pre jeho elektronicku formu, ktora ma nespochybnitelne tiez nieco do seba. I ked chytit sa do ruk neda. Obe varianty maju nieco do seba.
Ak by sme zostali pri www casopise, rozhodne by to chcelo graficku zmenu sprevadzanu rozsirenim aktivit, reklamy, kontaktu s autormi, navrhu honorarov atd. Nie je toho malo, ale da sa to zvladnut. Ohladom clankov a pripadneho vyplacania honorarov som sa uz vyjadril - som za ci uz refundaciu formou reklamy autorovych www stranok ci dalsich aktivit, alebo za vyplacanie klasickych honorarov. O ich vyske sa tu tiez moze rozbehnut debata. Pytam sa potencionalnych autorov clankov: ovplyvni vas v pisani kvalitnych clankov vyplacanie honoraru? Na akvaristickej www vydavaju par mesiacov cisto akva casopis, sice nie dennik, ale vydavaju a bez naroku na co i len korunu. Skutocne je rozhodujuci peniaz pri pisani kvalitnych clankov?
Neviem a preto sa na to zamerne pytam vas vsetkych.
Naposledy upravil štefan dňa Sob Nov 15, 2008 6:41 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Str Nov 12, 2008 3:51 pm

Já osobněse vzdávám honoráře.
Napsala jsem už mnoho článků a myšlenka, že bych za to chtěla honorář to néé. Dělám to pro svou radost a hlavně proto, aby i jiní chovatelé popřípadě budoucí chovatelé měli více informací. A hlavně pravdivých. Kolikrát jsme se už setkali stím, že chovatel dával nevyhovující potravu a pod.. A o literatůře to ani nemluvě.
Myšlenka na elekrtonickou formu i tlačený časopis --- bylo by supr i obě varianty. Je sice fakt, že na webu by to tolik nestálo a dalo by se raagovat okamžitě což u tlačeného časopisu nejde. No pouvažujeme a uvidíme. Zatím ještě váháme,a le snad se domluvíme. Uvidíme a děkujeme za Vaše reakce a názory.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod turcek » Str Nov 12, 2008 4:30 pm

pripravujem rozssiahly clanok o farebnych mutaciach a genetike plazov ale ze by som nieco za to chcel? nieeeeeee staci ak niekomu pomozem tuto tematiku pochopit a napise dik bol to fajn clanok to by som nevymenil za ziadne peniaze cize nie honoraru [-X
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod tana » Str Nov 12, 2008 4:49 pm

Paráda i já mám doma rodělamé články,a le jenom mi chybí čas na dodělaní :(
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod turcek » Str Nov 12, 2008 5:06 pm

No to poznam keby sme mali cas a peniaze hmmm kolko skvelych veci by uz bolo na svete :lol:
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod tana » Pia Nov 14, 2008 5:31 pm

turcek píše:No to poznam keby sme mali cas a peniaze hmmm kolko skvelych veci by uz bolo na svete :lol:


Tak tak :cry:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod turcek » Pia Nov 14, 2008 5:47 pm

pekne by bolo ked tak nad tym premyslam keby sa nam nase hobby stalo aj nasou pracou ktora nas dokaze uzivit nie?? ale bohuzial nieje tomu vecsinou tak :(
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod tana » Ned Nov 16, 2008 2:51 pm

turcek píše:pekne by bolo ked tak nad tym premyslam keby sa nam nase hobby stalo aj nasou pracou ktora nas dokaze uzivit nie?? ale bohuzial nieje tomu vecsinou tak :(


Tak tak :( , ale je to aspoň naším koněm :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Martin Antony » Pon Nov 17, 2008 3:57 pm

celá táto debata je pekná a vaša činnosť chvályhodná, ale má to ešte druhú stránku .čo z časopisu ak ho nebude mať kto čítať?Takže treba rozširovať záujem o teraristiku a to hlavne u detí a mládeže,aspoň podľa mňa.Ja som napríklad rozbehol projekt chovaťeľského krúžku v našom CVČ.zatiaľ je to v štádiu rokovaní ,ale hádam budúci školský rok už sa to rozbehne.
Obrázok užívateľa
Martin Antony
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Str Dec 19, 2007 9:12 am
Bydlisko: stará ľubovňa

Poslaťod CHUCK » Pon Nov 17, 2008 5:17 pm

drzim palce s rozbehnutim toho kruzku aspon sa mladez bude ucit vecsej zodpovednosti :wink:
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY

Poslaťod turcek » Pon Nov 17, 2008 5:59 pm

Martin Antony píše:celá táto debata je pekná a vaša činnosť chvályhodná, ale má to ešte druhú stránku .čo z časopisu ak ho nebude mať kto čítať?Takže treba rozširovať záujem o teraristiku a to hlavne u detí a mládeže,aspoň podľa mňa.Ja som napríklad rozbehol projekt chovaťeľského krúžku v našom CVČ.zatiaľ je to v štádiu rokovaní ,ale hádam budúci školský rok už sa to rozbehne.


drzim palce kazde mesto by malo mat takyto kruzok len sa mladez uci aj nieco ine ako fetovat a nadavat!! :o
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod miro293 » Pon Nov 17, 2008 8:40 pm

Martin Antony píše:celá táto debata je pekná a vaša činnosť chvályhodná, ale má to ešte druhú stránku .čo z časopisu ak ho nebude mať kto čítať?Takže treba rozširovať záujem o teraristiku a to hlavne u detí a mládeže,aspoň podľa mňa...


Presne, ako pises, ak je male povedomie ludi a maly zaujem o teraristiku ako taku, casopis nic nezachrani. Ten je iba jeden z mnohych nastrojov osvety. Je treba to riesit v sirsom meradle, tak, aby sa darilo podchytit deti a mladez. Od kruzkov, cez besedy, prednasky a vystavy az po casopis a riadne fungujucu stranku s navodmi a galeriami zvierat. Rozsev dostatocneho mnozstva pravdivych a spravne podanych informacii s moznostou ich realizacie je zaklad.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod štefan » Uto Nov 18, 2008 8:46 am

So zakladanim tera a akva kruzkov alebo napr. Klubov plne suhlasim. Bodaj by sa v kazdom meste nasiel priestor na takuto aktivitu!
Funkcnost casopisu v akejkolvek podobe je plne zavisla na pristupu samotnych autorov. Na tom napokon scasti stroskotal nejeden casopis - nemal do neho uz kto prispievať. To nie je problem len Slovakov - vivaristov, ale aj ako tak sledujem u nasich bratov v ČR. Napokon, naco chodit daleko - pozrite si, ake percento odbornych clankov sme napisali pre Vivarista.sk :wink: .
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron