Parazity?

Rady ako riešiť mnohé starosti okolo zdravotného stavu teráriových živočíchov...

Moderátor: štefan

Parazity?

Poslaťod Nek » Pon Máj 11, 2009 6:17 pm

Ahojte,

mozno to uz bolo niekde pisane, ale potreboval by som radu... Dnes sa jedna z mojich 2 agamiek "vylozila" mimo vodu, co nieje velmi u nich zvykom... 95% vykalov ide do vody. Ako sa snazil ten vykal odstranit servitkou, tak som v nom nasiel nieco zaujimave:

Obrázok

Obrázok

Neviete mi prosim povedat, co to je? Je to skoro priesvitne a dlhe cca 4-5 cm... Treba nasich krpcov odcervit alebo je to len nejaky podny parazit, ktory vyliezol z pody za "vonou"? Samicka bola odcervena asi pred polrokom ale samcek nie... :( Viem, mali sa odcervit obaja naraz ale dako som na to pozabudol... :cry: Nie je to odchyt z prirody ale odchov z Ciech.
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tana » Str Máj 13, 2009 6:53 pm

V každém případě jí -e máš začervené. Takže si dojdi k veterináří pro léky, aby jsi je odčervil a taky pořádně vydezinfikuj terárko + všechno co je vněm - a pořádně. Jsou to roupy - hlisty. Také se dá koupit i na některých burzách popřípadě i v lékárnách, ale nevím jak je to na SK a jmenuje se to PANACUR a viz podle letáčku aplikuješ zvířeti. Co se týká dezinfekce terári + co je vněm tak můžeš použít BYE BYE MITES - rozpouští bezobratlé a nebo ZOO MED WIPE OUT 1 a 2 a ty zabíjí viry.
Také se pořádně koukni zdali nemají narušené šupiny po těle a nebo nejsou nějak jinak narišeny a hlavně jakou barvu mají pod a na šupinách.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Nek » Štv Máj 14, 2009 7:56 am

Tie supiny su OK. Dnes zbehnem k veterinarovi a kupit tu dezinfekciu a cez vikend komplet vydezinfikujem terarko...

Akym sposobom mam aplikovat tie pripravky v terarku, kedze tam mam aj
zive rastliny, neposkodi ich to? A po aplikacii sa musi dane miesto aj utriet handrou alebo staci len aplikovat a nechat tak?

Vdaka za radu :-)
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod Nek » Pia Máj 15, 2009 11:50 am

No krpcov som vcera dal odcervit, mali by byt uz OK... Este by som chcel vydezinfikovat terarko ale ako som pozeral na nete, tie vyssie spominane pripravky je dost obtiazne najst. Resp. na Slovensku sa nedaju asi zohnat - nikde ich som nenasiel v ponuke...

Existuje aj daky iny pripravok na dezinfekciu?
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica


Späť na Choroby a liečebné postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron