Lasiodora parahybana

Aké druhy pavúkov máme v našich chovoch...? Praktické skúsenosti s ich chovom, rozmnožovaním...

Moderátor: štefan

Lasiodora parahybana

Poslaťod dracula » Ned Dec 10, 2006 10:18 pm

Na burze som si kúpil 2ks 2zv. jedincov.......boli plaché, utekali pri najmenšom vyrušení.......asi pred troma týždnami sa jeden z nich zvliekol do 3zv. a povaha pavúka sa úplne zmenila......behá po filmovke ako šialený......útočí na pinzetu......nieraz sa snažil vyliezť z filmovky.....skrátka hyperaktivita ako vyšitá.....
aké sú vaše skúsenosti s týmto druhom pavúka?? :)
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod scream » Pon Dec 11, 2006 2:07 pm

moje skusenosti(aj ked ju choval kamarat) su taketo . . .

Je to brutal agresiiiv :D . .toto je zatial jediny z bezne chovanych druhov ktoreho som sa este neodvazil chytit do holej ruky :mrgreen:
Obrázok
Obrázok užívateľa
scream
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pon Dec 11, 2006 1:01 pm
Bydlisko: Bytča/Michalovce

Poslaťod dracula » Uto Dec 12, 2006 4:48 pm

no o ich agresivite som kadečo počul...preto sa už "teším" na dobu, keď tí moji krpci vyrastú :D:D:D
naivne som si ale myslel že tá ich povaha sa prejaví neskor...nie v treťom zvleku :D
dúfam že sem prispeje niekto aj z reakciou ktorá nebude o ich agresivite :D
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Uto Dec 12, 2006 4:52 pm

Každopádne je Lasiodora parahybana neskutočne impozantný druh pavúka, ktorý je síce bláznivý a plachý, bombarduje s veľkou radosťou, ale i tak je to pekný druh.
Momentálne mám k dispozícii dospelého samčeka, ktorý klepe jedna radosť. Nie je až tak plachý, ako predtým bol, ale je neskutočne mohutný.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod milan.svk » Ned Dec 17, 2006 6:37 pm

ja som videl dospelu paraybanu len raz ... u jedneho octovho kamosa a nebol nejak agresivny, len si lezal pod lampou a nemal ani vykopane chlpky ... ale boli sme tam len chvilku, takze neviem ako sa sprava aj inokedy
milan.svk
 

Poslaťod meo » Pia Dec 22, 2006 5:04 pm

milan.svk píše:ja som videl dospelu paraybanu len raz ... u jedneho ocovho kamosa a nebol nejak agresivny len si lezal pod lampou a nemal ani vykopane chlpky ... ale boli sme tam len chvilku takze neviem ako sa sprava aj inokedy


Stacilo troska otvorit dvierka od terarka a uz by sa isto ozvala... :twisted:
Meo
Obrázok užívateľa
meo
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Dec 22, 2006 4:28 pm
Bydlisko: Nitra

Poslaťod Sacrilegious » Pia Dec 22, 2006 11:56 pm

ja mam moju v 4. zvleku a je velmi placha... agresivna vobec ale aj pri minimalnom vyruseni zacne splasene behat.. ale predpokladam, ze vekom pride aj agresivita
Sacrilegious
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Dec 08, 2006 5:13 pm
Bydlisko: Piestany

Poslaťod hruso » Str Dec 27, 2006 10:21 pm

Sacrilegious píše:ja mam moju v 4. zvleku a je velmi placha... agresivna vobec ale aj pri minimalnom vyruseni zacne splasene behat.. ale predpokladam, ze vekom pride aj agresivita

no ja to mam podobne iba ze je v 3zv.
Obrázok užívateľa
hruso
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Dec 27, 2006 10:16 pm

Poslaťod borgy » Ned Jan 07, 2007 4:10 pm

serus hruso, kamo ta moja /3zv/ je bestia riadna. oproti ostatnym druhom... najprv utoci, potom rozmysla... experimentoval som s ovela ovela vecsou bzdochou... neskolila ju, ale pekne na nu utocila, tiez utoci na pinzetu... ostatne pavuky uz ani nekrmim, lebo ma nebavi checkovat kedy sa im zraci zautocit... mam uz pre nu pripravenu riadne velku husenicu, tak sa tesim :twisted: heheheheeeeeee
borgy
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Jan 07, 2007 4:05 pm

Re: Lasiodora parahybana

Poslaťod dodo.b » Štv Aug 09, 2007 8:47 am

cawte
moja parahybana sa pred 5 dňami zvliekla do 5 zvleku ja som u nej nikdy nebadal agresivitu niekedy je plachá ale inak si kludňn pochoduje po terarku
Naposledy upravil dodo.b dňa Pon Aug 13, 2007 9:14 am, celkovo upravené 1
G.roseu,L.parahybana,P.irminia,P.cambridgei,N.chromatus,A.geniculata,A.Insubtilis,B.vagans
Obrázok užívateľa
dodo.b
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str Aug 08, 2007 1:04 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Chruno » Sob Aug 11, 2007 10:16 am

ja mam dve Parahybany- jednu v 2-3 zvleku a druhu v 9-10 zvleku. ta mala sa mi zda dost placha a agresivtu nebadam ziadnu. vacsia je pohodacka a velmi mierna. nevykopava, neutoci a nie je skoro vobec agresivna :) uvidim ci sa to zmeni ked ju prestahujem do vacsieho...
Obrázok užívateľa
Chruno
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Júl 24, 2007 12:07 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod calfa33 » Pon Aug 13, 2007 7:45 pm

Cavte.Mám Parahybanu v 6 zvleku,pokojne si vezme červíka s pinzety.Vôbec nejaví známky agresivity.Pri vyrušení sa len schúli.Oproti takého Geniculáta je to "flegmatik" 8) .
XXX
Obrázok užívateľa
calfa33
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Sob Mar 31, 2007 8:19 am
Bydlisko: Klenovec

Poslaťod laky spiders » Pia Nov 23, 2007 5:47 pm

no ja mam 10 zv. parahybanu a je dost agresívna.
Obrázok
Obrázok užívateľa
laky spiders
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Ned Nov 11, 2007 5:18 pm

Poslaťod ExCeL » Pia Nov 23, 2007 8:48 pm

Chruno píše:ja mam dve Parahybany- jednu v 2-3 zvleku a druhu v 9-10 zvleku. ta mala sa mi zda dost placha a agresivtu nebadam ziadnu. vacsia je pohodacka a velmi mierna. nevykopava, neutoci a nie je skoro vobec agresivna :) uvidim ci sa to zmeni ked ju prestahujem do vacsieho...


A zmenilo sa :lol:
Obrázok užívateľa
ExCeL
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Kazachstan

Poslaťod ToPaS » Štv Jan 22, 2009 12:33 pm

zaujimalo by ma ake najvacsie jedince ste videli u tohoto druhu? moja adult samicka ma 11cm. v tele :D (problem bol zohnat dost velkeho samca ale dnes by mal byt uz doma :) )
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Ďalší

Späť na Pavúky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron