TOP pavuk

Aké druhy pavúkov máme v našich chovoch...? Praktické skúsenosti s ich chovom, rozmnožovaním...

Moderátor: štefan

TOP pavuk

Poslaťod Otherx » Str Mar 12, 2008 4:13 pm

chcem spestrit tuto rubriku o temu v ktorej chcem aby ste sa vyjadrili akeho mate top pavucika ci uz vo svojej zbierke alebo ktoreho by ste chceli mat ale zatial sa nenachadza vo vasom chove + k tomu nejaky popis preco prave ten ktoreho napisete.dufam ze sa tu rozprudi po dlhej dobe debata s vela uzitocnymi informaciami nie len pre nas ale aj pre zacinajucich pavuckarov :) (ja uz sa k nim nepriznavam hehe)
Obrázok užívateľa
Otherx
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Uto Okt 09, 2007 12:41 pm
Bydlisko: Trnava

Poslaťod ExCeL » Pon Mar 17, 2008 2:08 pm

Ahoj.Ja som sa dal na chov stromových pavúkov.Viac ako polovica mojich pavúkov su stromaky.Najviac sa mi pači rod Poecilotheria, v mojej zbierke mam 5 druhov.(ornata,fasciata,rufilata,regalis,subfusca)Mal som mať aj P.metallicu, ale bohužial pre mna sa nezvyšila :cry: .Ale miesto metallici mi pride samička X.immanis 3 zvleky do dospelosti :wink: .A mam v chove aj blondi.čiže moj TOPpavuk su všetky :lol: ALe keby som sa mal rozhodnuť tak to bude :P.rufilata,subfusca, T.blondi a X.immanis :wink:
Obrázok užívateľa
ExCeL
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Kazachstan

Poslaťod Saša » Sob Aug 09, 2008 1:23 am

U mě jsou to středoameričtí zemní sklíkani. Chovám rody Aphonopelma, Brachypelma, Grammostola a Phormictopus. Z nich nejoblíbenější mám asi samičku B. vagans, kterou mi před lety dali ve zverimexu grátis (s ulámanými končetinami a těžkým zaplísněním), prý, když "do toho dělám", mohl bych ji zkusit zachránit. Tak jsem to zkusil a vyšlo to. Zhruba dva týdny jsem ji dvakrát denně patlal mastičkou na nohy a protože nemohla dost dobře chodit, krmil z pinzety, jakmile přestala být apatická. Asi o měsíc později se svlékla a bylo vyhráno. Dnes už je dávno dospělá a na svůj druh až nezvykle mírná (krmní cvrčci si to ale nemyslí :lol: ), to jediné co ji zlobí je občasné rosení.
Vedle mé smithky nebo boehmei sice vypadá trochu jako chudá příbuzná, tím opečováváním jsem si k ní ale vytvořil přece jenom jistý, více osobní vztah. Jednoznačně TOP je pro mě tím pádem ona :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod štefan » Sob Aug 09, 2008 6:27 am

Parada!
Ak maš jej fotografiu /a aj svojich dalsich chovancov/, pridaj sem prosim fotky :)
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Saša » Sob Aug 09, 2008 10:40 pm

Rád, tak týden dva to ale potrvá. Kamarád, ke kterému chodím na comp zrovna marodí a ten, který mám tady v práci, je jenom stará plečka na diskety. Pár mých pavoučků je ale k vidění v prezentaci na http://www.akvarko.cz/terarium.php?nadrz=3752 a od ní následujících odkazech :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary


Späť na Pavúky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron