Brachypelma vagans

Aké druhy pavúkov máme v našich chovoch...? Praktické skúsenosti s ich chovom, rozmnožovaním...

Moderátor: štefan

Brachypelma vagans

Poslaťod štefan » Pon Dec 04, 2006 5:48 pm

Ahojte, chová niekto z vás Brachypelma vagans?
Naposledy upravil štefan dňa Uto Dec 05, 2006 10:05 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod scorpion » Uto Dec 05, 2006 8:56 pm

Ahojky,já mám samičku brachypelmy vagans,koupila jsem ji ve zverimexu,takže nevím,jak je přesně stará,ale má v těle asi 6 cm. :)
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod štefan » Uto Dec 05, 2006 9:25 pm

Ahoj :wink:
Prosím Ťa, môžeš mi napísať jej sfarbenie? Je klasicky červeno - čierna, alebo je skôr do hneda?
Vďaka! 8)
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod scorpion » Uto Dec 05, 2006 9:47 pm

Tak nejkrásnější je hned po svleku,to je krásně červená a pak postupně začíná hnědnout.Mám prezentaci terárek na www.akvarko.cz ,tak se můžeš mrknout. :D
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod štefan » Uto Dec 05, 2006 10:04 pm

scorpion píše:Tak nejkrásnější je hned po svleku,to je krásně červená a pak postupně začíná hnědnout.Mám prezentaci terárek na www.akvarko.cz ,tak se můžeš mrknout. :D


Ja ich mám hneď niekoľko kusov, ale časť z nich je do hneda, ako Ty sama si poznamenala. Ide o to, že sa našlo zopár ľudí, čo sú presvedčení, že ide o krížencov medzi B.vagans a B.albopilosum. Lenže tomu tak nie je. neviem zatiaľ prečo, ale niektoré ako mladé subadultné jedince sú do hneda a neskôr s rastom a počtom zvlekom dostanú typické čiernočervené sfarbenie, niektoré ale zostanú hnedé aj v dospelosti a pritom obaja rodičia sú 100% B.v. pozerali sme na webe zahraničné snímky (stačí si do vyhľadávača zadať Brachypelma vagans a skutočne na niektorých snímkoch je vyobrazený B.v. s hnedou farbou.
nepáči sa mi, ak niekto len tak sa pozrie na pavúka a povie, že je to kríženec. To je proste somarina. Ak sa človek na inom fóre k tomu skutočne slušne vyjadrí, tak ho admin bez varovania vyhodí. Arogantné a drzé správanie sem skutočne nepatrí. Aj ak by bol majiteľom daného portálu, nič ho neoprávňuje takto jednať, pretože takto príde o návštevníkov.
V chove mám napr. B.albopilosum, ktorá po zvleku dostala úžasné krvavo červené sfarbenie. Tiež ide o kríženca? Nie, nejde. Jej fotku hodím časom na stránky časopisu Vivarista.

P.S. Máš drobnú chybičku v tvare portálu. Čiarku si dala príliš skoro za vetou. Správne je to www.akvarko.cz . :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod scream » Pon Dec 11, 2006 2:10 pm

zaujmave . .co tomu vsetkemu predchadzalo??
Obrázok
Obrázok užívateľa
scream
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pon Dec 11, 2006 1:01 pm
Bydlisko: Bytča/Michalovce

Re: Brachypelma vagans

Poslaťod ToPaS » Pia Jan 26, 2007 8:53 am

Ahojte, chová niekto z vás Brachypelma vagans?


Zdraviiiiiiiim!
No ja mam 2 Vagansky obe su z jedneho kokonu maju po 6 r. a zaujimave je ze jedna je strasne agresivna a druha ma vsetko "na haku" :D ale obe mam rovnako rad :D


Obrázok
Obrázok
Obrázok
Foto: ToPaS
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod dracula » Pon Máj 21, 2007 11:45 am

skvelé fotky:) ja mám jedného vagansa, a zatím je to flegma na pohľadanie, pár krát som si myslel že už to má za sebou, keĎ bola bez reakcie na akýkoľvek vonkajší podnet.....ale nažíva si zatim v poho:) dúfam že jej táto povaha ostane :P
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod ToPaS » Pon Máj 21, 2007 4:12 pm

Dik :D su to krasne pavuky a v ktorom zvleku je ta tvoja?
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod dracula » Pon Máj 21, 2007 5:42 pm

no.....5zvlek...mám ho od augusta minulého roka :) zatial je malinky..ale podrastie :) dufam :P minule zožral komplet cvrčka...po mesačnom pôste :)
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod ToPaS » Pon Máj 21, 2007 8:58 pm

super tak nech sa jej dari a aj tebe :wink:

toto je fotene mobilom,dufam ze este trochu podrastie
:D
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod calfa33 » Str Máj 23, 2007 7:06 pm

Pekné foto.No ja sa moju vaganzku neodvážim dať na ruku.Niekedy mám problém aj vymeniť vodu,hneť sa stavia do obrannej pózy a ochvíľu už búcha do pinzety.Inokedy sa ani nepohne.Asi je náladová ako moja polovička :lol:
XXX
Obrázok užívateľa
calfa33
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Sob Mar 31, 2007 8:19 am
Bydlisko: Klenovec

Poslaťod ToPaS » Ned Jún 03, 2007 10:27 am

calfa33 moje ked boli este taky 10-12 zvl. tak boli dost agresivne aspon ta jedna ale casom sa ukludnila. :wink:
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod Bic0 » Ned Jún 03, 2007 1:43 pm

Bratova vaganska je tiez pekne "sidlo". Startuje po vsetkom co sa jej v terariu pohne. Preto som mu teraz na burze splasil skoro 40cm dlhu pinzetu. Raz ked jej chcel poriadit terarium (vtedy mala tak 3-4cm), snazil sa ju "nahnat" spajdlou do rohu kde ju chcel prikryt salatovou miskou. Ta potvora mu bleskovo vybehla hore po spajdli, on sa zlakol mykol spajdlou a brachyna pristala na opacnej strane izby na gauci :-D Odvtedy odkryva vrch teraria len tolko, aby tam mohol robit a zaroven aby ho mohol rychlo zakryt - uz velakrat sa snazila pavucica zdrhnut po spajdli. Momentalne je pavucica zhruba tak velka ako ma ToPaS na tej prvej fotke.
Bic0
 

Poslaťod ToPaS » Pon Jún 04, 2007 10:44 am

Bic0 nech ju nenahana pinzetou ale ak ju bude premiestnovat nech skusi rozprasovac pavuky nemaju radi vodu urcite vlezie do tej nadoby :wink: aspon mne sa to stale osvedcilo ale pouzivam to ak uz fakt niet inej moznosti.
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Ďalší

Späť na Pavúky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron