Grammostola rosea

Aké druhy pavúkov máme v našich chovoch...? Praktické skúsenosti s ich chovom, rozmnožovaním...

Moderátor: štefan

Poslaťod Razor » Pon Júl 21, 2008 3:27 pm

Malé Grammostoly rosey red form. Trošku som experimentoval :)
Obrázok
Neodporúčam však fotiť pavúky v skupine !
Obrázok užívateľa
Razor
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:24 pm
Bydlisko: RS/NR

Poslaťod Saša » Sob Aug 09, 2008 11:13 pm

Bezva snímek a moc pěkná mláďata :D . Prosím Tě, při odchovu jsi samičce kokon nechal, nebo odebral?
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Saša » Sob Dec 20, 2008 7:40 pm

Moje roska
Obrázok
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod ToPaS » Štv Jan 22, 2009 12:20 pm

krasny pavuk len tie kokony sa jej robit nechce :D
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod Saša » Pia Jan 23, 2009 9:31 pm

Kdyby jen kokon. Mě se ty potvůrky nechtějí ani pářit. Nejsou k sobě agresivní, jen prostě nejeví zájem.
Nedávno jsem se dočetl, že některé jejich populace v přírodě zimují a možná zrovna to jim v chovech chybí. Zkusmo jsem je zazimoval (podobně jako ještěrky, teplotu mají mezi 10-15 °C) a za pár neděl, až začnou být aktivnější a nakrmí se (hlavně samička), připuštění zopakuji a uvidím. Třeba je to vážně stimuluje :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod ToPaS » Pia Jan 23, 2009 10:08 pm

Saša píše:Kdyby jen kokon. Mě se ty potvůrky nechtějí ani pářit. Nejsou k sobě agresivní, jen prostě nejeví zájem.
Nedávno jsem se dočetl, že některé jejich populace v přírodě zimují a možná zrovna to jim v chovech chybí. Zkusmo jsem je zazimoval (podobně jako ještěrky, teplotu mají mezi 10-15 °C) a za pár neděl, až začnou být aktivnější a nakrmí se (hlavně samička), připuštění zopakuji a uvidím. Třeba je to vážně stimuluje :)


ja mam zasa opacnu skusenost samicu som odparil asi 5x a a stale nepribera :)...pri akej teplote si ich paril? ja som teplotu pri pareni zvysil na 28-29stupnou :wink:
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod Saša » Sob Jan 24, 2009 1:19 am

Při běžné pokojové, v odstupu několika týdnů. Ty hodnoty se jistě vzájemně lišily, vzhledem ale k tomu, že jiní mí pavouci se vesele páří kdykoli dám samce k samici (bez ohledu na roční období a tedy i případné teplotní výkyvy), mě nenapadlo to nějak sledovat... Asi s tím začnu :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod ToPaS » Sob Jan 24, 2009 11:50 am

Saša píše:Při běžné pokojové, v odstupu několika týdnů. Ty hodnoty se jistě vzájemně lišily, vzhledem ale k tomu, že jiní mí pavouci se vesele páří kdykoli dám samce k samici (bez ohledu na roční období a tedy i případné teplotní výkyvy), mě nenapadlo to nějak sledovat... Asi s tím začnu :)


Ja som pred tym ako som paril tie rosea cital clanok kde mal chovatel problem prave pri teplotach okolo 22 stupnou co je cca ta izbova teplota..preto som ju zamerne zvysil...skoda ze ma nenapadlo to skusit prave pri tejto teplote.
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod Saša » Sob Jan 24, 2009 8:19 pm

No, některým chovatelům se množí bez problémů, jiní s tím mají velké potíže. Možná ten druhý případ jsou vážně potomci pavouků z vyšších nadmořských poloh, co v přírodě zimují (nakonec, asi jen málokdo ví, z jakých lokalit zrovna ti jeho sklípkani pocházejí, natož jaké jsou tam podmínky v průběhu roku).
Je to sice jenom moje spekulace, ale myslím, že zrovna když rosky začnou dlouhodobě odmítat potravu, mají potřebu se zazimovat. Mít tu možnost, snad by se potom pářily i ochotně. Celkem se tu nabízí analogie s ještěrkami i dalšími živočichy, kterým bez takového období klidu sexuální pud taky nenastoupí...
Každopádně, ty moje právě zimují při cca 13 °C a zatím z nich mám pocit, že jim to dělá dobře. Dokonce, a to mě hodně překvapilo, jsou teď o dost aktivnější, než při vyšší teplotě... Tak uvidím, až jim zas teplotu zvýším, jaký (a zda vůbec nějaký) to na ně bude mít vliv. Třeba už to připuštění vyjde :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod ToPaS » Sob Jan 24, 2009 9:33 pm

Saša píše:No, některým chovatelům se množí bez problémů, jiní s tím mají velké potíže. Možná ten druhý případ jsou vážně potomci pavouků z vyšších nadmořských poloh, co v přírodě zimují (nakonec, asi jen málokdo ví, z jakých lokalit zrovna ti jeho sklípkani pocházejí, natož jaké jsou tam podmínky v průběhu roku).
Je to sice jenom moje spekulace, ale myslím, že zrovna když rosky začnou dlouhodobě odmítat potravu, mají potřebu se zazimovat. Mít tu možnost, snad by se potom pářily i ochotně. Celkem se tu nabízí analogie s ještěrkami i dalšími živočichy, kterým bez takového období klidu sexuální pud taky nenastoupí...
Každopádně, ty moje právě zimují při cca 13 °C a zatím z nich mám pocit, že jim to dělá dobře. Dokonce, a to mě hodně překvapilo, jsou teď o dost aktivnější, než při vyšší teplotě... Tak uvidím, až jim zas teplotu zvýším, jaký (a zda vůbec nějaký) to na ně bude mít vliv. Třeba už to připuštění vyjde :)


jj jasne potom ma informuj budem len a len rad :)
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod Saša » Sob Jan 24, 2009 10:05 pm

Určitě :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod litoria » Ned Jan 25, 2009 5:17 pm

Saša píše:...Každopádně, ty moje právě zimují při cca 13 °C a zatím z nich mám pocit, že jim to dělá dobře. Dokonce, a to mě hodně překvapilo, jsou teď o dost aktivnější, než při vyšší teplotě...


G.rosea je horský druh pavúka a tu sa to krásne prejavilo. V noci a často aj cez deň v domovine G.r. vládne dosť chladné podnebie, ktoré by malo byť aj pri chove v našich teráriách, ale rozhodne treba experimentovať a sledovať ich správanie. Nižšie teploty ale rozhodne neznamenajú, že terárko s nimi musí človek strčiť do chladničky... :wink:
litoria
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Mar 19, 2007 5:21 pm

Poslaťod HnnbL » Sob Mar 28, 2009 1:01 pm

Včera som natočil video zvliekania, video je 8x zrýchlene.
ak ot niekoho zaujimá tu je link
http://spiderplanet.eu/index.php?option=com_seyret&Itemid=122&task=videodirectlink&id=9&lang=sk

Ak vám nejdu videá stačí si stiahnuť plugin .Plugin sa nachádza tu:
FIREFOX : http://spiderplanet.eu/ZALOHA/wmpfirefoxplugin.exe


s pozdravom Peter Kozma
HnnbL
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon Dec 08, 2008 7:43 pm

spermateka

Poslaťod HnnbL » Uto Apr 07, 2009 1:24 pm

Obrázok
HnnbL
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon Dec 08, 2008 7:43 pm

Poslaťod Saša » Uto Jún 09, 2009 7:02 pm

Tak tady je můj sameček při výrobě spermatické sítě:
http://www.youtube.com/watch?v=vcGNS358ScI
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pavúky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron