Acanthoscurria a agresívnosť

Aké druhy pavúkov máme v našich chovoch...? Praktické skúsenosti s ich chovom, rozmnožovaním...

Moderátor: štefan

Acanthoscurria a agresívnosť

Poslaťod štefan » Pon Dec 04, 2006 11:29 pm

V chove mám niekoľko druhov rodu Acanthoscurria. Všetky sú riadne agresívne a niekedy až nevypočítatelné. Aké skúsenosti máte s nimi vy?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Pia Dec 15, 2006 10:09 pm

Acanthoscurria geniculata verzus myška.
Pre slabé nervy neodporúčame, ale nutno dodať, že zákony prírody sú neoblomné...

http://www.metacafe.com/watch/156782/spider_vs_mouse/
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod scorpion » Pia Dec 15, 2006 10:15 pm

Mě na tom hlavně vadilo,že ta myška měla jméno. :cry: Na konci však bylo polsky napsáno (polsky rozumím),že trpěla nějakou nemocí a veterinář doporučil uspání. :cry:
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod milan.svk » Ned Dec 17, 2006 5:05 pm

ja mam malu geniculatu ... ked som ju kupoval dostal som k nej nejaky popis kde bolo napisane ze je mierna a maximalne tak moze vykopavat chlpky ... no potom som zistil ze zautoci na vsetko a to doslovne
milan.svk
 

Poslaťod štefan » Ned Dec 17, 2006 5:46 pm

milan.svk píše:ja mam malu geniculatu ... ked som ju kupoval dostal som k nej nejaky popis kde bolo napisane ze je mierna a maximalne tak moze vykopavat chlpky ... no potom som zistil ze zautoci na vsetko a to doslovne


To ti ju kto predal? :shock:
Takýto návod - zavádzajúci - len napomáha oklamať začiatočníkov, zvýšiť predajnosť daného druhu.
Hoď sem meno daného predajcu a prosím naskenuj aj daný návod. Ak by sa predajca bránil, tak budeme mť aj rukolapný dôkaz :wink: o tom, že je klamár :!:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod milan.svk » Ned Dec 17, 2006 6:13 pm

len az nato ze ten navod bol asi zo stranky sklipkani.cz a mal ho iba kamos ... a ten predajca ten by mi asi moc nevedel poradit pretoze bol z toho asi viac vymlety ako ja ... a vlastne o genikulate som cital viac takych clankov ze su mierne a inde zase ze su agresivne ... a este kamosova genikulata je podstatne miernejsia ako ta moja on ju mal uz aj na ruke (debil) a ta moja staci sa priblizit a uz je nervozna

a neni som moc zaciatocnik ... len nemam vela praktickych skusenosti
milan.svk
 

Poslaťod štefan » Ned Dec 17, 2006 6:57 pm

milan.svk píše:a neni som moc zaciatocnik ... len nemam vela praktickych skusenosti


nechcel som sa ťa dotknúť, ja som to myslel vo všeobecnosti.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod milan.svk » Ned Dec 17, 2006 7:07 pm

ved dobre nehovorim ze som nejaky odbornik ale niesom uz ani uplne sprosty z toho ... teda ale clovek sa uci na svojich chybach a keby som aj vedel ze je agresivna aj tak by som ju kupil lebo sa mi pacila
milan.svk
 

Poslaťod scorpion » Pia Júl 20, 2007 8:58 pm

Mě se naskytla možnost před měsícem vyměnit mou dospělou grammostolu roseu za acanthoscurrii geniculatu v 8. svleku,tak jsem ji vyměnila,stejně jsem měla v plánu ac.geniculatu koupit a nezdá se mi nějak zvlášť agresivní,je spíš taková zbrklá a hlavně strašně žravá,ale když jí třeba měním vodu nebo vybírám zbytky,tak jenom sedí a kouká na mě,ještě se nestalo,že by zaútočila. :D :D :D
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod štefan » Pia Júl 20, 2007 9:21 pm

Tak to je skor výnimka než pravidlo.
Moje A.g. zaujímavo útočia: skočia, uhryznú a okamžite utečú....potvorky :lol:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Fantastic » Sob Júl 21, 2007 12:10 pm

co som mal svoju geniculatu(samicu v 13.zv. ktora zomrela na andorove ochorenie) tak bola uplne kludna ani raz sa nestalo aby zautocila abo nieco podobne
Obrázok užívateľa
Fantastic
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Jún 18, 2007 3:36 pm
Bydlisko: Gelnica

Poslaťod Chruno » Sob Aug 11, 2007 6:04 pm

ja mam Geniculatu v 2. zvleku ale zatial je velmi placha. buduci tyzden mi pridu A.Insubtilisy v 5. zvleku tak som zvedavy ako to bude u nich :)
Obrázok užívateľa
Chruno
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Júl 24, 2007 12:07 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod calfa33 » Pon Sep 10, 2007 6:52 pm

Cawko
Moja A.geniculata je zatial len vo 4 zv.ale svojou agresivitou v ničom nezaostáva ani za N chromatusom v 12 zv.Ked mu davam maleho cerva tak najskôr napadne pinzetu a až potom to skúša na červíka. :wink: Čo to bude až to bude dospelé :?: :)
XXX
Obrázok užívateľa
calfa33
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Sob Mar 31, 2007 8:19 am
Bydlisko: Klenovec

Poslaťod ToPaS » Sob Feb 02, 2008 12:03 pm

Acanthoscurria juruenicola 0,1 6.zv.

:shock:
Obrázok
foto: Tomáš Pavlík "ToPaS"

ale tak je to ešte mláďa....
:shock:
Obrázok
:lol: :lol:
foto: Tomáš Pavlík "ToPaS"
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod tarzanm » Sob Feb 02, 2008 1:04 pm

Dobra fotomontáž. :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Ďalší

Späť na Pavúky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron