Prvý pavúk

Aké druhy pavúkov máme v našich chovoch...? Praktické skúsenosti s ich chovom, rozmnožovaním...

Moderátor: štefan

Poslaťod johny163 » Str Dec 13, 2006 10:45 pm

Zdravicko....ja som ece ani neskusal nikoho kontaktovat ohladom parenia s mojou "Vladkou" p.platus :) Skusim najprv najist niekoho v okoli TT a ak sa nepodari..mam vazny zaujem samceka kupit. Ak by niekto mal aj tu na fore...budem rad ak sa mi ozve.
johny163
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto Dec 12, 2006 10:18 pm
Bydlisko: Trnava

Poslaťod meo » Pia Dec 22, 2006 4:57 pm

Ja, s mojou ex. sme sme si ako prvých pavúkov kúpili B. Smithi, lebo sme sa dočítali, že je pre začiatočníkov celkom ok a spolu s ňou sme dostali ešte L. Parahybanu a tu už je to teda iné.... :twisted:
Meo
Obrázok užívateľa
meo
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Dec 22, 2006 4:28 pm
Bydlisko: Nitra

Re: ...

Poslaťod Stanley » Štv Apr 05, 2007 3:22 pm

Můj první pavouk byl taky P.Platus.Bohužel už ho nemám. :(
Stanley
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon Apr 02, 2007 7:39 pm

Poslaťod M150 » Ned Máj 13, 2007 1:23 pm

S pavukmi som prave zacal.
Kupil som si 2ks Nhandu Chromatus v 1.zvl.
Uvidime ako sa im bude darit.
Neviete nahodou ako dlho im trva dostat sa do 2.zvl?
Obrázok užívateľa
M150
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Apr 21, 2007 1:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod štefan » Ned Máj 13, 2007 1:48 pm

Tento druh relatívne rýchlo rastie, ale závisí to od dostatku potravy :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Chruno » Uto Júl 24, 2007 12:09 pm

moj prvy pavuk bola Grammostola Rosea- bolo to len pred 2 tyzdnami. Nedavno som si kupil aj Chromatusa, Parahybanu, Irminiu, Cambridgeia a Geniculatu. Vsetko su to drobci od 1 do 4 zvleku.
Obrázok užívateľa
Chruno
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Júl 24, 2007 12:07 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Prvý pavúk

Poslaťod dodo.b » Štv Aug 09, 2007 8:43 am

cawte
ja som si ako prvého pavúka kúpil grammostolu rosea v 1 zvleku :D podla mňa to je ideálni pavúk na začatie chovu
G.roseu,L.parahybana,P.irminia,P.cambridgei,N.chromatus,A.geniculata,A.Insubtilis,B.vagans
Obrázok užívateľa
dodo.b
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str Aug 08, 2007 1:04 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Pesto » Sob Nov 10, 2007 3:23 pm

Caute,
moj prvy pavuk bol B. albopilosum, dostal som ho v 1. zvleku, bohuzial mi ale v 5. zvleku umrel:-/ Volal sa Error.
Teraz mam B. Vagans od Stefana (teraz uz v 10. zvleku :D ), povodne sa mal volat Pixel (pracujem ako programator a designer, takze profesionalna deformacia :D ) ale nejako som aj tohoto obcas dalej volal Error, ale kedze by to mala byt samicka, tak som s menami asi prestal :D
Obrázok užívateľa
Pesto
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 11:00 pm

Poslaťod tana » Sob Nov 10, 2007 6:49 pm

Tak moje první setkání s pavoukem byl sklípkan,ale nevím jeho přesný název protože jsem ho pouze hlídala.Nyní mám 3 kousky nádherných:2 b. vagansek (od Štefana)a jmenují se:červená prdelka a stříbrná a 1 phormictopus sp. platus se jmenuje Mega.A dalšího budu mít od Topase ( jupíííí). :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laky spiders » Ned Nov 11, 2007 5:26 pm

moje prve pavuky boli : lasiodora parahybana, brachypelma boehmei, nhandu chromatus, poecilotheria rufilata, brachypelma albopilosum
a este skorpik : pandinus imperator.
zatial mam vsetko az doteraz.
Obrázok užívateľa
laky spiders
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Ned Nov 11, 2007 5:18 pm

Poslaťod water187 » Sob Máj 30, 2009 7:52 pm

scorpion píše:Můj první pavouk je brachypelma auratum,mám ji 3 roky.Původně jsem chtěla smithi,ale ten chovatel neměl určenou samici,tak jsem si od něho koupila auratum a dala jsem jí jméno Maruška. :D :D :D



ja by som chcel vediet, ze akeho by ste mi odporucili ?? :D
ja by som chcel B. smithi ......ale mam to len z inych stranok, takze o tom boh vie co neviem :)
water187
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Máj 30, 2009 7:32 pm

Poslaťod Saša » Sob Máj 30, 2009 9:04 pm

B. smithi je dobrá volba. Je mírná, klidná a nenáročná, navíc i barevně atraktivní. Patří už ale mezi relativně dražší druhy, takže by možná pro Tebe byla jí příbuzná B. albopilosum vhodnější. Nehýří sice pestrými barvami, její chov je ale vysloveně jednoduchý a navíc ji dnes pořídíš za pár korun. Obecně je to nejdoporučovanější druh pro úplný začátek. Na ní si vpodstatě chov vyzkoušíš a načerpáš praktické zkušenosti :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Predchádzajúci

Späť na Pavúky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron