Prvý pavúk

Aké druhy pavúkov máme v našich chovoch...? Praktické skúsenosti s ich chovom, rozmnožovaním...

Moderátor: štefan

Prvý pavúk

Poslaťod dracula » Štv Dec 07, 2006 10:20 am

Každý, či už velkochovatel alebo len obyčajný hobby chovatel mal kedysi svojho prvého pavúka. Pre každého má určite zvláštne miesto, lebo bol ten prvý, ten ktorí to všetko odštartoval....preto by ma zaujmalo aký druh to odštartoval u vás .......:)
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod scorpion » Štv Dec 07, 2006 7:47 pm

Můj první pavouk je brachypelma auratum,mám ji 3 roky.Původně jsem chtěla smithi,ale ten chovatel neměl určenou samici,tak jsem si od něho koupila auratum a dala jsem jí jméno Maruška. :D :D :D
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod štefan » Štv Dec 07, 2006 10:48 pm

scorpion píše:Můj první pavouk je brachypelma auratum,mám ji 3 roky.Původně jsem chtěla smithi,ale ten chovatel neměl určenou samici,tak jsem si od něho koupila auratum a dala jsem jí jméno Maruška. :D :D :D


Môj prvý pavúčik bol Phormictipus platus, ktorý sa v tom čase (80. roky) dal kúpiť pod iným názvom (nespomeniem si...) v Čechách. Stál 30,- Kčs v 1.zvl. a predával ho pán Gosza z Prahy.
Nuž ja svojim pavúčikom meno nedávam, kalendár by mi 100% nestačil :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod scorpion » Pia Dec 08, 2006 9:36 pm

Já už jsem se koukala,kolik máš pavouků a docela Ti závidím. :D :D Já jsem bohužel musela doma slíbit,že ta grammostola pulchra je už opravdu poslední. :cry:
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod vasek+ » Sob Dec 09, 2006 9:57 am

Muj první pavouk je brachypelma smithi - kterého jsem si kupoval v květnu na burze v Aldisu (Hradec Králové) - teď mám ještě brachypelma vagans a teď si budu požizovat nějakýho stromáka :D
"Je lepsi nic neríkat, nez rikat neco nic neríkajiciho!"
Obrázok užívateľa
vasek+
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Dec 09, 2006 9:48 am
Bydlisko: CZ - Pardubický kraj

Poslaťod dracula » Sob Dec 09, 2006 7:10 pm

hmm...kúpa prvého pavúčika bola prakticky nedávno.....bol to 2zv. prcek b.vagas :) ako uplnemu začiatočníkovy mi robil občas pekné šoky, preto som ho pomenoval Fobos /v gréckej mytológii boh stelesnenej hrôzy/....momentále je už vo 4 zv. :)
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod scorpion » Sob Dec 09, 2006 7:25 pm

Jak už je Fobos velký? Ptám se proto,že když jsem kupovala svojí vagansku ve zverimexu,tak měla 3 cm v těle a odhadla jsem to tak na 6. svlek,tak jestli jsem se trefila. :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod vasek+ » Sob Dec 09, 2006 8:59 pm

Lepsi je kupovat pavuky na burzach - uz jenom kvuli tomu, ze ve zverimexu je maj vetsinou drazsi a ani ti vetsinou nereknou kolikatej prodavaj svlek. Na burzach muzes ziskavat kontakty, muzes si pujcovat samce na parenie atd... Proste v tomhle jsou burzy nej!!!
"Je lepsi nic neríkat, nez rikat neco nic neríkajiciho!"
Obrázok užívateľa
vasek+
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Dec 09, 2006 9:48 am
Bydlisko: CZ - Pardubický kraj

Poslaťod dracula » Sob Dec 09, 2006 9:07 pm

scorpion píše:Jak už je Fobos velký? Ptám se proto,že když jsem kupovala svojí vagansku ve zverimexu,tak měla 3 cm v těle a odhadla jsem to tak na 6. svlek,tak jestli jsem se trefila. :D :D :D :D


no môže mať...ja neviem..odhadom cca 1 cm v tele :D nejako sa nechce merať :D ale mám napr. 3 zv. vagansa ktorý má 1,5 cm..cca :P
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod vasek+ » Sob Dec 09, 2006 9:28 pm

Ta moje brachypelma vagans je v 6.sv. a ma asi 2 - 2,5 cm v tele
"Je lepsi nic neríkat, nez rikat neco nic neríkajiciho!"
Obrázok užívateľa
vasek+
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Dec 09, 2006 9:48 am
Bydlisko: CZ - Pardubický kraj

Poslaťod MAJLO226 » Ned Dec 10, 2006 3:29 pm

môj prvy pavuk je nhandu chromatus -
Obrázok užívateľa
MAJLO226
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pia Dec 08, 2006 9:36 pm
Bydlisko: kosice

Poslaťod scream » Pon Dec 11, 2006 1:07 pm

Brachypelma boehmei a smithi . . .mena zatial nemaju :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
scream
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pon Dec 11, 2006 1:01 pm
Bydlisko: Bytča/Michalovce

Poslaťod dracula » Uto Dec 12, 2006 4:55 pm

scream píše:Brachypelma boehmei a smithi . . .mena zatial nemaju :)


aké sú velké??? mená by si im mal dať :)
ja som sa svojho času dosť dlho a dosť intenzívne venoval mytológiám sveta...preto mená vznikajú tam :) ak si všimnem nejakú dominantnú vlastnosť alebo tak...nájdem mytologické stvorenie s podobnými črtami a meno je na svete :P
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

...

Poslaťod johny163 » Uto Dec 12, 2006 10:27 pm

Dobry vecer..prave som sa zaregistroval. O tom to fore som sa dozvedel na azete. Chovam ties pavuka. Je to uz druhy kus. 1. bol "lasiodora parahybana" choval som ho vo filmovej krabicke lebo mal iba 2-3zvleky. ked mal 6zvlek daroval som ho jednemu kamaratovi. A zaobstaral som si uz trosku väcsieho : "phormictopus platus" mala by to byt samicka. Tymto by som sa vas chcel spytat ci nema niekto samceka. Aby si sparvaili par. Som z TT .
johny163
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto Dec 12, 2006 10:18 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ...

Poslaťod štefan » Uto Dec 12, 2006 10:46 pm

johny163 píše:Dobry vecer..prave som sa zaregistroval. O tom to fore som sa dozvedel na azete. Chovam ties pavuka. Je to uz druhy kus. 1. bol "lasiodora parahybana" choval som ho vo filmovej krabicke lebo mal iba 2-3zvleky. ked mal 6zvlek daroval som ho jednemu kamaratovi. A zaobstaral som si uz trosku väcsieho : "phormictopus platus" mala by to byt samicka. Tymto by som sa vas chcel spytat ci nema niekto samceka. Aby si sparvaili par. Som z TT .


Vitaj medzi nami :wink:
V lete som mal voľného samčeka P.platus, no mal by byť (ak ešte žije) u jedného chovateľa. Ak chceš, skúsim Ti niekde nájsť na neho kontakt. Momentálne mám voľného 1,0 L.parahybana :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Ďalší

Späť na Pavúky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron