Lasiodora cristata (Nhandu chromatus)

Aké druhy pavúkov máme v našich chovoch...? Praktické skúsenosti s ich chovom, rozmnožovaním...

Moderátor: štefan

Lasiodora cristata (Nhandu chromatus)

Poslaťod dracula » Štv Dec 07, 2006 5:52 pm

V niekoľkých rôznych prameňoch som sa stretol s diametralne odlišnými popismi povahy tohto pavúka..niekde ho opisovali ako impulzívneho, niekde ako agresívneho, niekde ako mierneho.... .preto by som bol rád, ak by ste prispeli svojimi vlastnými poznatkami, zážitkami :)

samo viem, že to samozrejme záleží aj od konkrétneho pavúka....ide mi o vytvorenie akejsi prieskumnej vzorky :P
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Re: Nhandu chromatus

Poslaťod štefan » Štv Dec 07, 2006 10:50 pm

dracula píše:V niekoľkých rôznych prameňoch som sa stretol s diametralne odlišnými popismi povahy tohto pavúka..niekde ho opisovali ako impulzívneho, niekde ako agresívneho, niekde ako mierneho.... .preto by som bol rád, ak by ste prispeli svojimi vlastnými poznatkami, zážitkami :)

samo viem, že to samozrejme záleží aj od konkrétneho pavúka....ide mi o vytvorenie akejsi prieskumnej vzorky :P


V chove mám niekoľko rozlične veľkých jedincov tohto druhu, niekedy označovaného ako Lasiodora cristata. Mladé sú bojazlivé, ale akonáhle vyrastú, na svoju mladícku bojazlivosť veľmi rýchlo zabudnú. Dospelá obrovská samička (matka 1640 mladých) je neskutočne agresívna :roll:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

nhandu chromatus

Poslaťod MAJLO226 » Pia Dec 08, 2006 9:39 pm

no ja ho chovam iba kratko ale ked som ho kupil mal pribilzne 3-4cm- -od tej doby sa mi uz zvliekol dva krat- je agresivna dost- a velmi vyplasene beha az histericky- vykopava chlpky-ale inak som s nim nemal problemy ziadne-Obrázok
Naposledy upravil MAJLO226 dňa Štv Feb 08, 2007 3:05 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
MAJLO226
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pia Dec 08, 2006 9:36 pm
Bydlisko: kosice

Re: nhandu chromatus

Poslaťod scream » Pon Dec 11, 2006 1:05 pm

nevrtas casto do steny vrtackou :lol: ?? reguju podrazdene napriklad na otrasy . .
Obrázok
Obrázok užívateľa
scream
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pon Dec 11, 2006 1:01 pm
Bydlisko: Bytča/Michalovce

Poslaťod hruso » Str Dec 27, 2006 10:18 pm

no ja mam tiez jedneho n.chromatusa, a je dost bojazlivy, vzdy zalezeny v nore lepsie povedane pod zemou...ale to bude asi tym ze je v 3zv. :D
Obrázok užívateľa
hruso
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Dec 27, 2006 10:16 pm

Poslaťod Sacrilegious » Sob Dec 30, 2006 12:00 am

ja mam moju samicu v 11-tom zvleku a je dost agresivna.. minule som jej menil vodu a bez ziadnej vystrahy mi kusla do pinzety.. a to bola asi 10 cm daleko.. len v okamihu pribehla a kusla... chlpky vykopavala vacsinou, ked bola mladsia, teraz kuse :lol:
Sacrilegious
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Dec 08, 2006 5:13 pm
Bydlisko: Piestany

VIDEO kde je môj Nhandu chromatus

Poslaťod MAJLO226 » Str Feb 14, 2007 1:43 pm

http://www.youtube.com/watch?v=sj7MJ3-7XCA

je krásna ,ale strašne útočná -šak posúdťe
Obrázok užívateľa
MAJLO226
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pia Dec 08, 2006 9:36 pm
Bydlisko: kosice

Re: nhandu chromatus

Poslaťod štefan » Str Feb 14, 2007 2:36 pm

scream píše:nevrtas casto do steny vrtackou :lol: ?? reguju podrazdene napriklad na otrasy . .


Tie moje Lasiodora cristata alias Nhandu chromatus atď. reagujú podráždene na akýkoľvek podnet a to nemusí byť iba vŕtanie do panelu. Dospelá chovná samička sa stavia do pozoru vždy keď jej vymieňam substrát či dávam čerstvú vodu.
Tu je dospelá adultná samička tohto druhu pre vašu predstavu:
Obrázok
Podráždená samička okamžite zaujala výhražný postoj...
Foto: Štefan Čambal
Obrázok
...vydržala tak aj 30 minút po podráždení...
Foto: Štefan Čambal
Obrázok
...a takto sa bránila aj hodinu po mojom vyprovokovaní.
Foto: Štefan Čambal
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: nhandu chromatus

Poslaťod Stanley » Uto Apr 03, 2007 4:55 pm

nevrtas casto do steny vrtackou :lol: ?? reguju podrazdene napriklad na otrasy . .


Víte,já mám taky adult samici.se žádnýmy problémy jako Vy jsem se opravdu nesetkal.Když nebudete každý den rámusit v okolý terária tak je pavouk klidny a poměrně často vylezený.např.moje samice je každý den,ve dne v noci venku.terárium otevírám jen když doplňuji vodu a dávám žrát.Taky hodně záleží na úkrytu./pocit bezpečí/ a na jedinci! :!: :roll:
Stanley
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon Apr 02, 2007 7:39 pm

Re: nhandu chromatus

Poslaťod Stanley » Štv Apr 05, 2007 3:12 pm

Ještě můžu vložit fotku a doplním své prohlášení.Pavouk je spíše dravý než agresivní! :lol:
Obrázok
Stanley
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon Apr 02, 2007 7:39 pm

Re: nhandu chromatus

Poslaťod štefan » Štv Apr 05, 2007 3:42 pm

Od tohto druhu mám niekoľko jedincov a skutočne nie každý sa správa tak ako táto samička. Preto sa i ja domnievam, možno sa mýlim, že záleží na jedincovi.
Teráriá sú súčasťou bytu a preto ten bežný rámus sa príliš nedá odbúrať, táto samička sa skôr zdržuje vo svojom úkryte (dlhá stromová rúrka) a terárium otváram skutočne len vtedy, ak musím.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: nhandu chromatus

Poslaťod Stanley » Pia Apr 06, 2007 3:00 pm

táto samička sa skôr zdržuje vo svojom úkryte (dlhá stromová rúrka)

No,zkus jí zvíšit teplotu.Já jí nasvicuji červenou žárovkou(25W) a je pořád venku.Večer dokonce leze i k žárovce.
Stanley
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon Apr 02, 2007 7:39 pm

Poslaťod Chruno » Sob Aug 11, 2007 2:34 pm

mne sa dnes piatykrat zvliekol tento pavuk ale dost dlho som ho nevidel lebo je vkuse zalezeny. pockam kym vytvrdne a uvidim ako to bude s jeho agresivitou :-)
Obrázok užívateľa
Chruno
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Júl 24, 2007 12:07 pm
Bydlisko: Prešov


Späť na Pavúky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron