Čo je dôležité pri výbere terária?

Aké druhy pavúkov máme v našich chovoch...? Praktické skúsenosti s ich chovom, rozmnožovaním...

Moderátor: štefan

Čo je dôležité pri výbere terária?

Poslaťod Pesto » Štv Nov 15, 2007 11:19 pm

Ahojte,

chcel by som nove terarium pre moju B. Vagans v 10. zv. Momentalne je v akvariu 25x15x15cm, ale chcel by som ho vymenit za riadne terarium, nakolko je to akvarko jednoliate, kedze to ani nie je prave akvarium, ale povodne chemicka nadoba (je niekolko rokov nepouzivana a cista:) takze nie je uplne cira a celkovo to nevyzera dobre.

Chcel by som sa vas preto spytat na co sa pri vybere noveho teraria hlavne zamerat.

Na nete som nasiel jedno terarium, ktore ma zaujalo. Bol by som velmi rad keby ste sa mohli vyjadrit resp. poradit nieco ine. Bohuzial maju tak hlupo spraveny web ze sa neda poslat priama linka.

http://www.akva-tera.sk/ vlavo cast Teraristika > Teraria > 5. zvrchu ExoTerra terárium sklen.30x30x30cm

Dopredu velmi pekne dakujem za vase nazory.
Obrázok užívateľa
Pesto
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 11:00 pm

Re: Čo je dôležité pri výbere terária?

Poslaťod ToPaS » Pia Nov 16, 2007 5:20 pm

Pesto píše:Chcel by som sa vas preto spytat na co sa pri vybere noveho teraria hlavne zamerat.


Ahoj
Najdolezitejsie pri terariach pre vtackare je vetranie (aby sa ti nerobila plesen),tu daj pozor na velkost otvorov aby ti pavuk neusiel(najlepsia je asi sietka).Dalej si daj pozor na to aby nebolo velmi vysoke (kedze mas zemneho pavuka tak by pri pade mohlo dojst k jeho zraneniu ktore sa casto konci uhynom).Ak bude vysoke tak to mozes vyriesit tak ze das vyssiu vrstvu substratu. Co sa tyka otvarania tak najlepsie by bolo otvaranie z predu (pre lepsiu manipulaci).
To by bolo asi tak vsetko.

Ak mas este nejake otazky tak sa kludne pytaj rad ti pomozem. :wink:

Chovu zdar :!: :D
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod štefan » Pia Nov 16, 2007 7:07 pm

Pozrel som si ich ponuku, ale za 30x30x30 cm dat vyse tisicku..no neviem. Podla mna by si vedel zohnat ovela lacnejsie terarko a sam by si si ho mohol zariadit ako by si chcel. Plusom je efektna zadna stena, ale aj ta by sa dala zabezpecit za nizsiu cenu.
Je to na tebe, ako sa rozhodnes :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Pesto » Pia Nov 16, 2007 7:16 pm

Stale som v tomto novy a este len hladam co a ako.. Vacsinu casu som v Bratislave, viete mi konkretne poradit kde by sa vhodne teraria dali zohnat? Teraria ktore som v BA zatial nasiel boli podstatne drahsie ako tisic korun.. Na druhej strane, peniaze nie su az taky problem a chcel by som, aby terarium vyzeralo co najlepsie, nakolko je v izbe a bolo by fajn keby plnilo aj esteticku funkciu.
Obrázok užívateľa
Pesto
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 11:00 pm

Poslaťod štefan » Sob Nov 17, 2007 9:13 am

Pozri si toto prosim :wink:
:arrow: http://forum.vivarista.sk/viewtopic.php?t=733

Tu nájdeš v ponuke teráriá odskúšané, so zadnou upravenou stenou i bez nej a za viac než priaznivé ceny :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Pesto » Sob Nov 17, 2007 10:11 am

Ta tvoja ponuka bola prva ktoru som hladal. Ktore z tych rozmerov su ale vhodne? Chcel by som aby mala to terarko az do dospelosti..
Obrázok užívateľa
Pesto
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 11:00 pm

Poslaťod štefan » Sob Nov 17, 2007 10:43 am

Podla mna i mojich skusenosti je vhodne terarko o rozmeroch 20x36x25, pričom 36 cm je šírka. Ak by sa aj vhodne zariadilo, mohlo by to byt celkom pekne terako :wink: Tie rozmery su preto taketo, ze boli robene na mieru do steny a takychto terarok je k dispozicii aj niekolko kusov.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Pesto » Sob Nov 17, 2007 11:08 am

Nemas nahodou nejake fotky toho 20x36x25? Zaujimalo by ma ako je riesene (chcem si to predstavit ako to bude vyzerat na tom konkretnom mieste kde bude polozene:) Ako sa tam potom davaju tie zadne steny?
Obrázok užívateľa
Pesto
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 11:00 pm

Poslaťod štefan » Sob Nov 17, 2007 12:09 pm

Nejake snímky nafotim a poslem.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Sob Nov 17, 2007 2:55 pm

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Sob Nov 17, 2007 7:22 pm

Píšeš tu o teráriu kolik stojí.Přoč si neuděláš sám nebo se koukni do inzerátu,prodávají se hodně levně a pokud jsi šikula tak si z toho uděláš supr terko :wink: .Když to zvládnu já tak to zvládneš i ty :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Pesto » Sob Nov 17, 2007 7:27 pm

Nejde o to ze by som ho spravit nedokazal. Stalo by to ale mnozstvo energie a hlavne casu. A kedze peniaze problem nie su, ale cas ano, tak je jednoduchsie si ho kupit hotove:) Ano, pridem sice o ten skvely pocit ze som si ho spravil sam, ale ten si vynahradzam inak:)
Obrázok užívateľa
Pesto
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 11:00 pm

Poslaťod tana » Sob Nov 17, 2007 7:45 pm

JJ to znám a je to v pohodě :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Pavúky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron