Mohol by ich niekto určiť?

Aké druhy pavúkov máme v našich chovoch...? Praktické skúsenosti s ich chovom, rozmnožovaním...

Moderátor: štefan

Mohol by ich niekto určiť?

Poslaťod administrátor » Ned Dec 10, 2006 5:12 pm

Mohli by ste sa pozrieť na tieto snímky a niekto ich skúsiť určiť?
Díky.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
administrátor
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 7:02 pm

Poslaťod vasek+ » Ned Dec 10, 2006 6:43 pm

čau - c.1 = brachypelma albopilosa c.2. = nevim (kdybych si musel typnout, tak bych typnul aphonopelma seemani - ale urcite to neni dobre) c.3,4 = brachypelma vagans - dalsi nevim, ale to posledni je asi zase brachypelma vagans
"Je lepsi nic neríkat, nez rikat neco nic neríkajiciho!"
Obrázok užívateľa
vasek+
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Dec 09, 2006 9:48 am
Bydlisko: CZ - Pardubický kraj

Poslaťod scorpion » Ned Dec 10, 2006 7:19 pm

Já bych si tipla 1: brachypelma albopilosa a ty ostatní jsou vagansky. :roll:
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod administrátor » Ned Dec 10, 2006 7:34 pm

scorpion píše:Já bych si tipla 1: brachypelma albopilosa a ty ostatní jsou vagansky. :roll:


A podla teba sú to kríženci, alebo čisté línie?
Obrázok užívateľa
administrátor
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 7:02 pm

Poslaťod scorpion » Ned Dec 10, 2006 7:46 pm

Já si myslím,že nejde o žádné křížence,moje vaganska je například těsně po svleku krásně červená a pak začíná postupně hnědnout a stejně si myslím,že ty řeči o nějakých křížencích jsou blbost.Ale to je můj názor. :) Teď mi ještě řekni,jestli jsem to uhádla správně. :? :?
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod štefan » Ned Dec 10, 2006 8:14 pm

scorpion píše:Já si myslím,že nejde o žádné křížence,moje vaganska je například těsně po svleku krásně červená a pak začíná postupně hnědnout a stejně si myslím,že ty řeči o nějakých křížencích jsou blbost.Ale to je můj názor. :) Teď mi ještě řekni,jestli jsem to uhádla správně. :? :?


Ďakujem za Tvoje riadky :wink: . Zámerne som sem vložil fotky ako administrátor a nie ako štefan. Nechcel som nikoho nijako ovplyniť. Ide o moje nielen snímky, ale i dané jedince pavúčikov, o ktorých sa na mnohých pavúčkarských fórach tvrdí, že ide o krížencov. Zašlo to tak ďaleko, že mnohí tvrdia, že som páril napr. B.vagans s B.emilia atď. Je to absurdné a zrejme jediným cieľom je ma ohovoriť a poškodiť. Akoby to už nestačilo... :?
Prvé dva snímky (zvažoval som dať medzi ne aj tú krvavočervenú B.albopilosum, ktorá má byť tiež akýmsi krížencom, no pravda je taká, že je to čerstvo zvlečený jedinec, ktorý neskôr nadobudol klasické sfabenie. Napokon, je na druhom snímku :wink:
Prvé snímky skutočne patria B.albopilosum, pričom obaja ich rodičia boli čisté "albopilosumky"a nie kríženci.
Ďalšie snímky zobrazujú čisté B.vagans. Toľko spomínaná "hnedosť" je iba dočasná a s vekom, resp. dospievaním sa stráca. Jedinec je neskôr klasicky čierno-červený. Ale! V chove som mal samičku, ktorá zostala hnedá i v dospelosti. Prečo, to ani ja netuším.
Získal ju odo mňa jeden chovateľ, ktorý je aj medzi nami, on "problém" spomenul ďalšiemu "odborníkovi", ten to povedal ďalšiemu....a zrazu ma každý obvinil z kríženia druhov. Pravda je taká, že nejde o krížence!
Daná samička mala u mňa 2 x odchov (párená bola s klasickým samčekom B.vagans) a ako vieme, tak kríženec je NEPLODNÝ :!: . Ak by teda daná samička skutočne bola krížencom, ako je možné, že mala potomkov :?:
Každopádne som na nete našiel vyobrazené !!!hnedé!!!, skutočne hnedé B.vagans aj v dospelosti.
Takže Tvoj odhad bol správny :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Redsnake » Štv Máj 24, 2007 11:58 am

Stefo, ja si naopak myslim, ze krizenci v ramci jednoho druhu jsou plodni....To az kdyby jsi krizil mezidruhove by byli neplodni. Ale to samozrejme zalezi na odlisnosti chromozomu...Tyto zkusenosti mam co se tyce hadu, protoze jsem byl taky svedkem krizence Elaphe guttata x Lampropeltis triangulum sinaloe. Chovatel ktery je takto krizil ( Podle mne pouze za ucelem zisku) tvrdil, ze plodni jsou, ale dle meho nazoru a nazoru nekolika mych kolegu nejsou (z 90%) mezidruhovi krizenci plodni....
Ale jsou znami krizenci v ramci druhu ( Napr lampropeltis triangulum x lampropeltis hondurensis) a ti jsou plodni
Nevim, jestli jsi paril ruzne druhy, ale myslim, ze ne....Na co by ti to bylo?Teoreticky by to byl zajimavy pokus, ale myslim,ze by bylo pripadne mlade vhodne nejak rozumne "uklidit"
"Buď cestu najdu, nebo si ji udělám"
Hannibal
http://reptilweb.xf.cz
Obrázok užívateľa
Redsnake
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Máj 23, 2007 6:37 pm
Bydlisko: http://reptilweb.xf.cz

Poslaťod tozi » Štv Máj 24, 2007 12:45 pm

Ja si myslím že fámy o hnedých vaganskách že sú to kríženci a tak ,sú úplna sprostosť. Môj názor je že ako aj u hadov sa vyskytujú albíni tak aj u pavúkov sa po nejakej dobe vyvinie odlišná farebná forma. Ale zas iná vec je keď nejaký človek začne tvrdiť že je to nový druh,a predáva ich pod iným resp.pozmenením názvom. Už som videl aj také niečo :x . A Štefan určite nerobil nejaké medzi druhové kríženie. :wink:


PS: myslím si že hnedé vagansky sú nádherné dokonca krajšie ako klasická forma a sú určite plodné :D
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Redsnake » Štv Máj 24, 2007 12:48 pm

mno ja s tebou souhlasim, dost mozna jde o prizbusobeni urcite lokalite vyskytu...Proste kazdy pes jina ves:)
"Buď cestu najdu, nebo si ji udělám"
Hannibal
http://reptilweb.xf.cz
Obrázok užívateľa
Redsnake
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Máj 23, 2007 6:37 pm
Bydlisko: http://reptilweb.xf.cz

Poslaťod tozi » Štv Máj 24, 2007 12:53 pm

mno ja s tebou souhlasim, dost mozna jde o prizbusobeni urcite lokalite vyskytu...Proste kazdy pes jina ves:)


asi tak nejak :)
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Saša » Pon Nov 10, 2008 5:02 am

Hnědé zbarvení se u B. vagans vyskytuje naprosto běžně a to zpravidla u jedinců dlouho po svleku. Barvy jim časem jenoduše vyšicují (rozhodně bych chovatele s pověstí jakou má Štefan, nepodezíral z podvodu).
V případě mezidruhového křížení jsou navíc geny vagansek dominantní, takže výsledný hybrid zpravidla působí dojmem čistokrevného exempláře, který rozhodně nelze rozpoznat jen tak laickým pohledem, ale pouze testy DNA. Jeden takový kus je k vidění tady:
http://sklipkani.cz/full/1472/Brachypel ... sum-vagans
Upozorňuji, že tento sklípkan patří serióznímu chovateli, který pokus s křížením pavouků nepodnikl z komerčních důvodů. Další linky s fotkami hybridů dám ještě do vlákna krizenie pavukov
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod štefan » Pon Nov 10, 2008 9:10 am

Uprimne dakujem za tento text. Snad konecne niekto z ohovaraniachtivych zastupcov portalu Las....sk pochopi, ako tomu skutocne bolo a ze som nekrizil B.v. x B.a. ani nahodou. Ano, choval som oba druhy, ale nekrizil som ich vedome. Vdaka tomu humbuku, tlaku a nekonciacim utokom na moju osobu som sa rozhodol skoncit s chovom pavukov a velku kolekciu dat s tazkym srdcom radsej prec. Za to sa mozem "podakovat" prave tymto ludom :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Pon Nov 10, 2008 1:57 pm

Štefane tak to jsi mě zarmoutil. Dávat všechno pryč. Takoví lidé budou bohužel pořád. Moc mě to mrzí, že jsi tlaku podlehl. Znám Tě moc dobře a vím, že nejsem jediná kdo Ti věří.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Uto Nov 11, 2008 4:16 pm

A proč bys je hned dával pryč? Byla by to věčná škoda! Vždyť je přece chováš hlavně sobě pro radost (a hlavně víš svoje), a ne kvůli tomu, co někde tvrdí nějaký bambula :roll: , který zjevně ani neví, že populace pocházející z různých lokalit se často navzájem dost odlišují. Jako dokonalý příklad by mohly posloužit G. rosea. Kolik jen ty mají barevných forem - už jsem viděl i sytě fialové zvíře (!), o dalších odlišnostech mezi nimi ani nemluvě, nakonec, není to ještě tak dlouho, co byly jednotlivé jejich populace považovány za samostatné druhy (Grammostola spatulata, G. cala, G. argentinensis, G. kochii...).
Vůbec bych si s tím nedělal hlavu :wink:
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary


Späť na Pavúky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron