Smrť škorpióna

Malé, veľké, nejedovaté i jedovaté...Všetko o týchto zaujímavých živočíchoch

Moderátor: štefan

Smrť škorpióna

Poslaťod calfa33 » Štv Aug 16, 2007 5:37 pm

Zdravím. Včera som do spoločného terária umiestnil párik Pandinus Cavimanus.Všetko vypadalo v poriadku až kým som dnes nevybral jedného uhynutého zjavne napadnutého spolubývajúcim :cry: .Terárium by malo byť dostačujúce:40x25x30,s viacerími úkrytmi.Ak máte nejaké skúsenosti s chovom tochto druhu tak to sem hoďte :!:
XXX
Obrázok užívateľa
calfa33
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Sob Mar 31, 2007 8:19 am
Bydlisko: Klenovec

Re: Smrť škorpióna

Poslaťod DegA » Pia Sep 07, 2007 9:56 pm

neboli hladny moji sa malatia iba ked maju nedostatok potravy :? ale to je len laicke hadanie :(
DegA
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Str Jan 17, 2007 9:57 pm
Bydlisko: TN

Poslaťod Bic0 » Pia Sep 07, 2007 10:04 pm

Moji sa tiez mlatili, hned od zaciatku. Ale nevyzeralo tot ak hrozne az kym som po cca 3-4 tyzdnoch nenasiel jedneho z nich mrtveho.
Bic0
 

Poslaťod calfa33 » Sob Sep 08, 2007 7:56 am

DegA:Hladny urcite neboli,mali tam cvrčkov,ktorých si nevšímali :? .Teraz mám dalších troch cavimanusov,ale mam ich zatial oddelene.
XXX
Obrázok užívateľa
calfa33
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Sob Mar 31, 2007 8:19 am
Bydlisko: Klenovec

Poslaťod štefan » Sob Sep 08, 2007 7:30 pm

Ahojte chlapci, ja som tiež pred dilemou čo a ako sa zariadiť pri chove P. cavimanus, ktoré, ako som pred malou chvíľkou zistil, mi prídu od priateľky nášho spoločného kamaráta calfu33. :wink:
Pripravil som pre ne terárium 60x40x30 cm, s x úkrytmi v podobe kôry, ale ako som tak surfoval po nete a čítal x negatívnych prípadov zabitia škorpiónov svojimi súkmeňovcami i ja začínam uvažovať o ich sólo chove...
Má niekto s týmto druhom (P. cavimanus) aj dobré skúsenosti a podaril sa mu ich spoločný chov? Či len každý si ich chováme samostatne po jednom v teráriu?
Ak by to aj takto bolo, ako ich skúsiť spáriť? Hm? :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Bic0 » Sob Sep 08, 2007 7:36 pm

Tusim na arachnoboards som cital o ludoch ktori nemaju rpblem chovat ich spolu. Tiez su tama le priapdy ked sa vzajomne zabili - tych poznam zatial bohuzial viac. Tiez som uvazoval ci by nepomohlo len docasne ciastocne predelit terarium nejakou sietkou nech si na seba "zvyknu" a po case to vybrat prec. Len presne neviem na kolko moze byt toto ucinne u zvierat ako skorpiony, ktore ziju hlavne podla instinktov.
Bic0
 

Poslaťod calfa33 » Ned Sep 09, 2007 8:04 am

Zdravým štefan.
Áno Cavimanusi dojdú od nás.Boli viac menej naše spoločné,ale ja som viac zaťažený na pavúky,tak že boli viacej jej :wink: .Do fora prispievam ja,lebo ako ona tvrdí-nemá na to čas :? .Ale je to pravda lebo máme 2ročnú dcérku Vanessku :P .
Čo sa týka spoločného chovu týchto škorpíkov,tak skúsenosyi sú rôzne.Niekto má bezproblémový chov a niekto zasa nie.Na inom fore som čítal že ich mal chovateľ spolu niekoľko mesiacov kým sa nenapadli a iný ich chova spolu už niekoľko rokov.V zásade by malo platiť že ich treba to terária umiestnovať naraz,nie postupne,mali by byť rovnako veľké a nažraté kým si na seba zviknú ale ani to nie je 100percentné.
XXX
Obrázok užívateľa
calfa33
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Sob Mar 31, 2007 8:19 am
Bydlisko: Klenovec

Poslaťod Saša » Pon Nov 10, 2008 3:01 am

No, když jsem ještě choval štíry, tak po zhruba třičtvrtě roce bezproblémového společného chovu, jeden můj mladý P. imperator povraždil během jediné noci svoje sourozence a vyházel je z úkrytu jak odpadky. Dodnes nevím proč - terko bylo prostorné, vybavené více úkryty a oni dobře krmení (a prakticky stejně velcí, slabší jedince jsem projistotu od skupiny odebral). Do poslední chvíle jsem mezi nimi nepozoroval ani náznak konfliktního jednání a pak najednou tohle :? .
Jeden známý zas podobným způsobem přišel o skupinu Holothele incei. Jeho největší samice pobila všechny ostatní, taky bez zjistitelné příčiny a nějakých varovných náznaků... Mám pocit, že tihle živočichové jsou v tomhle dost nevyzpytatelní.
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod štefan » Pon Nov 10, 2008 9:28 am

Neplas ma :shock: . Budem musiet si davat pozor na moju skupinku P.imperator ci to medzi nimi slape ako svajciarske hodinky. Ale prave vcera som si vsimol utoky /zatial neskodne/ jednej samicky Kinosternon s. subrubrum na dalsiu samicku, pricom doteraz si nazivali ok. Ak by to pokracovalo a stupnovalo sa, budem musiet ich oddelit. U tohto druhu su utoky pomerne bezne, no platne v kontexte samcek - samicka, nie u rovnakeho pohlavia. Teda az na dvoch sameckov.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Pon Nov 10, 2008 1:52 pm

Bohužel i já mám tuto zkušenost jako vy :(
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Uto Nov 11, 2008 10:49 pm

Tohohle "hajzlika", co jsem zmiňoval, má dneska kamarád co "dělá" štíry, a prý se k němu bojí i jen strčit ruku (přitom, paradoxně, takového centruroida ze svého chovu v klídku veme na prst...). Ta potvora se prý pokouší zaútočit okamžitě na všechno, co se kolem pohne, právě tím jedovatým zadečkem...
Holt, i mezi zvířátky se občas vyskytují magoři...
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Str Nov 12, 2008 3:56 pm

Holt, i mezi zvířátky se občas vyskytují magoři... :lol:

Sašo a nejenm i zvířat :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Pia Nov 14, 2008 9:28 pm

Jo, to sedí :lol:
Akorát u zviřátek za XY tisíc peněz (dohromady) takovýhle masakr dost zamrzí. Obzvlášť, neví-li chovatel, které z mnoha zvířat je tím problémovým kusem...dokud není pozdě :?
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Ned Nov 16, 2008 2:35 pm

Ano, až je pozdě tak ..... :cry:
Ono je na to edno přísloví : Po boji je každý generál.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Uto Nov 18, 2008 10:18 pm

Odtud potom věčné dilema, zda nic neriskovat a chovat je radši jednotlivě (ovšem bez možnosti pozorovat jejich přirozené sociální chování, což je škoda), anebo podstoupit riziko, že se tam vyskytne prevít a všechna chovatelská práce přijde rychle vniveč... Znám třeba kluka, co se už asi patnáct let specializuje na imperatory a jaktěživo s nimi neměl ani ten nejmenší problém. Přitom se nikdy ani neobtěžoval oddělováním odrostlejších mláďat od dospělých. Má jich snad stovky, vesměs v multigeneračních společenstvech. Občas, když už jich je příliš mnoho, jen namátkou odloví pár desítek mladých kusů, ty pak prodá nebo daruje... A přitom X dalších lidí tvrdí, že se jim to i přes veškerou péči pomlátilo... Těžko říct, kde je ta případná chyba. Ta zvířátka to prostě neřeknou :?
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Ďalší

Späť na Škorpióny

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron