Pandinus imperator

Malé, veľké, nejedovaté i jedovaté...Všetko o týchto zaujímavých živočíchoch

Moderátor: štefan

Poslaťod Martin Antony » Pia Okt 10, 2008 7:05 pm

CHUCK píše:no ja zvazujem kupu nejakeho skorpiona, poradte mi nejaky druh co by mu stacila izbova teplota 18 az 23C a je casto v predaji a rad by som moznoze aj viac, len ci sa vsetky druhy znasaju a na dvoch co ake terarko by bolo vhodnejsie, lebo mam dve volne 50,30,30 a druhe 40,25,25
a este ako casto krmievate

čo ja viem tak skoro všetky druhy potrebujú trochu vyššiu teplotu ako je izbová,on ti síce nezahynie ale sa mu spomalí metabolizmus a rast pretože nebude mať vhodné podmienky.
napíš svoje ICQ jednoduchšie a rýchlejšie sa dá poradiť.
Obrázok užívateľa
Martin Antony
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Str Dec 19, 2007 9:12 am
Bydlisko: stará ľubovňa

Poslaťod Otherx » Štv Dec 11, 2008 7:25 pm

takze toto je moje nove terarko a jeho obyvatelka :)

ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Otherx
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Uto Okt 09, 2007 12:41 pm
Bydlisko: Trnava

Poslaťod tarzanm » Pia Jún 19, 2009 7:47 pm

Ahojte, tak a je to tu, po dlhej dobe ma predsa kamoš presvedčil a daroval mi jedného. :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod androctonus » Ned Jún 21, 2009 12:52 pm

tarzanm píše:Ahojte, tak a je to tu, po dlhej dobe ma predsa kamoš presvedčil a daroval mi jedného. :lol:
Obrázok
Obrázok


martin ty máš druh H: cyaneus :) nie pandinusa :wink:
androctonus
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto Apr 15, 2008 7:12 pm

Poslaťod tana » Uto Júl 07, 2009 5:39 pm

Přesně tak. jenom udržuj vlhkost.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Otherx » Štv Sep 24, 2009 8:54 pm

po dlhej dobe prispejem, kedze som sa dozvedel ze uz nemam BAN:) trosku to tu ozivim, takze prijemne kochanie zelam

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Otherx
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Uto Okt 09, 2007 12:41 pm
Bydlisko: Trnava

chory imperator?

Poslaťod keyees » Pon Dec 07, 2009 1:35 am

Ahojte, chcem sa opytat skusenejsich - kdes som raz cital, ze ak mava skorpion spusteny chvost na tele, tak je chory.ale neviem najst nikde ten clanok a neviem, aka je primerana miera casu,kedy ma mat spusteny chvost.som uplna lama,tak ma prosim nezozerte :) nechcem,aby trpel ak mu nieco je.pokial som odpozoroval,tak ho mava spusteny ked spi(co mi pride celkom normalne),ale obcas aj ked sa prechadza.pri love ho ma vzdy vztyceny.mal by ho mat zdvihnuty stale? takisto sa mi stava, ze dakedy aj par tyzdnov nezerie, napriek tomu,ze ho ponukam kdeakymi dobrotami.vraj sa to stava, ale naposledy drzal hladovku skoro mesiac a to uz sa mi zda vela.je to normalne?ked ale nedrzi dietu, tak zerie ako kyselina. A este jedna vec - svojho imperatora som dostal ako darcek, tak som nechcel kupovat druheho do party,keby som chov nezvladal. ale teraz rozmyslam o kamaratovi a nie som si isty co urobit. Mam skoro rok samicu po troch zvlekoch a nechcem, aby sa jej nieco stalo. je lepsie ku nej mladsieho alebo starsieho jedinca?samca alebo samicku?
vopred vam vsetkym dakujem za rady
keyees
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Dec 07, 2009 1:17 am

Re: chory imperator?

Poslaťod štefan » Pon Dec 07, 2009 10:52 am

Ahoj,
nie si na fore, kde by ta mali za tvoju otazku "zozrat" :wink: .
Snazil som si predstavit, ako je "chvost" u tvojho skorpiona spusteny na jeho tele. Trosku nam to prosim popis, alebo prihod foto pre lepsiu predstavu.
V chove mam P. imperator a ani tie nemaju vzdy "chvost" hore a nic im nie je.
K nechutenstvu: nemusi ist o nic zleho. Po fyziologickej stranke je aj skorpion nastaveny tak, ze potravu v prirode neulovi aj niekolko tyzdnov a prezije to. Svojim skorpionom davam zivu potravu raz za cas a mam dojem, ze toto striedme prostredie im ide viac k duhu, ako keby sa mali prezierat.
Ohladom rozsirenia tvojho chovu o dalsieho jedinca: odporucam pridat rovnako velkeho a nie mensieho. Rozhodne predtym vsak svoju samicku nakrm!! Inak by to mohlo skoncit zle.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod keyees » Štv Jan 21, 2010 11:20 pm

tak skúšal som odfotiť ten spustený chvost, ale vždy keď sa priblížim s foťákom zsujmr bojové postavenie a fotosession skončila :) každopádne je až podozrivo čiperná, takže asi o nič nejde. Čo ma ale máta je, tu bol jeden človek a ten ma presviedčal, že mám samca a nie samicu. Čo sa môže stať, ak by som náhodou ku samcovi dal dalšieho samca?bývajú voči sebe samce agresívne?
keyees
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Dec 07, 2009 1:17 am

Poslaťod štefan » Pia Jan 22, 2010 1:02 am

Zaujimava etologicka otazka. Pandinus imperator je prezentovany ako skupinovy druh, ktory vytvara aj v prirode velke spolocenstva. Samozrejme, ze nie ako ich pozname u vciel...
Ak vezmeme v uvahu tieto vedomosti, nemali by byt ani samci vzajomne agresivne. Samozrejme za predpokladu dostatku potravy a ukrytovych moznosti. To je vsak len moj nazor a poznatok z chovu. Mozno niekto iny prinesie opacny postreh.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod keyees » Ned Dec 05, 2010 5:08 pm

pokus o spoluzitie samec + samica sa nevydaril, stale sa hasili, tak som ich musel oddelit od seba :( a teraz mam problem so samcom, uz je to poriadny borec a stale bol aktivny a culy, prosto taky, ako si predstavujem spokojneho a zdraveho skorpiona, ale vcera aj dnes som zbadal, ze sa skriabe niekde v mieste,ako sa mu pripaja klepeto o telo, akokeby sa skrabal pod pazuchou, zdalo sa mi aj, ze tam bol trochu vlhky. je to normalne alebo je to priznak choroby? podmienky maju obaja prakticky rovnake, ale robi to len samec. je mozne, ze si len namocil klepeto do vody a pucoval si ho nozickami? potravu prijima normalne, po zotmeni hned beha po terarku, neskriabe sa sa stale ale napr. dnes som ho pozoroval asi 15 minut, klepeto takym zvlastnym sposobom vylozene cez hlavu az na chrbate a skrabal sa. napiste mi prosim niekto, kto s tym ma skusenost. dakujem
keyees
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Dec 07, 2009 1:17 am

Poslaťod štefan » Pon Dec 06, 2010 4:50 pm

Toto skorpion obcas robieva. Nemalo by ist o nic zvlastneho. Aj moje si cistia klepeta a cele telo velmi podobnym sposobom, akym to opisujes ty.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Predchádzajúci

Späť na Škorpióny

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron