Pandinus imperator

Malé, veľké, nejedovaté i jedovaté...Všetko o týchto zaujímavých živočíchoch

Moderátor: štefan

Poslaťod laky spiders » Pia Nov 16, 2007 6:11 pm

poslem foto mojho imperatora na ruke!
Obrázok
Obrázok užívateľa
laky spiders
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Ned Nov 11, 2007 5:18 pm

Poslaťod laky spiders » Pia Nov 16, 2007 6:17 pm

tu je :

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
laky spiders
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Ned Nov 11, 2007 5:18 pm

Poslaťod Chruno » Pia Nov 16, 2007 6:40 pm

Len aby si raz neschytal... :?
Obrázok užívateľa
Chruno
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Júl 24, 2007 12:07 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod štefan » Pia Nov 16, 2007 7:00 pm

Chruno píše:Len aby si raz neschytal... :?


No teraz to vyznelo dvojzmyselne... :lol:
Pandinus imperator sa skor brani svojimi mohutnymi klepetami a ich stiskom... :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laky spiders » Pia Nov 16, 2007 7:10 pm

presne tak. skorsie ta stipne klepetami ako bodne.
moj je uplne kludny pokial ho nevyprovokujes.
inac to stipnutie boli asi ako keby ti do prsta niekto strednou silou stipol pinzetou . takze to nieje az take strasne.
Obrázok
Obrázok užívateľa
laky spiders
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Ned Nov 11, 2007 5:18 pm

Poslaťod Chruno » Pia Nov 16, 2007 7:21 pm

Správanie nemôžeš nikdy presne predpokladať. Ja som zástancom toho, že na ruku by sa nemalo nič brať. A už vôbec nie verejne to prezentovať. Nejaký alergik si vezme na ruku škorpíka, ten ho bodne a následky môžu byť katastrofálne....
Obrázok užívateľa
Chruno
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Júl 24, 2007 12:07 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod laky spiders » Pia Nov 16, 2007 7:42 pm

lenze ja som zodpovedny sam za seba a nie za niekoho druheho. to ze si nejaky alergik vezme skorpiona na ruku nieje moja chyba. ja s tym nic nespravim. a za prve keby bol niekto alergik tak by toho skorpiona nemal mat a nie to este ho brat na ruku.
ja som si vedomi co robim a viem ake mozu byt nasledky.
Obrázok
Obrázok užívateľa
laky spiders
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Ned Nov 11, 2007 5:18 pm

Poslaťod štefan » Sob Nov 17, 2007 9:19 am

No k alergikom a pavukom ci skorpionom: sam som alergik a cast z chovu pavukov som musel dat prec. Predovšetkym druhy, čo velmi radi "bombardujú". Napriek tomu som si ponechal v chove napr. o.i. mohutnú samicku L.striatipes ci dalsie druhy alebo jedince druhov, co vymetajú chlpky o nieco menej. Napriek tomu si davam pri manipulacii pozor. V chove mam i skorpiony a neviem, preco by som ich nemal chovat. Na ruku ich sice neberiem, to je pravda, ale v chove svoje zastupenie budu mat. Jedine, co v nom nebude, su skutone agresivne a pre cloveka jedovate pavuky, ktore sa spravaju nepredvidatelne.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laky spiders » Sob Nov 17, 2007 10:47 am

ale ja som nepovedal ze alergik nemoze chovat pavuky, skorpiony atd.
ale zeby nemal chovat pre svoje zdravie a bezpečnost. to ci ho on bude chovat alebo nie je len na nom.
ale kazdy je zodpovedny sam za seba.
Obrázok
Obrázok užívateľa
laky spiders
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Ned Nov 11, 2007 5:18 pm

Poslaťod Filip » Str Apr 16, 2008 7:58 pm

Aj ja som alergik, no choval som skorpiony, no keby ma hoc aj imperator bodol, nebol by som na tom dobre, ale zalezi aj od miesta vpichu. Asi by mi islo o zivot, keby ma osa alebo vcela bodla dakde do krku, ale ked ma bodne do prstu, tak mi ,,len" napuchne" prst strasne na 3 dni, no na inom mieste ako ruka si neviem bodnutie predstavit- nasledky :!:
Nezabudajte, ze ale vela robí psychika. Spolocnost do vas uz odmalicka vtlka domnienku, ze co skorpion/vtackar- to jedovatý, a to mozte s nimi zit uz od malicka. Jeden kamarát nasho znameho mal strkaca, druh neviem presne. Strkac mal vybrane jedove zlazy alebo zadne zuby, co ja viem co, ale viem ze jed nemal/ nemohol vystreknut ale kusnut hej. Raz si chlapik nedal pozor a rafol ho... Dobre ten clovek vedel, ze jeho strkac ma vybrane jedove zuby, ze mu nemoze nic byt, ale aj tak sa unho prejavovali priznaky ako keby jeho telo skutocne prijalo davku jedu... No v jeho krvi, ani u strkaca, stopy po jede nenasli!
Camponotus cruentatus, Camponotus fallax, Camponotus ligniperda, Camponotus vagus, Cataglyphis velox, Crematogaster scutellaris, Formica polyctena, Formica rufibafiris, Messor barbarus Messor muticus, Lasius grandis, Polyrhachis dives, Temnothorax nylanderi, Tenothorax affinis
Obrázok užívateľa
Filip
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned Okt 28, 2007 12:57 pm

Poslaťod ryty » Sob Aug 02, 2008 10:25 pm

Filip píše:Aj ja som alergik, no choval som skorpiony, no keby ma hoc aj imperator bodol, nebol by som na tom dobre, ale zalezi aj od miesta vpichu. Asi by mi islo o zivot, keby ma osa alebo vcela bodla dakde do krku, ale ked ma bodne do prstu, tak mi ,,len" napuchne" prst strasne na 3 dni, no na inom mieste ako ruka si neviem bodnutie predstavit- nasledky :!:
Nezabudajte, ze ale vela robí psychika. Spolocnost do vas uz odmalicka vtlka domnienku, ze co skorpion/vtackar- to jedovatý, a to mozte s nimi zit uz od malicka. Jeden kamarát nasho znameho mal strkaca, druh neviem presne. Strkac mal vybrane jedove zlazy alebo zadne zuby, co ja viem co, ale viem ze jed nemal/ nemohol vystreknut ale kusnut hej. Raz si chlapik nedal pozor a rafol ho... Dobre ten clovek vedel, ze jeho strkac ma vybrane jedove zuby, ze mu nemoze nic byt, ale aj tak sa unho prejavovali priznaky ako keby jeho telo skutocne prijalo davku jedu... No v jeho krvi, ani u strkaca, stopy po jede nenasli!


autosugescia je dost silna
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Martin Antony » Štv Okt 09, 2008 8:06 pm

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Obrázok
aj ja trošku prispejem,Štefan poznáš tých krásavcov? :D
Obrázok užívateľa
Martin Antony
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Str Dec 19, 2007 9:12 am
Bydlisko: stará ľubovňa

Poslaťod CHUCK » Pia Okt 10, 2008 1:11 pm

no ja zvazujem kupu nejakeho skorpiona, poradte mi nejaky druh co by mu stacila izbova teplota 18 az 23C a je casto v predaji a rad by som moznoze aj viac, len ci sa vsetky druhy znasaju a na dvoch co ake terarko by bolo vhodnejsie, lebo mam dve volne 50,30,30 a druhe 40,25,25
a este ako casto krmievate
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY

Poslaťod štefan » Pia Okt 10, 2008 5:54 pm

To je ten mohutny parik co ti doniesol z Vivaristiky Levice tozi?
Moje su tiez takto krasne velke, ak nie este vacsie.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Martin Antony » Pia Okt 10, 2008 7:00 pm

jj to sú oni krásavci.pekne rastú. :D
Obrázok užívateľa
Martin Antony
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Str Dec 19, 2007 9:12 am
Bydlisko: stará ľubovňa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Škorpióny

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron