mlade ancistrus sp.

Všetko, čo sa týka rybiek v akváriu

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

mlade ancistrus sp.

Poslaťod riapapp » Sob Aug 02, 2008 10:17 pm

V mojom tropickom akvariu mam corydoras, rozne tetry, platy a tercovca spolu so samcekom ancistrus-om. Pred par mesiacmi som mu kupila samicku, ktora je asi 3krat mensia. Dnes som si vsimla novovyliahnute mlada s velkym zltkovym vackom, ktoremu sa akosi podarilo 'vyplavat' z auticka kde otecko byva.
Viete mi poradit ako najlepsie postupovat? Je najlepsie ich vylovit ked zacnu plavat aby neboli len lahkym obedom pre ostate ryby v akvariu? Alebo sa o nich otecko postara?
Toto som akosi necakala!!!

PORADTE
____________________

ria :D
Obrázok užívateľa
riapapp
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 1:52 pm
Bydlisko: Waterlooville,Velka Britania

Poslaťod tana » Ned Aug 03, 2008 7:46 pm

Raději je vylov. Je sice fakt, že otec se postatá o mladý potěr, ale někdy né. Ta samé platí i o bou roddičích. Já je mám zvlášť : rodiče s mladými a mohu s klidným svědomím říci, že se starají o mladé na 1+. Také mám v 100L aktvrku s jinými rybymi a i když tam mladé vyvedou na svět tak si je ohlídají, ale taky se někdy stane, že jsou oběd pro jiné.
Takže na závěr je mnohem lepší je odlovit a tím zabránit případnému .... obědu :wink:
Naposledy upravil tana dňa Pia Aug 22, 2008 3:22 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

uz si plavaju

Poslaťod riapapp » Str Aug 13, 2008 8:24 pm

Dnes som cistila akvarium a pri cisteni kanistroveho filtru som objavila vo filtri jedno mlada ancistrusa. Potom akoby na pokyn vsetci bratia a sestry zacali vyliezat z prevzdusnovacieho auticka kde doteraz byvali i s oteckom. Pred par tyzdnami som auticko kontrolovala a vajicka som musela niekde prehliadnut. Tak som vylovila tie co som videla (tusim 16) a dala som ich zvlast do maleho akvaria. Kolko je taky priemer? Moja samicka je este dost mala.
Snad su vsetky, medzi rastlinami sa vedia velmi dobre schovavat!
:D :lol: :D
_______________________

ria
Obrázok užívateľa
riapapp
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 1:52 pm
Bydlisko: Waterlooville,Velka Britania

Poslaťod laci » Štv Aug 14, 2008 5:44 am

Počet je u každej iný, mohlo by ich byť do 100 kusov ale u väčšej samiťky. No pokiaľ máš v akváriu aj iné a hlavné hladné rybky ak ich nájdu tak ich požerú.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Štv Aug 14, 2008 5:45 am

Ešte dodám , nikdy som nenechával poter v nádrži kde sa vytreli, vždy už ikry prekladám do elementky, kde zabezpečím prevzdučňovanie, ktoré výri vodu a tým nahrádza samcove ovievanie.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod riapapp » Štv Aug 14, 2008 8:05 am

Aj ja som chcela prelozit vajicka no musela som ich niekde prehliadnut. Planujem dat rodicov do ich vlastneho akvaria , ale najprv musim predat zbytok mladych americkych cichlid. Tak uvidime ako to pojde.
_________________

ria :D
Obrázok užívateľa
riapapp
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 1:52 pm
Bydlisko: Waterlooville,Velka Britania

Poslaťod laci » Štv Aug 14, 2008 9:36 am

Nemyslím si, že je to nutné. Stači vložiť do akvarka kde ich máš inú vhodnú srkýš (napr. škrupina od kokosu), ktorú môžeš kontrolovať a v prípade výteru bez problémov preložiť.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod riapapp » Štv Aug 14, 2008 9:45 am

kokosovy orech tam mam :lol:

No ale menil by si svoje oblubene auto? Mojmu samcekovi sa velmi paci a o kokos ani nezakopne. Vlastne sedi v auticku skoro cely den (okrem krmenia) :lol:

______________________________
ria
Obrázok užívateľa
riapapp
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 1:52 pm
Bydlisko: Waterlooville,Velka Britania

Poslaťod laci » Štv Aug 14, 2008 10:20 am

Pri všetkej účet, to autíčko tam nepatrí je to gýč. A ten kokos je jedna z možností, je však najestetickejší. Môžeš tam dať upravené novodurové rúrky, sklenenú fľašku a pod.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Pon Aug 18, 2008 4:08 pm

Nevím jak u vás na sk, ale u nás je mnoho blbostí co se dají to akvátek a světe div se některé jsou fakt supr a nápadité a cena je docela přijatelná.
Naposledy upravil tana dňa Pia Aug 22, 2008 3:22 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laci » Pon Aug 18, 2008 5:15 pm

tana píše:Nevím jak u vás na sk, ale u nás je mnoho blbostí co se dají to akvátek a světe div se některé jsou fykt supr a nápadité a cena je docela přijatelná.


To ano, tých blbostí je tu kopa, ale pchať to do akvária, uff tak to je sila.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Str Aug 20, 2008 7:09 pm

Vidím, že i Ty máš stejný názor na ty blbosti jako já, ale jsou lidi, kteří tyto kýče dávají : no podle gusta není dišputát :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laci » Štv Aug 21, 2008 6:04 am

tana píše:Vidím, že i Ty máš stejný názor na ty blbosti jako já, ale jsou lidi, kteří tyto kýče dávají : no podle gusta není dišputát :wink:


Ja im to neberiem ale to už nie je akvárium.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Pia Aug 22, 2008 3:24 pm

laci píše:
tana píše:Vidím, že i Ty máš stejný názor na ty blbosti jako já, ale jsou lidi, kteří tyto kýče dávají : no podle gusta není dišputát :wink:


Ja im to neberiem ale to už nie je akvárium.


Tak tak - souhlasím.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Akváriové rybky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron