bojovnice....

Všetko, čo sa týka rybiek v akváriu

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

bojovnice....

Poslaťod volodenko » Ned Jan 24, 2010 10:10 pm

cavte... kupil som dve bojovnice, su to samicky myslim. mam ich z dvomi mrenkami... je to dobra kombinacia... bo sa mi zda, ze jedna mrenka mi uhana bojovnicu.. mam tam dost rastlin aj ukrytov, ale akvarium je v celku male asi 12l.. filter je, ale ohrievac nie.. teplota izbova a klesa aj pod 2O stupnou a menej.. akvarko je kryte a svetlo ma tiez... maju sancu to prezit? a mam tam dat aj samca? dakujem za postrehy
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

Poslaťod laci » Pon Jan 25, 2010 6:38 am

Teplota je veľmi nízka treba aspoň 24°C, a taktiež na 12 litrov toto nie je vhodná kombinácia. Je to pre nich malé akvárium . Samca by som tam nedával, dopadlo by to zle.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

bojovnice

Poslaťod volodenko » Pon Jan 25, 2010 11:56 am

dakujem za radu... ved mrenky su neni nejak utocne rybky.. tak a cital som ze na bojovnicu netreba nejak moc priestoru... ale vyznas sa..tak to je ine..co by tam samec mohol sposobyt? dakujem
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

Re: bojovnice

Poslaťod laci » Uto Jan 26, 2010 6:39 am

volodenko píše:dakujem za radu... ved mrenky su neni nejak utocne rybky..

Definuj Mrenka - dosť široký názov napr.:

Mrenka žralokovitá

Mrenka veľkoplutvá ( Mrenka trojpruhá)

Mrenka rodézska

Mrenka dvojškvrnná

Mrenka škvrnitá

Mrenka krásnoplutvá

Mrenka veľkoškvrnná

Mrenka nádherná ( Mrenka ružová)

Mrenka Kumingova

Mrenka Everettova

Mrenka pruhovaná

Mrenka čiernoškvrnná

Mrenka skvrnitá

Mrenka jednopruhová

Mrenka čiernopruhá

Mrenka purpurová

Mrenka trojškvrnná

Mrenka dúhová

Mrenka päťpruhová

Mrenka drobná

Mrenka zelená

Mrenka brokátová

Mrenka Schwanefeldova

Mrenka Somphongsova

Mrenka štvorpruhová

Mrenka dvojškvrnná

Mrenka indická žltoškvrnná

Mrenka titeja

volodenko píše:tak a cital som ze na bojovnicu netreba nejak moc priestoru... ale vyznas sa..tak to je ine..co by tam samec mohol sposobyt? dakujem

Áno netreba , ale nie, že do 12 litrového dáš 2 samice + samec + 2 mrenky. Samec bude dvoriť samici, ktorá mu v tak malom akvarku nikam nezdrhne a môže ju zabiť.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

bojovnice...

Poslaťod volodenko » Uto Jan 26, 2010 12:03 pm

ja to mrenka machova teda asi zelena a jedna je zlata s tykym ciernym ockom pri chvoste.. neviem presny nazov.. taka riadna plutvana.. aha.. tak stym samcom by mohol byt problem.. asi je aj ked je tam v celku dost ukritov? tak teraz neviem... bo samca som celkom chcel.. ale ako pises ked je to nevyhovujuce.. tak premyslim... ale laka to .. :lol:
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

Poslaťod laci » Str Jan 27, 2010 7:15 am

Mrenka machová - Puntius tetrazona. Je to rybka, ktorú treba chovať v skupine 8 kusov a viac, a nie je taká mierumilovná ako si myslíš.

Obrázok

Tu si o nej prečítaj viac http://rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tarzanm » Str Jan 27, 2010 11:58 am

Tie mrenky som njekedy choval a ver že sú dosť útočné.Na tvoje akvarko by bolo fajn pár bojovníc,nič viac a potom už len čakať kedy spravia penove hniezdo na hladine,sú to nádherne rabky,hlavne zavojnate ale aj bojovné (...názov...) Bojovnica pestrá :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

bojovnice...

Poslaťod volodenko » Str Jan 27, 2010 2:15 pm

dik za rady.. tarzann prosim ta mam tam dat bojovnicu samca a samicku? ci dve samicky a samca? mozu to tie samicky ustat? ci jak to je? co sa tyka tvojej skusenosti? dakujem
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

bojovnice...

Poslaťod volodenko » Str Jan 27, 2010 2:18 pm

dakujem laci... no neroby problem ta machova ale skor ta zlata s tym ockom v zadu.. machova neutoci dava im pokoj.. no ta druha sa snazi.. no ta samicka bojovnice jej to sem tam opetuje.... supol som tam dnes ten ohrievac.. mam tam 24 stupnou hadam bude dost.. tak sa tam bojovnice patricne vyhrievaju.. :-)
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

Re: bojovnice...

Poslaťod tarzanm » Str Jan 27, 2010 3:04 pm

To je dobre s tým ohrievačom, snáď na množenie bojovníc ešte o 3 stupne viac, no a najlepšie je pár, samec tu druhu samičku určite dokatuje.
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

bojovnice..

Poslaťod volodenko » Str Jan 27, 2010 7:20 pm

tarzanm no diky za radu... bo som cital ze ked tam budu dve samicky tak ten samec rozlozi agresivitu medzi ne obe.. to mam problem bo uz dve samicky mam... sa mi to jakosy koplikuje... tak neviem.. ja ich nechcem nejak parit... vies iba na okrasu... ci je to nutne? hadam ne... tak no momentalne tam mam 3 robky navise.. ach jaj . :-)
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am


Späť na Akváriové rybky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron