Najkrajšia rybka

Všetko, čo sa týka rybiek v akváriu

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

Najkrajšia rybka

Poslaťod dracula » Uto Dec 05, 2006 8:03 pm

Každý chovatel má určite toho svojho favorita.....preto ma zaújma ktoré druhy rýb to sú :)
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Uto Dec 05, 2006 9:51 pm

No tak u mňa je to hneď niekoľko rodov rybiek, ktoré (ak by to šlo) by mi už plávali v nádržiach. Predovšetkým Protopterus, Channa a ďalšie zaujímavé i nevšedné rybky. Škoda len, že vyžadujú dosť veľké nádrže a špecifické podmienky :roll:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Najkrajšia rybka

Poslaťod Cichlida » Uto Dec 05, 2006 10:45 pm

dracula píše:Každý chovatel má určite toho svojho favorita.....preto ma zaújma ktoré druhy rýb to sú :)
Jednoznacne americke cichlidy...to su moje lasky :D
Obrázok užívateľa
Cichlida
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 10:32 pm

Re: Najkrajšia rybka

Poslaťod štefan » Uto Dec 05, 2006 10:56 pm

Jednoznacne americke cichlidy...to su moje lasky :D


Aké americké cichlidy ti plávajú v nádržach? Pochváľ sa :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Najkrajšia rybka

Poslaťod Cichlida » Uto Dec 05, 2006 11:01 pm

Aké americké cichlidy ti plávajú v nádržach? Pochváľ sa :wink:


Vola sa to Parachromis managuensis,len nedavno som to na nete nasiel...a podom tam mam Cichlidy pavie 3 nadherné kusy... :)
Obrázok užívateľa
Cichlida
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 10:32 pm

Poslaťod dracula » Sob Dec 09, 2006 6:59 pm

no ja som dlho zvažoval akú rybku sem napísať....lebo rýb ktoré ma uchvátili je hneď niekoľko........nevedel som si skrátka vybrať :D takže uvediem aspoň také pomyselné 3 stupienky...
3, /ideme od konca:D/ je Microgeophagus Ramirezi...alebo Ramirezka...vdaka tomu ze nádherne hrá farbami :) este som ju v chove nemal....ale príde k tomu :D
2, sú samci bojovníc.....sám som mal krvavo červeného samca, ktorí mi žial zomrel na nejakú chorobu :( česť jeho pamiatke:(
1, a úplný favoriti sú pre mna, pre niekoho šokujúco, rybky ktoré perfektne potvrdujú staré známe - v jednoduchosti je krása - Black Molly :) tieto rybky mám odkedy som začal s akvaristikou.....a kým budem mať akváriá.....musí v nich plávať minimálne jedna táto rybka...inak by to nebolo ono :P
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod scream » Pon Dec 11, 2006 1:12 pm

mne sa pacia: Melanotaenia boesemani
Obrázok
Obrázok užívateľa
scream
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pon Dec 11, 2006 1:01 pm
Bydlisko: Bytča/Michalovce

Poslaťod dracula » Uto Dec 12, 2006 4:37 pm

scream píše:mne sa pacia: Melanotaenia boesemani


tak s touto rybou nemam žiadne skúsenosti..ale musí sa uznať...že je pekná :)
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod pipapo » Sob Dec 16, 2006 5:11 pm

No moje srdcovky su Corydorasy a tiez americke cichlidy, ramirezky, kakadu, skalare...
pipapo
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Dec 16, 2006 4:53 pm

Poslaťod milan.svk » Sob Dec 16, 2006 8:48 pm

ja len skusam nieco ... ale aj tak sa mi najviac pacia panciernicky
milan.svk
 

Poslaťod puly » Pon Jan 01, 2007 4:54 pm

Terčovce , ale ich chov prináša veľa problémov a hlavne hundranie manželky,že elektrika a voda nie sú zadarmo.Je veľké množstvo rýb ,ktoré ma láka ,hlavne zaujímavým spôsobom života a nemusia to byť zrovna fešáci.
puly
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Jan 01, 2007 4:06 pm
Bydlisko: Levice

Colisa lalia

Poslaťod mtec » Sob Jan 06, 2007 10:25 pm

U mňa je srdcová záležitosť malá,na prvý pohľad nenápadná labyrintka Colisa lalia - po slovensky Òuchavec krpatý . Pochádza z Indie a dorastá do sotva 5 cm dåžky . Je to bojazlivá rybka a potrebuje rastlinky.Najviac ma fascinuje divá forma,ktorú už dnes takmer nevidiet.Apropo-keby ju niekto predsa mal nech sa ozve.Dnes sa hlavne dovážajú rôzne prešlachtené mutácie napr.kobalt,neon,red,ktorých životnosť a odolnosť je pochybná ale ich cena je vysoká.
Obrázok užívateľa
mtec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv Dec 07, 2006 7:48 pm
Bydlisko: Sahy

Poslaťod ryty » Uto Jan 09, 2007 10:01 am

moj favorit je akvariovy sumec ktoreho uz mam par rokov. Ked som ho kupil tak mal necelych 5 cm a teraz mu je uz akvarium male. Len je smutne ze o nom neviem blizsie informacie lebo som ho nenasiel v ziadnej literature. Ale ak viete o niecom tak mi dajte vediet!!!
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Uto Jan 09, 2007 10:03 am

ryty píše:moj favorit je akvariovy sumec ktoreho uz mam par rokov. Ked som ho kupil tak mal necelych 5 cm a teraz mu je uz akvarium male. Len je smutne ze o nom neviem blizsie informacie lebo som ho nenasiel v ziadnej literature. Ale ak viete o niecom tak mi dajte vediet!!!


Máš ho nafoteného? Ak hej, alebo ho vieš aj dodatočne nasnímať, pošli sem prosím snímku, pokiaľ možno kvalitnú, a skúsime ti s určením "záhadného" sumčeka pomôcť :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod ryty » Uto Jan 09, 2007 7:11 pm

Máš ho nafoteného? Ak hej, alebo ho vieš aj dodatočne nasnímať, pošli sem prosím snímku, pokiaľ možno kvalitnú, a skúsime ti s určením "záhadného" sumčeka pomôcť :wink:


Bohužiaľ nie nemam vam ho ako propagovat ale az zozeniem foto alebo nieco podobne hodim ho sem!!!
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

Ďalší

Späť na Akváriové rybky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron