Piranha

Všetko, čo sa týka rybiek v akváriu

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

Piranha

Poslaťod FeFe » Sob Aug 18, 2007 9:20 am

chová tu niekto nejaký druh piraní :?:
Psalmopoeus cambridgei / irminia
Brachypelma smithi
Lasiodora parahybana
Obrázok užívateľa
FeFe
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Júl 15, 2007 10:19 am

Re: Piranha

Poslaťod laci » Pia Nov 30, 2007 1:09 pm

FeFe píše:chová tu niekto nejaký druh piraní :?:


Tvoj príspevok je síce starší, ale ja som niekoľko rokov choval (nedochoval som ich) priraje.

Obrázok
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod LE0N » Štv Jún 04, 2009 7:59 pm

je to sice s odstupom casu, ale ja chovam pirne Serasalmus nateri .. tak ak sa tu zakladatel temy este vrati(alebo hockto iny) tak sa kludne moze pytat ak potrebuje
LE0N
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Jún 02, 2009 9:21 am

Poslaťod Saša » Štv Jún 04, 2009 9:38 pm

No, já spíš chovám cichlidy ("Green Terror" a tak), k piraním ale můžu říct tolik, že jsou to plaché, většinou dost bojácné rybičky "většího vzrůstu", reagující citlivě na vyšší obsah dusíkatých látek ve vodě. Teprv pak jsou agresivní... :wink:
Naposledy upravil Saša dňa Ned Mar 14, 2010 12:43 am, celkovo upravené 3
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod LE0N » Pia Jún 05, 2009 8:48 am

je to presne tak ako piše SAŠA. ja ked som si ich kupoval som si myslel ze budem mat v akvariu neviem akeho nebojacneho bojovnika....no staci prejst okolo akvaria a uz prchaju(rada- ak ich chcete pozorovat z vecsej blizkosti tak je dobre dostat sa pod uroven akvaria a pomaly vykuknut...potom uz moste mat hlavu na cele akvarko ale je dolezite aby ste sli odspodu.potom aj same pridu ku sklu)...na moje plache to funguje

SAŠA - nepoznem sice te zelene terory ale mne sa neznesu so ziadnou rybou okrem jedneho prisavnika..ale toho som dal do akva skor ako pirane a bol uz vtedy vacsi....teraz ho prerasti a nevsimaju si ho
Naposledy upravil LE0N dňa Pon Jún 08, 2009 7:53 am, celkovo upravené 2
LE0N
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Jún 02, 2009 9:21 am

Poslaťod Saša » Pia Jún 05, 2009 8:45 pm

Kamarád sice piraně leta choval s africkými perlovkami a docela to podle něho klapalo, osobně si ale myslím, že je lepší mít takové predátory v samostatném akvárku. Sice většinou nebývají agresivní, člověk ale asi nikdy neodhadne, kdy se istinkt dravce projeví :)
To s těmi rivuláty byl ode mě trochu off topic (pardon)
Naposledy upravil Saša dňa Ned Mar 14, 2010 12:41 am, celkovo upravené 1
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod LE0N » Pia Jún 05, 2009 9:17 pm

ja tvrdim rozhodne samostatne..ja im totiz obcas hodim nejaku rybu od krsneho..to vlastne ani neviem co my dava lebo ja som okrem pirani ziadne ine ryby nikdy nechoval...a to setko hned zozeru,bez nejakeho vyhladovania...proste okamzite to rostrhaju

a stym cistenimvody je totak..ja cistim kazdy druhy tizden 150l akva a aj tak su na seba agresivne
LE0N
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Jún 02, 2009 9:21 am

Poslaťod Saša » Sob Jún 06, 2009 8:09 pm

Udržet jim to čisté je o dost náročnější, než u jiných ryb. Jakou tam máš filtraci? Myslím objem filtrační hmoty, typ a tak?
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod LE0N » Sob Jún 06, 2009 8:28 pm

stary ale spolahlivy penovy filter..taky co je pohanany vzduchovacim kamienkom..to seci iste poznate.taka spongia...vodu to cisti pekne, je cista ale horsie je dno...zvysky potravy a tak..ale to mi dost pomaha prisavnik..co nezozeru pirane, to zezere on
LE0N
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Jún 02, 2009 9:21 am

Poslaťod Saša » Ned Jún 07, 2009 10:05 pm

Ten starý bublací mám taky nejradši. K piraním by se Ti ale mohl hodit vnější velký biofiltr (právě kvůli dusíkatým látkám). Nemyslím ty drahé složitosti, co se dneska prodávají, ale jednoduchý s biomolitanem, co lze vyrobit z menšího akvárka doma "na koleně". Kdesi jsem narazil na pěkný článek s návodem k výrobě, tak ho zkusím dohledat a dát sem na něj link :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod LE0N » Pon Jún 08, 2009 7:51 am

tak to by sa hodilo..dufam ze to najdes..
LE0N
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Jún 02, 2009 9:21 am

Poslaťod laci » Pon Jún 08, 2009 9:36 am

Lenže u nich viac ako u iných rýb nestačí len samotné čistenie vody - aby bola kryštalický čistá. Ide hlavne o dusíkaté látky, ktoré sa vo vode hromadia a aj keď je kryštalicky čistá treba ju často obmieňať práve pre to. Pokiaľ máte zvyšky potravy na dne tak sa tento proces urýchľuje. U nich treba taktiež zvážiť ako často ich kŕmiť a od toho sa odvíja následná výmena vody. Ten cyklus by mal byť min 1 x týždenne.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod Saša » Str Jún 10, 2009 7:47 pm

Tak jsem to našel:
http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=110
Bezva je, že si člověk může sám určit velikost a tvar takového filtru, objem filtrační hmoty i sílu průtoku vody. Tzn. to, co u kupovaných téměř neovlivní, přitom za zlomek jejich ceny (jeden takový už si doma taky montím) :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod miro293 » Štv Jún 11, 2009 10:38 am

Ja používam niečo podobné, len vo vnútri akvárka. Naozaj to vychádza aj cenovo aj objemovo oveľa lepšie, ako externé filtre. Pri nových akvárkach je ideálne filtračné komory vlepiť priamo pri ich výrobe :-)
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen


Späť na Akváriové rybky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron