Najlepšia rybička pre začiatočníkov!

Všetko, čo sa týka rybiek v akváriu

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

Poslaťod tana » Str Jún 11, 2008 4:31 pm

Kdyby jsi se trošku zajímal o ryby tak víš, že se dá koupit i rostlinná potrava ( už jsem o tom psala).
A pokud něco nevím tak si to nastuduji. A jak sám uvádíš, že jí moc nemusíš tak to neznamená, že není vhodná nebo k zavržení. Já tyto rybky mám moc ráda,a pokud je ještě krásně a výrazně zbarvená, a i třeba závojová forma, tak je to pastva pro oči. A krom toho jsou to také čističi dna. Je sice fakt, že rypou po dně,ale má to svůj důvod. Mám tyto ryby jak doma v akvárku tak i venku v jezirku.
Ale každý má své favotitní druhy :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Hoffi » Str Jún 11, 2008 5:28 pm

ale sk ja netvrdim ze su to zle ryby aj pre ostatnych...len ako preseba.....o rastlinnom krmive viem...sak davame mrazeny spenat....no nebudem to dalej rozoberat bo s tymito rybkami nemam skusenosti
Obrázok užívateľa
Hoffi
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Ned Feb 03, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Str Jún 11, 2008 9:49 pm

V pořádku :wink:
Kromě špenatu je i vločkovaná flora pet se spirulinou+c stabilizet - multivitamin a mnoho dalších druhů. S tímto jemenovaným jsem já osobně velice spokojená:wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Pia Aug 08, 2008 11:27 pm

Mám docela dobrou zkušenost s přikrmováním okřehkem (Lemna minor). Rybky si pak rostlin v akváriu skoro nevšímají (pokud jim tyto nepřekáží v plavání). Chovám sice divoké C. carassius morpha humilis, jejich potravní nároky se ale, myslím, od potřeb zmiňovaných závojnatek v ničem lišit nebudou :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Patrik » Ned Aug 10, 2008 6:51 pm

Ja som nikdy takéto problémy nemal,v akváriu môžem chovať aj rastlinnožravé ryby a vôbec mi rastlinky nepožierajú,keďže pravidelne ich krmím rastlinnou potravou,ktorá sa dá kúpiť v každom dobrom chovprodukte.
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod Razor » Str Sep 03, 2008 12:09 pm

Najlepšie ryby sú jednoznačne Skaláre. Aj ked potrebujú väčší priestor, sú to odolné ryby, ja mám snimi len dobré skúsenosti :) Naopak odporúčané Gubky, Mečúňe a Platy tie sú v posledných rokoch už tak prešľachtené, že aj najmenší stres, alebo okamžité prepuknutie choroby môže viesť k ich smrti. Pôvodné mečúňe sa teraz dajú zohnať už len tažko. Každopádne nie je dobrá kombinácia chovat Skaláre a živorodky, pretože vyžadujú úplne iné nároky na vodu. Ku skalárom sa hodia nejaké tetričky, a menšie sumčeky. Mám toho odchovaného až až tak viem poradiť v čom koľvek :)
Obrázok užívateľa
Razor
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:24 pm
Bydlisko: RS/NR

Poslaťod tana » Str Sep 03, 2008 8:07 pm

Skalaři patří mezi náročnější a náchylnější druh. Ale i začátečníci pokud jím vytvoří podmínky je mohou chovat. Horší už je jenom potěr.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Uto Dec 09, 2008 3:31 am

Jako rybky pro začátek bych osobně doporučil rájovce Macropodus opercularis a na dno třeba hejnko pancéřníčků Corydoras paleatus. Vhodná je i Betta splendens, pokud ovšem neživoří v nějaké pidikouličce s barevnými sklíčky místo dna. V pěkném menším akváriu s plovoucími rostlinkami je to celkem čilá rybka, se zajímavými životními projevy (třeba, když sameček hlídá hnízdo...).
Do delšího akvária s proudící vodou potom třeba dánia Danio rerio, D. frankei apod.
Vhodné pro začátečníky jsou i některé cichlidy, jako třeba kančíci Archocentrus sajica, nebo A. nigrofasciatus. Tam bych ale doporučil spíš druhovou nádrž (nemusí být ani příliš velká), obývanou jedním párem (plus nějaká ta doprovodná rybka, jako třeba Ancistrus sp.), kde ovšem chovatel nemůže mít příliš velké nároky na její vzhled. Tyto rybky totiž s oblibou bagrují a obzvlášť v období, kdy se chtějí třít, ji dokáží komplet celou přebudovat (staví úkryty pro mláďata, o která pak velmi úzkostlivě pečují). Dokáží přitom přemístit až neuvěřitelně velké předměty... Pro společenská akvária se pak z cichlid hodí např. akary hnědé Cleithracara maronii, které je možné chovat i v jakémsi hejnu. Jsou mírné a interiér (narozdíl od kančíků) neničí...
A tak by se dalo pokračovat ještě docela dlouho. Ono těch "začátečnických" ryb je, myslím, celkem dost. Spíš je třeba si nejprve, už před jejich nákupem, dobře rozvážit, jaké podmínky jim dokážeme zajistit (počínaje velikostí a tvarem nádrže), jak by akvárium samo mělo ve výsledku vypadat a také to, jaké druhy vedle sebe dokáží dlouhodobě spokojeně žít :wink: :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Predchádzajúci

Späť na Akváriové rybky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron