Cambarellus patzcuarensis sp. "Orange"

Skúsenosti s ich chovom

Moderátor: štefan

Poslaťod laci » Pia Máj 01, 2009 5:00 pm

Dnes ráno ma čakalo nemilé prekvapenie samica uhynula a aby to nebolo všetko v noci nakládla vajíčka a na 99% ju zabili ploskule. Ihneď som preložil samca a niekoľko krevetiek po mladých ráčikoch ani stopa. Dno rastliny som spláchol do záchod a molitan vyhodil, drevo kameň a nadrž sa sušia na balkóne. Bolo tam na stovky ploskul.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Pon Máj 04, 2009 11:11 am

Tak a od 2.5.2009 už je hotová nová nádrž s novým dnom, rastlinami, filtrom ... . A dnes som si objednal 5 kúskov tak už len čakám na termín ich dodania. A na skúšku budem polovicu chovať v nádrži bez dna tak ako chovateľ od ktorého ich kupujem. Predsa len sa lepšie dostanú ku krmivu, ktoré nezapadne do dna kde sa budú tvoriť parazity. Tento variant bude pravdepodobne podstatne lepší.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Pon Máj 04, 2009 1:09 pm

Takto teraz vyzerá:

Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod petulevrtule » Uto Máj 05, 2009 9:45 pm

Ach jo :-( samé lepší zprávy, je mi to líto :-(
Náš sameček zase při svleku přišel o přední klepítka a část jedné nohy mu schází úplně a ještě k tomu vyvádí takové divné šílenosti...Přikládm fotky :-( Mám pocit, že zachvíli půjde za naší i tvojí samičkou :-( Vodu sme čistili prvaidelně, měříme a měříme, ale z toho minulého šoku se prostě už asi taky nevzpamatuje :-(Obrázok
petulevrtule
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str Apr 08, 2009 7:11 am
Bydlisko: Volfartice, Česká republika

Poslaťod laci » Str Máj 06, 2009 5:49 am

To že prišiel o klepeta pri zvleku nevadí, oni mu opätovne narastú, s tým si ťažkú hlavu nerob. Môj Rak modrý /Cherax Quadricarinatus/ taktiež prišiel pri zvleku o klepetá a to ich už mal poriadne veľké. Postupne mu dorástly nové, inak mu pridávam konáriky z vŕby, ktoré okusuje a pomáha mu to pri zvliekaní.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod petulevrtule » Str Máj 06, 2009 7:48 pm

JJ to vím, že mu dorostou...Ale chovali se tví raci jako ten náš??? že dělá stojky a cholí se do klubíčka, válí se na zádech??? To předpokládám, že ne... :?:
petulevrtule
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str Apr 08, 2009 7:11 am
Bydlisko: Volfartice, Česká republika

Poslaťod laci » Pon Máj 11, 2009 10:11 am

petulevrtule píše:JAle chovali se tví raci jako ten náš??? že dělá stojky a cholí se do klubíčka, válí se na zádech??? To předpokládám, že ne... :?:

To som nepozoroval na nich.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod petulevrtule » Štv Máj 14, 2009 3:51 pm

Tak sameček také umřel. Byli jsme u chovatele těchto ráčků a po všem, co jsme mu řekli, nám sdělil, že to tipuje na otravu hnojivy, které používají v pěstírnách rostlinek (vsadila jsem dvě nové rostlinky do akvária, jen jsem je opláchla).
Domů jsme si přivezli nové ráčky a jeden do druhého dne uhynul :-( Ti ostatní už druhý týden statečně bojují a vypadají v pořádku. Přivezli jsme s nimi i 20 red cherrynek a těm se tam také daří, takže doufám, že už máme po problémech. Doufejme, že se začnou množit :lol:
petulevrtule
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str Apr 08, 2009 7:11 am
Bydlisko: Volfartice, Česká republika

Poslaťod laci » Štv Máj 21, 2009 5:48 am

Tak držím palce, môj samček si s jednou Red krevetkou užíva celú nádrž sám. Nová zásielka ešte nedorazila.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Pia Jún 05, 2009 7:01 am

laci píše:Tak držím palce, môj samček si s jednou Red krevetkou užíva celú nádrž sám. Nová zásielka ešte nedorazila.


Tak to už nie je pravda, 31.05.2009 odišiel do väčných lovíšť. Jednoducho ráno bol mŕtvy.

V malej nádrži mám už 5 kúskov mladých ráčikov. Pekne žerú, druhý až tretí deň po ubytovaní sa, sa všetci vyzliekli zo starých pancierov. Kŕmim ich mrazeným cyklopom a živými nitenkami. Tak a teraz chcem skúsiť odchov v nádrži bez dna a uvidím, či to nebude lepšie, aspoň na začiatok.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Štv Júl 30, 2009 12:14 pm

Zaujímavý článok o týchto ráčikoch nájdete v poslednom vydaní časopisu Akvárium - 18. číslo strana 11 až 13. :wink:
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod mendel » Uto Okt 27, 2009 2:14 pm

Laco, zaujímavé čítanie, ale ako vidím, ráčiky nie sú nič pre mňa :) .
Hľadám niečo na relax nie na trápenie :wink: . Myslela som, že je to menej náročný chov :roll:.
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod laci » Str Okt 28, 2009 10:23 am

mendel píše:Laco, zaujímavé čítanie, ale ako vidím, ráčiky nie sú nič pre mňa :) .
Hľadám niečo na relax nie na trápenie :wink: . Myslela som, že je to menej náročný chov :roll:.

Ono to iba tak vyzerá, ja som tu uviedol všetko čo sami stalo a ja sa ich snažím odchovať, ale ako myslíš :wink:
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Ned Nov 01, 2009 12:27 pm

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod mendel » Ned Nov 01, 2009 9:31 pm

A čo tvoj chov 8) :?:
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Suchozemské slimáky a ulitníky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron