Phrynohyas resinifictrix

Aké druhy žiab či mlokov chováme? Skúsenosti s nimi...

Moderátor: štefan

Phrynohyas resinifictrix

Poslaťod štefan » Pia Júl 13, 2007 7:24 am

Pred pár dňami sme importovali skupinu žabiek tejto krásnej rosničky včelej. Skupina sa rozdelila medzi 2 chovateľov, a zatiaľ čo sa jednému z nich ich chov ako tak darí (problém je donútiť žabky aktívne loviť potravu), tomu druhému už 2 uhynuli. Podľa korešpondencie (ak som ju správne pochopil) dochádza k zaujímavému javu. Žabka sa prilepí príliš ľahko a často ku sklu a pri svojom temperamentnom skoku do bezpečia si vyklbi zadné končatiny, čo takmer vždy končí úhynom.
Stretol sa s týmto javom aj niekto iný?
Chová tút rosničku ešte niekto (o Martinovi viem :wink: )?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Phrynohyas resinifictrix

Poslaťod tarzanm » Pia Júl 13, 2007 8:54 am

Takéto niečo som riešil keď boli maličke(bol som o tom poučený)že do teraria som namiesto nejakeho podkladu umiestnil 2 cm molitan a nič okrem jedneho konára :!:Len keď podrastli som dal kamienky a chov zatial ide OK.
PS:terarko umiestniť na nerušené miesto :!: Prajem veľa zdaru. :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod peterveter » Pia Júl 13, 2007 9:42 am

Nízka vlhkost v tera ,žabky vlastne ,,prischnu " ku sklu .Je dobré dat do tera širokolisté rastliny,aby žabky odpočívali na listoch.časté rosenie 2-3 krát za den,alebo použit automatické rosenie ,mlhovač .Ešte k tomu tera,nedával by som mladé žabky do velkého zariadeneho terária.V takomto tera maju žabky problém nájst potravu,ktorá zalezie za roznu dekoráciu,cvrčky a drozofili dlho neprežiju v tak vysokej vlhkosti .Najlepšie je žabky dat do menších tera,na dno len 2cm vrstva stále vlhkého molitanu,neaké konáre.Krmit večer po zhasnutí svetiel,cvrčky vysypat na molitan a žabky ich do rána bez problémov vyzbieraju .
Naposledy upravil peterveter dňa Pia Jan 11, 2008 7:08 pm, celkovo upravené 1
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod štefan » Pia Júl 13, 2007 12:28 pm

Vďaka za rady :wink:
Ja svoje žabky (7 ks) chovám v neveľkom teráriu 40x30x38, kde na dno som dal po vzore fotiek od Martina okrúhle akvarijné kamienky. Dve širokolisté rastliny, 1 umelá papraď a konárik + na jednej stene stromová kôra tvoria zvyšok zariadenia. A, jasne, že nechýba aj misky s vodou. Terárium rosím aj niekoľkokrát za deň, žabky sa zdržujú najčastejšie na listoch a konáriku. No potravu lovia iba občas.
Mám teda namiesto štrku dať molitan a vyhodiť rastliny?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tarzanm » Pia Júl 13, 2007 12:48 pm

Števo,ja som ich mal na molitane až do velkosti 2,5 cm ked boli už odrastene,no a jednu maličku bromeliu tam maju od začiatku.
1-ľahko našli potravu(minicvrčky lezú medzi kamienky)
2-ľahšie bolo čistenie
3-udržovalo to perfekt vlhkosť
4-žiadne zranenie
Ale ak sa im vedie dobre na kamienkoch a rosíš tak ako píšeš,tak nemalo by sa nič stať. :wink:Zabudol som-čim viac rastlin,tým sa ma potrava viac kde ukryť.
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod peterveter » Sob Júl 14, 2007 3:28 pm

Ja doporučujem ten molitan,aj koli tomu že krmivo sa nemá kde skryt,raz za čas to vyberieš,prepláchneš vodou a máš čisto .Kdež to zo štrkom je viac práce.Rastlina stačí aj 1 ,záleží kolko má listov.Cvrčky ti po hladkom umelohmotnom kvetináči nevylezu a nemaju sa preto ako skryt do rastliny.Možeš použit aj neaku umelohmotnu rastlinu.Chovám takto cca 2r A.callydrias :wink:
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod štefan » Sob Júl 14, 2007 4:57 pm

Včera večer som vybral a vyčistil komplet terárium, na pol dna som dal molitan (väčší kus som nemal k dispozícii), do rohu nižšiu bohato olistenú živú rastlinku a bambusové tyče. Hádam sa to bude rosničkám aj páčiť. :wink:
Naposledy upravil štefan dňa Sob Okt 27, 2007 11:58 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tarzanm » Sob Okt 27, 2007 8:47 am

Ahoj,Števo ako to pokračuje s Tvojim chovom tych chorých rosničiek? :(
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod štefan » Sob Okt 27, 2007 12:01 pm

Ahoj Martin,
mam pre nas smutnu spravu :cry: . Do dvoch dni bolo po celej skupinke a zostala mi jedna jedina zabka...
Som z toho smutny a lamem si hlavu, kde som mohol spravit chybu...
Napisal som aj tomu panovi, od ktoreho som ich bral, popisal som mu cele ochorenie a odpisal mi, ze je to v norme a ze toto sa obcas stava...
No tak dakujem pekne. V norme snad nie je, ze ochorenie malo tak prudky priebeh a do 2 dni jedinec, ktory predtym lovil potravu, vyprazdnoval sa a z nicoho nic sa nafukol do baloniku uhynie... :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tarzanm » Sob Okt 27, 2007 12:28 pm

Tak to mi je ľúto,ale tomu chovateľovi by som pekne povedal od srdca :? Inač kamoš predava žubrienky ak maš zaujem :wink: Mojím sa chvala bohu darí dobre a chcem na jar parovať tak uvidíme.
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod tarzanm » Pia Jan 11, 2008 6:36 pm

Dnes mi pribudli 4 mláďatka P.resinifictrix
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod jemen1 » Pia Jan 11, 2008 6:42 pm

su krasne :D gratulujem. ja mam zatial len jednu ale chystam si kupit dalsiu len musim urobit tera.
Obrázok užívateľa
jemen1
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Uto Máj 01, 2007 9:27 am

Poslaťod rikiraki » Uto Júl 15, 2008 12:54 pm

ano su fakt krasne nech sa ti dari v chove ja mam zatial tiez iba jednu samca a snazim sa mu zohnat samicu
Obrázok užívateľa
rikiraki
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Str Apr 23, 2008 1:43 pm
Bydlisko: Bratislava

terárium

Poslaťod Axolotl » Str Júl 16, 2008 7:26 am

ahoj, jsem tady nový, zatím chovám dva axolotly mexické, a včera jsem ve zverimexu viděl tyto rosničky a líbily se mi, bylo jich asi 5 v cca 15x10cm plastové krabičce a s nima tam bylo asi 20 vodních šneků...no chudáci žabky :/. Uvažuju, že je budu chovat, a mám dotaz, jestli se k chovu hodí toto terárium?

http://www.spokojenypes.cz/sitova-terar ... T2640.html
Obrázok užívateľa
Axolotl
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 7:22 am

Re: terárium

Poslaťod štefan » Str Júl 16, 2008 9:20 am

Ahoj,
teoreticky ano, ale vsimol som si poznamku "extremne prudenie vzduchu". Ako by sa v nom dala udrzat potrebna vlhkost vzduchu si celkom neviem predstavit.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Ďalší

Späť na Obojživelníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron