Ako sa vola...???

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

Ako sa vola...???

Poslaťod Nek » Pon Sep 15, 2008 3:38 pm

Hladam odpoved na 1 otazku...
Pred nejakym casom som na internete nasiel obazok nejakeho jastera, ktory sa mi fcelku zapacil. Len som si zabudol poznacit jeho nazov a odvtedy som na neho nikde nenarazil... :oops: :oops: :oops: Skusim ho teda dako popisat, tak to berte pls s rezervou :lol:

Neviem do akej skupiny jasterov sa radi, ale stavbou tela je podobny agamam. Jeho sfarbenie je hnede. Charakteristickou jeho crtou je akasi plutva na chrbte (kostene vycnelky spojene blanou, nie velmi vysoka), ktora sa tiahne od hlavy az po chvost. Na nose ma akysi hrbolec, roh - zrejme stvrdnuta cast koze. Pod hrdlom ma ovisnutu kozu, akysi lalok. Proste, velmi sa podoba stavbou tela na pravekeho jastera... Odhadujem, ze mozno ma aj plavacie blany medzi prstami, ale fakt netusim...

Neviete mi poradit, ako sa vola tento jaster?? Aspon dake typi..
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ako sa vola...???

Poslaťod štefan » Pon Sep 15, 2008 4:15 pm

Takto sa to dost tazko urcuje, ale mne ten popis dost pripomenul agamu rodu Hydrosaurus.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod cerlu » Pon Sep 15, 2008 5:44 pm

nebol to náhodou tento jašter? :)

Obrázok


Hydrosaurus amboinensis

alebo žeby táto?

Obrázok

Obrázok

Acanthosaura capra

a čo toto?

Obrázok

Gonocephalus bellii
cerlu
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 5:28 am
Bydlisko: BA

Poslaťod Nek » Pon Sep 15, 2008 10:36 pm

Jasneeee, je to Hydrosaurus amboinensis :lol: :lol: :lol: Vdaka...

Teraz otazka cislo 2: kde sa da zakupit?? :roll: Predpokladam ale, ze v SR alebo CZ sa asi neda...

Ma o tomto jasterovi nejake viac info??
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod štefan » Uto Sep 16, 2008 6:35 am

Rod Hydrosaurus sa velmi zriedkavo da ziskat v CR. U nas ho mal vo svojej ponuke Gejza Dunay /Hadesia/ z Kraloviec pri Kosiciach, po ktorom sa doslova zlahla zem...
Treba pozerat vsetky mozne www a aktivne hladat. Skus si dat na eurofaunu inzerat v AJ ci NJ /link najdes na stranke nasho casopisu VIVARISTA/ a snad sa ti niekto aj ozve.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod cerlu » Uto Sep 16, 2008 8:48 am

patrí do rodiny agamovitých a ak chceš o nich vedieť niečo viac a vieš anglicky tak tu je link :D

http://zipcodezoo.com/Animals/H/Hydrosa ... boinensis/

alebo česky:

http://www.animalsholding.cz/index.php?A=produkt&Id=57

ale osobne si myslím, že pre začiatočníka nie sú veľmi vhodné... :oops:
cerlu
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 5:28 am
Bydlisko: BA

Poslaťod tana » Uto Sep 16, 2008 7:22 pm

Ano pro začátečníka nejsou moc vhodné a jsou hodně náročné a náyhlné-takže si to dobře rozmysli.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Nek » Uto Sep 16, 2008 8:26 pm

Jasneee, to som sa uz docital na inom fore, ze niesu vhodne pre zaciatocnikov... :roll: Zostavam stale pri agamke :) Mna len tak zaujal celkovo vyzor tohto tvora a preto som si o nom chcel ziskat viac info...

Btw, so stavbou terarka som celkom aj pokrocil, buduci tyzden mi pridu lampy a ostatne elektro veci, ale hruba stavba terarka je hotova... Uz sa len pozabavat s detailami... Potom sem hodim aj fotky, ako som co porobil ;)
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tana » Uto Sep 16, 2008 8:48 pm

Jasně a je dobře, že jsi se takto rozhodl. Kdoví třeba za nějakou dobu :wink:
Supr těším se co jsi postavil :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod cerlu » Str Sep 17, 2008 6:42 am

ja sa do budúcna rozhodujem tiež medzi 2 druhmi /chlamydosaurus kingii a iguana iguana/ ale ešte neviem ako to dopadne s tým výberom :lol: všetko záleží na podmienkach... :lol:
cerlu
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 5:28 am
Bydlisko: BA

Poslaťod mio.m » Str Sep 17, 2008 1:15 pm

chlamydosaurus kingii...........tak to je to, po com tuzim aj ja... :)
Obrázok užívateľa
mio.m
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Str Sep 03, 2008 8:35 pm

Poslaťod cerlu » Str Sep 17, 2008 6:18 pm

je to parádny jašter však? :D zamilovala som sa do neho keď som ho videla v BA v AMAZONE v Auparku, ale tak ako aj iné zveratá aj tento im uhynul... mať vtedy dnešné skúsenosti s chovom jašterov určite by som ho tam nenechala na pospas tým ľuďom :cry:
cerlu
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 5:28 am
Bydlisko: BA

Poslaťod tana » Štv Sep 18, 2008 4:29 pm

Holt lidi jsou .. :cry: někteří.
Tak to jsem ráda, že máš nějaké zkušenosti s chovem, ale i tak si to pořádně promysli a taky si uvědom, že je to nebezpečný druh a podmínky a velikost terária a hlavně sklo :!: Mám doma cca 2,5 letého lega a mám ho od miminka. Taky jsme se zamilovala do lega když jsem jej poprvé viděla, ale prvně jsem si všechno nastudovala zdali vůbec budu schopná se o něj postarat. Dožívají se hodně vysokého věku. :wink: Nároky na všechno stojí docela dosta hlavně v zimě a to nepočítám to ostatní.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Nek » Pia Sep 19, 2008 7:25 am

No veru, najprv treba poriadne nastudovat... Ja som si kupil pred par tyzdnami knihu Agama kocincinska od J. Forejta a som ju precital skoro na jeden sup :lol: Vsetko v pohode, len zvazujem, ci nebude trochu problem s chovom agamy vodnej, kedze je hmyzozravec... Existuje daky iny druh jasterov, ktore by mali cca do 1m, vyzadovali podobne zivotne podmienky ako agama vodna a boli bylinozravci? :lol: ...sa len tak pohravam s myslienkou, ze ci nechovat radsej bylinozravca.. :roll:
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod štefan » Pia Sep 19, 2008 7:50 am

Co rozumies pod pojmom podobne zivotne podmienky...

Mna napada cca. rovnako velky jaster a to Tiliqua, tym staci davat ulitniky, macacie konzervy a zeleninu i ovocie. Cena je vsak vyssia, tazko sa na SR zhanaju /v CR je to uz lepsie - ved ako inak.../ a u nich zostavit par je dost tazke, kedze urcit pohlavie je velmi tvrdy oriesok.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Ďalší

Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron