Eumeces schneideri - scink dlouhonohý

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

Eumeces schneideri - scink dlouhonohý

Poslaťod Saša » Pia Dec 05, 2008 10:47 pm

Přátelé, párek tohoto druhu chovají v jednom z "našich" zverimexů už déle nežli rok, přitom samička je po ošklivé, a tipoval bych, že i špatně srostlé fraktuře zadní pacičky (i když na ni našlapuje, má ji dodnes docela dost nateklou... mj. obě zvířátka jsou údajně z odchytu)... Uvažuji o tom, že bych oba tyto tvorečky zakoupil, jen si nejsem jistý tím, zda jim dokážu zajistit doopravdy slušné životní podmínky. Literatura je ohledně jejich chovu celkem skoupá na slovo, takže bych ocenil, kdyby svou radou přispěli chovatelé scinků...
Všem přispěvatelům předem děkuji :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod miro293 » Sob Dec 06, 2008 11:55 am

tuto asi nikto, ale na www.teraporadna.cz a www.teraristika.sk najdes cloveka s nickom knoxville, co ich chova. Neviem, ci je to ta ista osoba, ale ma ich tiez Vladimir Trailin z Hradca Kralove, jeho stranka je http://www.herpeto.cz/. Strucny navod na chov najdes na nej v casti chov niektorych plazov.
Drzim palce, nech najdes to, co hladas :-)
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Saša » Sob Dec 06, 2008 4:51 pm

Děkuju :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod štefan » Sob Dec 06, 2008 6:17 pm

miro293 píše:tuto asi nikto....


Neviem, preco by sa tu nemal najst niekto, kto tychto scinkov choval. Ja som ich v chove mal. Co potrebujes o nich vediet?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Saša » Sob Dec 06, 2008 11:10 pm

No, vlastně všechno... :wink:
Ne, teď vážně - jedno z těch zvířátek je zmrzačené, a i když má momentálně ve zveráči dobrou péči, nevím, zda to dokážu zajistit i u sebe doma... Jak jsem už napsal, ta samička je po ošklivé fraktuře a pochybuji, že se jí to někdy zlepší... zase ale k tomu konkrétnímu zvířátku cítím docela silné sympatie... a konec konců, tvora ve špičkové kondici si umí zakoupit každý... :wink:
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Ned Dec 07, 2008 4:31 pm

Jejich chov až tak náročný není a pokud jsi si vědom, že má hendikept a axepruješ toto tak nevidím v tomto problé. Však kdo nemá vadu na těle.
Pokud baští a nemá jiné pooškození (kůže,kloaka,mykóza a pod.) tak nevidím důvod si jí nekoupit.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Uto Dec 09, 2008 5:18 am

No, až na tu špatnou pacičku, mi připadá v pořádku a sameček taky. Jen je potíž, že jsem scinky ještě nechoval, takže o nich toho zase tolik nevím. Základní info jsem si už v literatuře našel, rád bych si to ale ještě porovnal se zkušenostmi nějakého chovatele. V těch knížkách přece jenom není všechno :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod štefan » Uto Dec 09, 2008 6:52 pm

Choval som skupinku tohto scinka, az kym mi jedne z nich neusiel. Ked som to zistil, skoro ma vystrelo a tak som zacal stavnato hromzit. No proste nadavat...ale prave toto asi zabralo, pretoze utecenec sa vynoril spoza pootvorenych dveri do dalsiej miestnosti. preto ak ti nejaky scink ujde, odporucam nadavat. Ulavis si a snad sa aj scink najde sam...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Saša » Uto Dec 09, 2008 11:25 pm

To se šel ze zvědavosti podívat, cože je to za rámus, nebo před tím hlukem prchal? :lol:
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary


Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron