Anolis carolinensis

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

Anolis carolinensis

Poslaťod Gumkac3 » Ned Mar 08, 2009 9:03 pm

Zdravim, tento druh chovam uz 6 dni a nechce mi zrat. na nove prostredie a terarko si uz celkom zvykol, ale nechce zrat. niekedy mu aj cvrcek sedi na hlave a on nic.
co mam robit, poradte ???
Gumkac3
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Mar 08, 2009 8:46 pm

Re: Anolis carolinensis

Poslaťod Horo » Pon Mar 09, 2009 3:12 pm

Gumkac3 píše:Zdravim, tento druh chovam uz 6 dni a nechce mi zrat. na nove prostredie a terarko si uz celkom zvykol, ale nechce zrat. niekedy mu aj cvrcek sedi na hlave a on nic.
co mam robit, poradte ???


ako som ti už pisal asi 3 krat , maš čakat to je jedine čo ti teraz ostava 6 dni nieje dôvod na paniku
Obrázok užívateľa
Horo
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Sob Jan 05, 2008 7:19 pm

Poslaťod Gumkac3 » Pon Mar 09, 2009 3:50 pm

Sak ale ja scem vedet nazor aj ostatnych xD sak ale uz su seci cvrckovia skapaty v stredu kupim a uvidim ci bude zrat ...
Gumkac3
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Mar 08, 2009 8:46 pm

Poslaťod štefan » Pon Mar 09, 2009 5:05 pm

Aku mas teplotu v terariu?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Gumkac3 » Pon Mar 09, 2009 5:58 pm

Nevim tak 28-30 ....
Gumkac3
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Mar 08, 2009 8:46 pm

Poslaťod tana » Uto Mar 10, 2009 2:40 pm

Jsou to docela hodně bojazliví tvorečkové a jak už tu bylo psáno tak všechno chce svůj čas. To že mu cvrk sedí na hlavě tak na to dávej pozor. Když tak nechej v terku jenom 2-3 kousky. Jde o to, aby Ti jej cvrci nezranili - dokážou pořádně kousat a někdy to vede ke škaredému poranění a následně infekcí a může to dojít až u úmrtí -exstrém,ale je to bohužel tak. Vidím, že jsi začátečník a tak pročítej. A taky nezapomeň na vit+min+ca a všechno co je zapotřebí k životu! U té teploty si to pořádně zjisti kolik tam máš a popřípadě uprav když nevyhovuje. Co se týká potravy tak mu můžeš nabídnout cokoliv i třeba červy - škála je veliká a jednostranná strava není to pravé ořechové.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Gumkac3 » Uto Mar 10, 2009 5:47 pm

No ja mam vlasne o chove nastudovane secko, len som trochu spanikaril, lebo ostatne zvierata co mam zacali zrat po 2-3 dnoch ... A dik :)
Gumkac3
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Mar 08, 2009 8:46 pm

Poslaťod tana » Štv Mar 12, 2009 3:01 pm

Není zač. Každý z nás má jistě nastudované co se dá, ale stejně se budeme učit do konce života - kdo bude mít zájem se učit.
To, že jsi zpanikařil se nic neděje. Ruku na srdce, komu se toto nestalo?
Myslím si, že každému znás, aleppoň jde vidět, že máš zájem a že Ti není lhostejný.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Gumkac3 » Štv Mar 12, 2009 7:00 pm

No konecne dobra sprava xD anolis zjedol jedneho cvrcka..ale myslim si ze sa chysta aj na dalsich :)
Gumkac3
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Mar 08, 2009 8:46 pm

Poslaťod tana » Str Mar 18, 2009 7:15 am

Všechno chce svůj čas :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Hoffi » Uto Máj 12, 2009 9:06 am

ja mam tiez anolisov(dvoch, samca a samicku) uz asi 6 mesiacov.....cital som ze si dokazu zviknut za par tyzdnov aj na majitela....no raz sa mi stalo ze samicka zedla cvrcka z mojej ruky...ale inac vzdy s ked ide niekto okolo terarka, hned sa zacinaju stresovat...teda hlavne vecsi samec. Samicka je zvicajne schovana za drevom.
Stalo sa mi uz aj to ze som nasiel v tera vajicko :shock: ale na druhy den uz nebolo na svojom povodnom mieste :( . Tiez by ma zaujimalo co treba robyt v takomto pripade.
Co sa tyka krmenia.....zaujimalo by ma kolko cvrckov by mal zozrat jeden anolis aby bol najedeny :D.....lebo neviem ako presne ich mam krmit a aj mnozstvo.....zvikneme ich krmit tak 3x za tyzden asi 3 stredne velkych(cca1cm) velkych cvrckov na jedneho anolisa. Este by ma zaujimalo ako im mam podavat vitaminy...ci im ich staci nasipat do vody alebo im musim v tom obalovat cvrcky.......
.....za radu vopred dakujem :)
Obrázok užívateľa
Hoffi
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Ned Feb 03, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron