rast teploty v terariu s agamou...pomoc

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

rast teploty v terariu s agamou...pomoc

Poslaťod calfapes » Str Máj 25, 2011 7:44 am

Ahojte

teraz pri tychto letnych vypekoch som si vsimol ze zacina brutalne rast teplota v mojom terariu kde chovam agamu

agamu mam momentan v drevenom terariu cc 90x50x50 terarko ma v predu posuvne sklo a pod skloom su 4 mriezkove otvory a priemere cca 2.5cm dalsie otvory su na stene oproti na vrchu a to 2 o velkosti obdlznika cca 5x6cm , v terku mam sun bright sun uv desert vybojku 50W a este daylight sun T5 20W

doteraz bolo mozne teplotu 30C s lokalnym vypekom na 40-45 a lmini miestim s teplotou asi 26 C v terarku udrziavat uplne v pohode...lenze tym ze rastie teplota v dome rastie aj v terku..terko je umiestnene v najchladnejsej miestnosti kde vlastne nieje ani priame slnko nikdy a je v tmavom kute izby...

vie niekto poradit ci by som to mohol vyriesit s mini ventilatormi? co som zatial spravil je ze tu vybojku po hodine vzdy vypne na hodinu..aby sa neakumulovalo tolko tepla ale teda nieje to uplne optimal riesenie..dakujeem
Obrázok užívateľa
calfapes
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Máj 20, 2011 1:25 pm
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Re: rast teploty v terariu s agamou...pomoc

Poslaťod štefan » Sob Máj 28, 2011 7:10 am

Ahoj,
ak som to správne pochopil, vyhrievaš či len prisvetľuješ terarko aj v týchto teplotách?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron