Python regius (FOTOGALÉRIA)

Či už malé, alebo obrovské...

Moderátor: štefan

Poslaťod Seginka » Štv Mar 15, 2007 9:15 pm

V klube mame niekolko parov a minuly a predminuly rok sa nam podarilo odchovat niekolko jedincov...dufam, ze ked dostudujem, tak sa mi podari presvedcit maminu na tohto nadherneho hadika. Su kludni, rychlo si zvyknu na manipulaciu a ani nie su tak narocni na miesto...fakt krasa!!!
Seginka
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Feb 26, 2007 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bic0 » Štv Mar 15, 2007 9:19 pm

Seginka, drzim palce nech sa podari presvedcit ;-) Este otazocka: o akom klube to hovoris?
Bic0
 

Poslaťod Seginka » Štv Mar 15, 2007 9:22 pm

Akva-Tera klub UVL Kosice
Seginka
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Feb 26, 2007 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Redsnake » Str Máj 23, 2007 7:13 pm

S python regius neboli ball python nejake zkusenosti uz mam. Momentalne se v mem chovu nachazeji tri kusy 2,1, nepomer pohlavi je sice nevyhodny, ale jen castecne. Pri pareni se udajne dva samci navzajem stimuluji souboji ktere jsou pozitivni pro jejich sexualni chute.)A pro chovatele jsou prinejmensim zajimave jako namet k pozorovani.
Vsechny krajty kralovske ktere se v mem chovu objevily byly klidni nekousavi jedinci. Veskera obrana ktera se od nich dala zaznamenat bylo typicke stoceni do klubicka s ukrytim hlavy uprostred tohoto klubka. Toto chovani je typicke pro mladata, ale pozoroval jsem jej i u subadultni samice cc 90cm v obdobi svlekani. Jakekoli znamky obrany / kousani jsem u tohoto druhu nezazil.
Dle meho nazoru je to had dvou tvari. Chov lze pri trose dobre vule doporucit i mene zkusenym teraristum, ale jeho odchov muze cinit potize.
Hlavnim problemem je napodobeni prirozeneho stridani obdobi destu a sucha.S tim je take spojeni jejich caste hladoveni kterym je tento druh negativne prosluly. Mene zkuseny terarista je muze zacit po par tydnech nakrmit nasilne, coz je chyba.. Podle meho pozorovani je adultni jedinec ve vyborne kondici schopen hladovet pul roku aniz by ztratil vyrazne na sve vaze. Behem nekolika tydnu je schopen ztracenou vahu zpet nabrat.
Hladoveni bych tedy videl u tohoto druhu jako fyziologicke
prikladam nekolik fotek ze sveho chovuObrázok
Disketa u fotky je pouze pro srovnani velikosti. Samec ma 2,5kg coz je na tento druh dosti uctyhodna velikost. Nutno rici, ze neni obezni. jeho vaha odpovida delce
Obrázok
"Buď cestu najdu, nebo si ji udělám"
Hannibal
http://reptilweb.xf.cz
Obrázok užívateľa
Redsnake
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Máj 23, 2007 6:37 pm
Bydlisko: http://reptilweb.xf.cz

Poslaťod wisper93 » Pia Júl 13, 2007 7:00 pm

samec
Obrázok
samica pred zvlekom
Obrázok
0,1 Elaphe guttata
1,1 Python regius
Mastomyši
Cichlidy
Obrázok užívateľa
wisper93
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pia Júl 13, 2007 6:51 pm
Bydlisko: KNM

Poslaťod štefan » Pia Júl 13, 2007 8:01 pm

Chovaš ich spolu, či každého osobitne a aké veľké terárium máš?
nech sa im darí :wink: Sú to nádhené hadíky 8)
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod wisper93 » Pia Júl 13, 2007 8:53 pm

chovám ich spolu v teráriu 110x45x45.v terárku je ešte celkom veľká plošina.keď ho komplet dokončím hodím sem foto
0,1 Elaphe guttata
1,1 Python regius
Mastomyši
Cichlidy
Obrázok užívateľa
wisper93
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pia Júl 13, 2007 6:51 pm
Bydlisko: KNM

Poslaťod wisper93 » Ned Júl 15, 2007 7:47 am

štefan-ty ich chováš spolu alebo oddelene.aké máš veľke tera?ako často rosíte regiusom v období dažďov a v období sucha,akú vlhkosť udržiavate v tera?
0,1 Elaphe guttata
1,1 Python regius
Mastomyši
Cichlidy
Obrázok užívateľa
wisper93
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pia Júl 13, 2007 6:51 pm
Bydlisko: KNM

Poslaťod štefan » Ned Júl 15, 2007 10:03 am

Ja mám tento párik oddelene. Zatiaľ ich mám v teráriách 70x50x40 cm.
Rosím im aj niekoľkokrát do týždňa a vlhkosť im udržujem 70-80%. K dispozícii je samozrejme aj veľká nádrž s vodou.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Lukasx » Uto Dec 11, 2007 10:00 pm

Lezú vám regiusky na konáre, lebo ten moj lozí vždy len trochu podvečer ale nemám pocit, že by sa niekde chcel šplhať, ide mi o to, že idem konečne kúpiť nové terárko a neviem či mu je treba dať nejaké konáre na lozenie, samozrejme klasické koreňe a kôry (kúpené) tam má, ale tie väčšinou využíva iba ako úkryt. Dávate hadom aj konáre z vonku? Ak áno, tak ako ich ošetrujete aby z nich had niečo nechytil, alebo aby neplesniveli?
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

Poslaťod štefan » Uto Dec 11, 2007 10:21 pm

Moje majú v teráriach aj konare ci samorasty na lezenie a aj prave teraz i po vypnutí svetiel v terariach samec lezi na konari /a snad je mu dobre 8) /. Samička je sice v dutom samoraste, ale časť tela vyhrieva vystrťenu vonku z dutiny. Takže tvoje riadky plne korešponduju s mojimi pozorovaniami, že P.regius predovšetkym k veceru su k zastihnutiu na konaroch ci samorastoch. Ja dávam aj samorasty i konare z prirody a nemal som problem s chorobami ci plesnami a to mam u nich pomerne vlhko.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Lukasx » Str Dec 12, 2007 9:20 am

štefan píše:Moje majú v teráriach aj konare ci samorasty na lezenie a aj prave teraz i po vypnutí svetiel v terariach samec lezi na konari /a snad je mu dobre 8) /. Samička je sice v dutom samoraste, ale časť tela vyhrieva vystrťenu vonku z dutiny. Takže tvoje riadky plne korešponduju s mojimi pozorovaniami, že P.regius predovšetkym k veceru su k zastihnutiu na konaroch ci samorastoch. Ja dávam aj samorasty i konare z prirody a nemal som problem s chorobami ci plesnami a to mam u nich pomerne vlhko.


A dávaš ich aspoň upiecť v mikrovlnke, alebo trúbe? A čo keď je na konári nejaká živica?
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

Poslaťod štefan » Str Dec 12, 2007 3:30 pm

Snažím sa prekontrolovať konare či samorasty a až potom ich davam do teraria.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

regius

Poslaťod Lukasx » Pon Dec 24, 2007 11:55 am

Môj regius cca 50-60cm sa približne 18-19.12.07 zakalil, 22.12.07 sa odkalil a dnes ešte stále nieje zvlečený, namiesto toho som mu našiel teraz malý kúsok odlupnutej kože na chvoste, myslíte že mu môže niečo byť?

Inak prajem všetkým šťastné a veselé...
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

Poslaťod Bic0 » Pon Dec 24, 2007 12:01 pm

U mojho hada trva cely proces od zakalenia po zvlecenie vacsinou okolo 7-8 dni, ako kedy. Kedze je oedkaleny uz ma oddelenu staru pokozku a som si isty ze sa coskoro zacne zvliekat. Ta koza sa mu mohla odlupit ak o nieco zavadil chvostom - konar, kamen. Verim tomu ze dnes alebo zajtra uz bude zvleceny. Pre istotu ho mozes este jemne porosit aby mal staru kozu pruznu.
Bic0
 

Ďalší

Späť na Hady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron