Lampropeltis getulus californiae

Či už malé, alebo obrovské...

Moderátor: štefan

Lampropeltis getulus californiae

Poslaťod tozi » Sob Júl 14, 2007 12:00 am

Máte skúsenosti s chovom tohto hada? Zišli by sa mi nejaké rady :shock: .

Uvažujem o kúpe,len by som potreboval vedieť bližšie informácie o chove,a správaní tohoto hada. :)

Je agresívny? Aké terárium je vhodné? Do akej veľkosti dorastá?
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod tana » Sob Júl 14, 2007 4:56 am

Takže dorůstá do délky 1,5-1,8 metru.
Chov:jako podklad se do terária používá-osvědčil písek a nádržka s vodou na pití.Jinak korálovka není příliš náročná na chov.Po zvyknutí si bere krmná zvířata z ruky chovatele.
Teplota:denní teplota mezi 24-31°C,a noční ochlazeníaž na 21°C.Doporučuje se celodenní osvětlení.
Potrava:krysy,myši.
Odcov mláďat:v zajetí se daří,páření se odehrává po přezimování.
Přezimování:doporučuje se po dobu několika měsíců při teplotě okolo 10°C.
Terarium:120cm délkax80cm šířkax70cm výška.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Sob Júl 14, 2007 5:49 pm

Tozi, pri chove viac jedincov v jednom teráriu si daj ale pozor nielen pri kŕmení. Užovky rodu Lampropeltis s v prírode živia aj hadmi a to niekedy radi aplikujú aj v teráriu :!:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod peterveter » Ned Júl 15, 2007 7:59 am

Koralovky su v podstate nenáročné podobne ako guttaty .Podstielku používam bukové štepky,vlhkost udržuje keramická miska z vodou.Ako terária používam plastové boxy d50 x š30 x v25 ,takzvany ,,Rack system" .Boxy su poukladané vedla seba,vyhrievanie zabespečuje kábel 25W ,ktory je natiahnuty pod boxmy v 1/3 plochy dna. Vyhrievam 12H . Guttaty je možné takto chovat samostatne stále.L.t. hondurensis takto budem chovat do 2r ,potom pojdu do terárií d85 x š50 x v50 .Koralovky su ako už podotkol štefan kanibaly,preto je dobré chovat jednotlivo.Pár fotiek L.t. hondurensis v mojom chove Obrázok , Obrázok , Obrázok , Obrázok
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm


Späť na Hady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron