Farmár prežil týždeň na strome obkľúčený krokodílmi

Ak ich vo svojich chovoch máte, podelte sa s poznatkami o ich chove s nami!

Moderátor: štefan

Farmár prežil týždeň na strome obkľúčený krokodílmi

Poslaťod štefan » Uto Aug 14, 2007 10:28 pm

SYDNEY - Trvalo to síce týždeň, ale austrálskemu pastierovi kráv Davovi Georgeovi sa nakoniec podarilo zvíťaziť nad krokodílmi, ktoré ho zahnali na strom v tej najodľahlejšej časti severného štátu Queensland.

Skúsený 53-ročný rančer z mestečka Coen dnes vyrozprával, ako mu život prežitý vo vnútrozemí a láska k manželke Liz aj k 18-ročnému synovi Zironovi pomohla preľstiť nebezpečné plazy, ktoré ho držali na kaučukovníku v obkľúčení sedem nocí.

"Videl som len dva páry červených očí pod sebou a celé noci som musel počúvať hlasný rev krokodílieho samca," uviedol Dave pre štátnu televíziu ABC. "Ja som na nich tiež kričal 'Nespadnem zo stromu, vy bastardi!'" (Pozn. redakcie:Správa však neuvádza, či mu krokodíly aj odpovedali a čo...)

Jeho nočná mora sa začala, keď stratil vedomie po tom, ako ho kôň zhodil zo sedla. Po čase, ešte zoslabnutý, vysadol znova na koňa a nechal, aby ho zviera inštinktom viedlo smerom domov. Zobudil sa uprostred močariny, kde bolo vidieť stopy veľkých slanovodných krokodílov.

Nechal koňa tak, nech sa o seba postará, a on sám sa na nasledujúcich sedem nocí usalašil na strome, z ktorého cez deň zoskočil iba vtedy, keď si išiel nabrať vodu do močiara. Kôň sa dostal v poriadku na ranč.

"Na druhý deň som videl vrtuľníky," vyhlásil otec jedného dieťaťa. "Vedel som, že ma hľadajú a moja rodina sa nevzdá, kým na nenájde. Vedel som, že prežijem. Priviazal som na konár svoju košeľu a svetielkoval som pomocou vrchnáku od plechovky z tabaku," dodal farmár.

Mužovi, ktorý prežil aj vďaka dvom sendvičom, dal pilot vrtuľníka tabuľku čokolády, keď ho vytiahol z gumovníka do bezpečia helikoptéry. "Bola to pre mňa najväčšia gurmánska lahôdka," priznal zachránený rančer.

Kolega farmár vyhlásil, že George prežil iba zázrakom, najmä vzhľadom na to, že dravci určite cítili na jeho tele krv po zraneniach, ktoré utrpel pri páde z koňa.


Zdroj: TASR
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Späť na Krokodýl a kajman...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron