Vallisneria

Všetko okolo našich rastliniek pestovaných v nádržiach

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

Vallisneria

Poslaťod ryty » Pon Mar 10, 2008 7:34 pm

Potrebujem poradit s Vallisneriou. Otazka bude zniet dost blbo ale to preto bo ju mam prvy krat :D

takze vyhana poplazy, ktore su dlhe asi 3cm a hned vyhnala korienky a vidiet aj prve listky. Pocase ked vyzenie vacsie listy a poriadne sa zakoreni tak mozem ten plaz odrezat alebo sa ta druha nova rastlinka sama oddeli?

dufam ze ste ma pochopili :D
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laci » Pon Mar 10, 2008 7:58 pm

No napísal si to pre mňa v neznámej reči.

Netreba nič oddeľovať. Ak máš rastlinku správne zasadenú bude sa rozmnožovať poplazmi - odnožami jedna po druhej. Prirovnal by som to k osvetleniu na vianočnom stromčeku. Oddelenie odporúčam iba pri úpravách akvária. Teda pri pretŕhaní a pod. :)
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod ryty » Uto Mar 11, 2008 9:05 am

tu posielam nakres, z tej machule vyhana nove listky a dole sa zacina zakorenovat: Obrázok

myslim ten poplaz medzi hlavnou rastlinkou a tou machulou ci sa rastlinky sami oddelia alebo ked to ja oddelim tak ci rastlinka prezije

:D
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laci » Uto Mar 11, 2008 7:29 pm

Na čo to chceš oddelovať? Vadí Ti to? Mladá rastllina berie zo starej výživu a postupne takto budú pribúdať ďalšie.NEODDEĽUJ :)
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie


Späť na Akváriové rastlinky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron