Živé alebo umelé ?

...do terárií, paludárií, insektárií. Živé i umelé, ale rastliny.

Moderátor: štefan

Živé alebo umelé ?

Poslaťod štefan » Uto Dec 05, 2006 9:26 am

Aké rastliny vo svojich nádržiach najradšej a najčastejšie používate, akým dávate prednosť? Živým či umelým?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod vasek+ » Sob Dec 09, 2006 1:51 pm

Ahoj - podle mně jsou umělé rostliny lepší, ale v teráriu mám umělé, protože furt nemužu sehnat nějaký rostliny do teraria - mezi chovateli se prý často používaj rostliny rodu Scindapsus - ale ty jsem bohužel neviděl jak na burze, tak v ruzných květinářstvích. Nevíte kde by se dali sehnat???
"Je lepsi nic neríkat, nez rikat neco nic neríkajiciho!"
Obrázok užívateľa
vasek+
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Dec 09, 2006 9:48 am
Bydlisko: CZ - Pardubický kraj

Poslaťod scorpion » Sob Dec 09, 2006 3:51 pm

Scindapsus je potos,to je ta kytka,co se jí říká blázen ne?To je jediná rostlina,která mi ještě doma vydržela,jinak mi všechny kytky pomalu uhynuly,až na fíkus benjamín. A roste opravdu jak blázen,musím ji občas ustřihnout,jinak bych už měla omotanou celou kuchyň. :D :D :D http://www.celysvet.cz/potos.php
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod vasek+ » Sob Dec 09, 2006 5:45 pm

To si ji koupil nekde na burze, nebo normalne v kvetinarstvi???
"Je lepsi nic neríkat, nez rikat neco nic neríkajiciho!"
Obrázok užívateľa
vasek+
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Dec 09, 2006 9:48 am
Bydlisko: CZ - Pardubický kraj

Poslaťod scorpion » Sob Dec 09, 2006 7:12 pm

To jsem dostala výhonek a roste to strašně rychle.Určitě to někdo známý bude mít,polovina mých kámošek to má v květináči a navíc je to strašný nezmar,jak zapomeneš občas zalít,tak se nic nestane. :D :D :D
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod štefan » Sob Dec 09, 2006 7:20 pm

U nás má rod Scindapsus pomenovanie "Hlúpy Jano" - dodnes netuším, prečo?!
:wink:
Je to skutočne nezmar rastlinka, ale pomerne dosť náchylná na rýchle zmeny svojho stanovišťa - vo väčšine prípadov reaguje negatívne.

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod arioo » Ned Dec 10, 2006 10:47 pm

mne vzdy vydrzali rastliny v terarkach u okna, vcetne kaktusov a sukulentov, v terarku je dost velky problem nastavit spravne slnecne spektrum a intenzitu, teraz mi vykapali masozravky a brectan vydrzal , divne
arioo
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Dec 10, 2006 10:45 pm
Bydlisko: Senica

Poslaťod dracula » Pon Dec 11, 2006 11:04 am

s tým že je "hlúpy jano" nezmar môžem len súhlasiť....keď sme mali svojho času fontánku......mali sme v nej túto rastlinku......a bez zeminy, mierne nad hladinov vďaka niekoľkým väčším kameňom prosperovala a rástla ako divá :)
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Pon Dec 11, 2006 4:45 pm

Scindapsus sa môže pestovať aj pod vodou a bez nejakých väčších problémov bude aj prosperovať. Jeho uplatnenie teda vidím nielen v teraristike, ale i v akvaristike :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Ahoj

Poslaťod Tim007 » Pon Dec 11, 2006 5:22 pm

Tak ja mám doma dva kaktusi jednu malú palmu :wink: :!: A chcem sa vás spítať či sa majú polievať kaktusi aj cez zimu alebo nie :?: :?: :?:
Chovám doma škrečkov:)
Obrázok užívateľa
Tim007
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon Dec 11, 2006 1:18 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod arioo » Pon Dec 11, 2006 8:10 pm

no zalezi na druhu a ci su to vobec kaktusy, ale v principe by sa nemali, pozri, zjednodusene, ked maju kopu trnov, tak by ani nemuseli,ale mali by byt zimovane, aspon vacsina druhov v chlade, proste kasli na ne a tak raz za mesiac im trochu cvrkni alebo ked uvidis ze su zosuverene,keby si mi poslal fotku, tak ti povim
arioo
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Dec 10, 2006 10:45 pm
Bydlisko: Senica

Poslaťod Tim007 » Uto Dec 12, 2006 6:49 pm

:D :wink: ok dík :wink: :!: :!:
Chovám doma škrečkov:)
Obrázok užívateľa
Tim007
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon Dec 11, 2006 1:18 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod milan.svk » Ned Dec 17, 2006 8:28 pm

ja si myslim ze v terariu pre pavuka su rozhodne lepsie umele rastliny aj ked zive vyparuju vodu cim sa zvysuje vlhkost ... ale aj tak ked som raz dal do pavucieho terarka zive rastliny tak mi vikapali behom mesiaca ... boli to thilandsie
milan.svk
 

aaa

Poslaťod arioo » Ned Dec 17, 2006 9:22 pm

s tilandsiami mam aj ja velky problem, finta je v tom ze kazda potrebuje inu starostlivost, cim su belsie, tym by mali mat viacej slnka a mensiu vlhkost, ale to neplati vzdy, ja som si kupil 8 do terarka s horskymi chamikmi, mam tam len UVCKO a 4 su ko a tie styri snad uz preziju, inac co sa ti s nimi stalo? uschli ci zhnili?
arioo
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Dec 10, 2006 10:45 pm
Bydlisko: Senica

Re: Živé alebo umelé ?

Poslaťod Shark-CZ » Pia Jan 05, 2007 10:35 pm

AHOJ
Každá má své pro a proti záleží kam a do jakého terária rostliny příjdou. Moje zkušenost z chovem Leguana zeleného a Chameleona jemenského jednoznačně nahrávají umělým rosltlinám - a to z několila důvodů - velice ostré drápky živou rostlinu za několik hodin doslova rozedrají, mnohdy nestačí ani zakořenit a nepomůže ani pěstování v kořenáčích, za další rostlina trpí neustálým okusováním zvířete a v poslední řadě nemá dostatek živin a slunečního světla což je základ pro růst rostlin.

Naopak pro akvaristiku bych jednoznačně volil rostliny živé - umělé rostliny v akváriu neplní bio-funkci , což je potřeba k uspěšnému koloběhu živin.

TAKŽE JE NUTNO VOLIT VELICE CITLIVĚ JAKOU ROSTLINU A KAM ZDA ŽIVOU NEBO UMĚLOU
Obrázok užívateľa
Shark-CZ
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pia Jan 05, 2007 3:56 pm
Bydlisko: CHRUDIM - Czech Republic

Ďalší

Späť na Rastliny...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron