Mach

...do terárií, paludárií, insektárií. Živé i umelé, ale rastliny.

Moderátor: štefan

Mach

Poslaťod tarzanm » Str Feb 21, 2007 12:28 pm

Moze mi niekto poradit? :? Da sa niekde zohnat mach do teraria?Je dobre ho pouzit pri gekoncikoch? :?
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Mach

Poslaťod štefan » Str Feb 21, 2007 3:05 pm

Mach sa dá nájsť aj v našej prírode, alebo ho dostaneš kúpiť na burze (niekedy). Jeho použitie pri chove jašterov rodu Coleonyx , konkrétne C. mitratus je možné, keďže tento druh sa i v prírode vyskytuje vo vlhkých tropických lesoch. I pri chove v teráriu tento druh vyžaduje pralesný typ.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Mach

Poslaťod tarzanm » Str Feb 21, 2007 4:29 pm

Dakujem.A ako mam z prírody ten mach sterilizovat?V rure ani v mikrovlnke to asi nepojde vsak.Snad len pod tecucou vadou? 8)
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Mach

Poslaťod štefan » Str Feb 21, 2007 5:07 pm

Nuž literatúra síce odporúča sterilizáciu v rúre, ale neviem... :? Snáď stačí v tečúcej vode.... :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Mach

Poslaťod tarzanm » Str Feb 21, 2007 9:17 pm

V rúre ho asi znicím,ked ho poriadne premyjem v tecucej vode tak neostanú v nom nejaký skodcovia? :?
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Redsnake » Pia Máj 25, 2007 11:33 am

POuzil jsem mech v nekolika svych terariich( nejradeji pouzivam ruzne klacky obrostle mechem atd, vypadaji nejefektivneji) sterilizace veskera zadna, jen ho poradne prohledni, odstran pripadne necistoty a tot vse...Vetsinou s tim nebyvaji problemy... je to otazka kompromisu, bud chces v terariu zivy mech ale s rizikem, nebo mrtvy mech bez rizika:)
Ja si ale myslim, ze suchy, mrtvy, hnedy mech uz moc parady nenadela :wink:
"Buď cestu najdu, nebo si ji udělám"
Hannibal
http://reptilweb.xf.cz
Obrázok užívateľa
Redsnake
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Máj 23, 2007 6:37 pm
Bydlisko: http://reptilweb.xf.cz

Poslaťod Swablik » Str Sep 12, 2007 11:35 pm

neviete niekto ako mach zakorenit nech mi rastie napr na dreve??? alebo na kamenoch a pripadne na vymurovanom potociku??? len prilozit a rosit alebo ako???

machu mame kopu ale astie vecsinou v trave a zo stromou nejde dobre dole..
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Štv Sep 13, 2007 10:56 pm

Mech může být z přírody-lesa. Jinak ho můžeš proprat ve vlažné vodě pod proudem vody.Stačí ho jenom rosit.Jinak staří položit-na cokoliv.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Ned Jan 04, 2009 8:42 pm

Můžu dodat rašeliník. Bude-li mít někdo zájem, grátis pošlu i s "návodem k použití". Ten plevel mi příšerně bují a málem ho už vyhazuju vidlema :lol:
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tarzanm » Ned Jan 04, 2009 9:42 pm

Ahoj,zašleš aj na Slovensko?Kolko bude stat poštovne?
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Saša » Uto Jan 06, 2009 1:14 am

Ahoj, zeptám se na poště a dám Ti vědět. Kdyby se to ale mělo nějak zbytečně prodražit - ve zverimexech ho občas mívají (většinou sice sušený, ale i ten se dá použít), anebo v zahradnických prodejnách. Tam se dá občas sehnat i živý. U gekončíků Ti ale nevydrží, je to vyloženě mokřadní (navíc světlomilný) druh :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tarzanm » Uto Jan 06, 2009 10:52 am

Ďakujem za info,ja to chcem k ,,dendrobatkam" a tie budu až začiatkom leta,snaď sa dohodneme niekde v Ostrave na burze.:O))
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod miro293 » Uto Jan 06, 2009 5:46 pm

Saša, ohľadom toho rašeliníku by som sa rád opýtal, či ideš 10.1. na burzu do Ládví. Ak áno, mohol by si tam prosím Ťa priniesť nejaký aj pre mňa? Kamoška by to tam prevzala a potom by sme si to tu už poposielali :-)
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Saša » Str Jan 07, 2009 12:17 am

tarzanm píše:Ďakujem za info,ja to chcem k ,,dendrobatkam" a tie budu až začiatkom leta,snaď sa dohodneme niekde v Ostrave na burze.:O))


Tak to se docela hodí. Odpoledne si ke mě známý, který chová žáby, přišel rovnou s kýblem a "trochu" mi to očesal :lol: . Při rychlosti jakou ten mech přirůstá, by ho ale do jara mělo být zas víc než dost. Tou dobou by pro mě měla mít tana několik agamek, takže až si pro ně pojedu, mohl bych Ti ho po domluvě nechat třeba u ní :) . Jaké množství zhruba potřebuješ?
Naposledy upravil Saša dňa Str Jan 07, 2009 2:19 am, celkovo upravené 1
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Saša » Str Jan 07, 2009 12:30 am

miro293 píše:Saša, ohľadom toho rašeliníku by som sa rád opýtal, či ideš 10.1. na burzu do Ládví. Ak áno, mohol by si tam prosím Ťa priniesť nejaký aj pre mňa? Kamoška by to tam prevzala a potom by sme si to tu už poposielali :-)


Desátého jsem bohužel v práci, jestli tam ale Tvá kamarádka jezdí nějak pravidelně, tak by se to dalo domluvit na některou z příštích burz. Po dnešku budu ale potřebovat trochu času, aby se mi zase pomnožil :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Ďalší

Späť na Rastliny...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron