**VAROVANIE**

...alebo čo na srdci, to na jazyku! Ak máte podnety, nápady, rady ako zlepšiť chod tohto Diskusného fóra, alebo samotného časopisu VIVARISTA, chcete nám čokoľvek povedať (slušne!!!) tu je na to správne miesto. Toto je Diskusia pre nás všetkých!

Moderátor: štefan

**VAROVANIE**

Poslaťod štefan » Sob Okt 18, 2008 6:32 pm

Venujte prosim velku pozornost tomuto oznamu!

Dovolil som si z portalu teraporadna.cz stiahnut vystrazny pripad PODVODU. Tu je cely text daneho prispevku:

Dobrý den všem,dlouho jsem přemýšlela zda mám svůj negativní poznatek psát či nikoli.Ono blbostí se člověk nerad chlubí.Ale pak jsem si řekla že je tu spousta dobrých lidiček a chovatelů kterých by mi bylo líto kdyby se nechali také okrást.Takže prosím čtěte pozorně.Zadala jsem si inzerát na českých inzertních portálech že koupím samce listovnic.Ozval se mi pan chovatel který prý chová listovnice 23 let a že do české republiky posílá tyto žabky běžně.Chtěl po mě 40Eur za dospělý kus a 25Eur za mládě.Tak jsem si objednala dva samce.Za dopravu chtěl 40 Eur.Nakonec mi dal cenu 100Eur za vše.Tak jsem Eura poslala do Camerunu na jeho bankovní spojení.Napsal mi že zásilku odeslal a že mi tam přidal ještě dvě staré žáby jako poděkování rychlé platby a že by chtěl do budoucna abych byla jeho zákaznicí.Druhý den došel email z letiště z Liverpoolu že zásilku zabavili pro neúplné doklady a že mám tři dny abych se spojila s odesílatelem a tyto dokumenty vyřídila jinak že jdou žáby do karantény na dobu 30dní a za každý kalendářní den zaplatím 50liber(celý měsíc by dělal 60000,-).Ještě dopsali že nový zákon vyšel teprve před nedávnem a odesílatel o potřebných dokumentech asi nevěděl.Abych to zkrátila,pan chovatel řekl že vše vyřídí na ministerstvu a pošle dokumenty na letiště faxem.Ovšem že mu musím poslat peníze na pojištění(vratná částka) a na vyřízení dokumentu o změně vlastníka žab.Takže ze strachu z letiště a z karantény jsem odeslala 495 + 140 Eur.Potom se tento člověk začal vymlouvat a začal mi psát jako jeho syn že otec měl při cestě na ministerstvo nehodu,nemůže mluvit ale z emailů ví že ty dokumenty potřebuji a že mám poslat peníze znova...atd.Do toho mě ještě bombardovalo emailama letiště.A mě začalo svítat že je vše vymyšlené,letiště neexistuje a to celé je prostě podvod.A tak jsem šla na policii a vše nahlásila.Nyní mi chodí emaily jako od policie v Camerunu že toho podvodníka chytili a že mě bude u nich zastupovat jejich právník.Pak přišel email jako od právníka i s dokumentem který jsem měla podepsat a odfaxovat zpět(plné právo k zastupování).Pan vyšetřovatel jen žasl jak mají vše perfektně vymyšlené a uklidnil mě slovy že by na to nalítl taky nebýt policistou a nevědět co lidi všechno dokáží.Veškeré dokumenty jak z letiště tak z policie jsou jak pravé.Takže pokud někdo dostanete dobrou nabídku od pana Mofora Franklina,nebo Kimberli Frank,nebo Adam Smith(mohou si vymyslet jiná jména ale na to první jsem odesílala peníze)tak honem od obchodu ruce pryč.Doufám že jim brzo někdo toto okrádání zatrhne.Je mi jasné že peníze už nikdy neuvidím ale aspoň vím že jsem varovala pár chovatelů co by na to taky skočili.

Zdroj: teraporadna.cz

Tento isty clovek vystupuje pod menom Kim Khan, ponuka neskutocne druhy zvieratiek, ale VZDY IDE O P O D V O D :!: .
Akonahle sa stretnete s napadne vyhodnou ponukou, jednanim prostrednictvom mailov v tzv. pocitacovej slovencine, spomenutim slovka KAMERUN, venujte tomu velku pozornost, aby ste aj vy predisli pokusu o PODVOD :!: Je mozne, ze na vas inzerat, v ktorom chcete kupit akekolvek zvieratko do svojho teraria vas bude kontaktovat mail khantortoisefarm@rocketmail.com. Ak sa tak stane, NIKDY nan nereagujte. Je to PODVOD.
Nedavajte mu na seba ziadny kontakt a ani cislo mobilu ci pevnej linky! Po zruseni "obchodu" vam moze volat z cisla +23799905535, no vzdy vas iba prezvoni, alebo bude mlcat, ak prijmete dany hovor. Odporucam vsak neprijat jeho hovor a radsej uplne ignorovat ho.

Za pomoc pri odhaleni tohto neskutocneho podvodu ĎAKUJEM priateľom Tozimu a ToPaSovi :D
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Ned Okt 19, 2008 4:52 pm

Ten Kham Kim ci ako sa dany clovek vola, napalil a podla predoslych riadkov aj okradol vela ludi. Vela nechybalo a aj mna.
Na inzerat reagoval necakane rychlo, ponukal co clovek hladal /velmi vzacne druhy plazov/ za dobre ceny. Chcel som po nom, aby poslal ich fotky. A uz tie mi akosi nesedeli. Kdesi som ich uz ja videl a po par hodinach presurfovanych na nete som dve z nich nasiel. Na nas mail, v ktorom sme sa ho pomocou priatelov pytali na povod fotiek nam odpovedal, ze su jeho. Ok, ved preco nie. Ale i tak nam tam uz cosi nesedelo a eura sme radikalne odmietli mu zaslat vopred. Napriek tomu poslal svoj ucet, ktory obsahoval par riadnych nezmyslom a predovsetkym KAMERUM. To mal byt varovne zodvihnuty prst. Jeho heslo vsak bolo priam usmevne: BOH. Mozno ho aj za neho v Kamerune niekto poklada, ale radikalne sme trvali na tom, ze plazov posle na udanu adresu /bola to riadna hlupost davat mu moju adresu a aj mobil, neradim nikomu to spravit este raz/a az potom, ked pridu ok, posleme eura. Stary pan, za ktoreho sa vydaval suhlasil. Po asi 3 mesiacoch vymeny mailov v jeho typickej slovencino-anglictine, z ktorych sme boli doslova vedla a nepomohol si s nou ani znalec anglictiny, som mu zaslal adresu a takmer zrusil studium na skole, len aby som bol doma, ked pridu plazy. Nastastie sme na pripade robili traja a jedneho z nas napadlo si overit mail, ktory akoze poslalo letisko v Londyne. Lenze take letisko nejestvovalo...tym padom nam bolo jasne, ze je to podvod ako Brno...
Chodili priam desiatky mailov, ze plazy su na letisku a ze treba za ne zaplatit x eur, ale neverili sme tomu uz vobec. Cely vecer i noc vyzvanal ako sialeny moj mobil, to volal nas Kham. Mal vsak smolu...i ked to vobec nemienil vzdat. Za par minut som si nasiel vyse 75 neprijatych hovorov od Khama.
Tak sme ho v anglictine poziadali mailom, aby toho nechal. Posluchol, ale v jeho poslednom maily sme nasli dalsi jeho preslap. Ako napisal, jeho zvieratka su na lodi a pritom v predoslom maily ich este poslal /akoze/ lietadlom....
Vcera vecer som na teraporadna.cz nasiel poznamku o velmi podobnom pripade a bolo jasne, ze o koho ide.
Preto, ak nechcete mat neprijemnosti a skazenu chut doverovat inemu teraristovi, pocuvajte svoj vnutorny hlas. Mozno sa nebude mylit...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod aughostino » Str Feb 25, 2009 8:18 pm

ja som sa tiez stal obetou podvodu aj ked neslo o podvod az v takom rozsahu ako je pisane vyssie

Mal som nejake prebytky rastlin a bolo mi ich luto vyhodit tak som pozerat inzeraty, kto by kupil rastliny (kupil preto lebo planujem kupit skalare a kazdy cent je dobry:)). Nasiel som inzerat "Kupim rastliny hociake".

Tak som napisal na mail ze mam rastliny na predaj ze mi je ich luto vyhodit a ktomu som mu napisal nazvy rastlin a poslal fotky. Jednalo sa o hygrophily a didiplis, ktore sa rozmnozuju odrezkami.

chalan odpisal ze v pohode ze mu ich mozem poslat ale zalezi na cene
ja som mu odpisal ze mam toho plne vedro ze cena je 7€+postovne
on mi odpisal ze sa mu to zda vela ze aby som dal 8 eur aj s postovnym
nakoniec som suhlasil tak som mu minuly tyzden v stredu poslal balik v piatok som cakal jeho mail ze mu rastlinky prisli (vzdy ked posielam rastlinky tak do dvoch dni ich ma adresat doma) no tento chalan mi napisal az vcera (t.j. 7 dni) a to v tom zmysle ze som mu nepacia ze mi ich posiela obratom s5. Navyse mi poslal fotografie ze v akom stave mu tie rastliny prisli. Na tych fotkach bola asi 1/3 vsetkych rastlin ktore som mu poslal a navyse to bola taka fotka ze akurat ked fotak cvakol tak mykol rukou takze na nich ani poriadne nebolo poznat co je to zac. Jedine co bolo vidiet bola moja adresa a krabica.

Uz tolko rastlin som posielal postou aj cez zimu a nic sa nestalo vzdy mi adresati napisali hned ako im rastlinky prisli (aj ked som posielal rastlinky do druheho kuta Slovenska tak ich mali do dvoch dni) ze dakuju za rastlinky ze im prisli aj napriek zime vo vybornom stave. Proste sa nestazovali.

Teraz cakam balik za 8€ a ze v nom bude minimum rastlin, ktore som posielal, v zubozenom stave.
Vazne rozmyslam ze ked mi pridu peniaze este za dobierku co som mu posielal ze si ich necham a balik neprevezmem. Ale az taka svina nie som.
Proste je to na zaplakanie
aughostino
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 2:17 pm
Bydlisko: PSČ: 935 26

Poslaťod štefan » Str Feb 25, 2009 9:49 pm

No do certa :evil: ...
Hod sem na neho kludne mail, nech si dame bacha...
Mozno ma niekto za toto ukamenuje, ale nie je lepsie si pytat platbu vopred a az potom nieco posielat? Ano, uz pocujem na svoju hlavu pripomienky vazenych mojich oponentov, ze vopred pytat prachy je samovrazda, ze to zavana podvodom, ale skutocne?
Poznate ma, ze sa zaoberam aj zberatelstvom /to slovko sa mi akosi nepaci...ale tak co uz/akva a tera publikacii. Drazim ich aj s pomocou nasich spolocnych priatelov na roznych zvycajne zahranicnych aukciach. A vsade sa vyzaduje platba vopred. lenze poplatky bank za poslanie zahranicnej meny su priserne a tak som to vyriesil tym sposobom, ze predajcovi na jeho adresu poslem jeho menu /alebo proste platbu/ v liste 1.triedou, doporucene a este ani raz s ami nestalo /radsej si poklopem.../, ze platba nedosla. Posielam ju ludom, ktorych som v zivote nevidel a ak by chceli, tak mi napisu, ze ved im nic nedoslo a ja si mozem nie klopkat o drevo prstami, ale svojou hlavou...Je to o vzajomnej dovere, ktoru ak ja co len nechtiac narusim, som v haji...Rozumieme si.
Mozem potom robit co chcem a nik mi neuveri. A to nechcem. Mam mnoho spolahlivych ludi, spolupracovnikov, ktori ked nadabia na nejaku publikaciu o akva ci tera - ristike, tak mi napisu, a ked prejavim zaujem, tak mi knizku poslu. Vzdy a vsetko je o dovere.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod aughostino » Str Feb 25, 2009 10:03 pm

jeho mail je chovatel5@azet.sk

je to blbe pytat si peniaze vopred najma ked som zistil ze ten chalan ma 14 rokov a navyse vo fotoalbume na azete ma foto akva s umelymi rastlinkami tak mi ho prislo trochu luto tak preto som pristal na tych 8 eur. Ale na druhej strane veta, citujem: "Ale neser sa daj mi to za 8€ ved to ta nezabije" ma dostala. Kebyze normalne povie pocuvaj tych 8€ sa mi zda vela nedalo by sa s tym nieco spravit? a urcite by sme prisli na nejaky kompromis (rovnovaznu cenu :D).

ved ako sa vravi na dobrotu na zobrotu a potom dobry ludia maju pykat na hluposti tych zlych
aughostino
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 2:17 pm
Bydlisko: PSČ: 935 26

Poslaťod tarzanm » Štv Feb 26, 2009 4:36 pm

Ahojte.
Tak s takými to ,,chovateľmi“ je dobre zatočiť!! A to zverejnením ich adresy, e-mailu atď. Mne sa stalo možno len par-krát že mi nezaplatili za balíček. Neposielam na dobierku, len prvou triedou. No ale stal sa mi taký príklad že mi ,,začínajúci“ chovateľ zo zahraničia nezaplatil, bolo to len 400 Sk ale poštovne ma stalo 360 Sk, asi tri krát som mu písal ale nič. Tak som si ho dal do svojej databázy ,,neplatičov“. Po dvoch mesiacoch som mal na predaj znova nejaký chovný materiál a predstavte si napísal že by rád kúpil, asi na mňa zabudol :O))Zhodou okolnosti som mal cestu k bratovi do Čiech tak som mu to doniesol osobne! Na moje prekvapenie ako sme sa dali do reči ,hneď mi spomenul že mi je ešte dlžný za prvú várku. Všetko zaplatil, lenže na druhej objednávke som mu cenu dvihol z 60 korún za kus na stovku ani nemrkol okom a vyplatil. Doteraz sme dobrý kamaráti. Ktovie čo by sa stalo keď by som poslal aj druhy balík. Neviem kto a ako ale nepýtam peniaze dopredu. Vie o tom aj Števo keď si u mňa objednal zlatohlávky za nemalý peniaz, bolo to už dávno ešte sme sa nepoznali, baličky som poslal na jeho adresu a taktiež on peniaze na moju, a bolo to dosť ,nepamätam už ale asi okolo 4 tisíc, keď sa mýlim Števo tak ma oprav.
:wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod štefan » Štv Feb 26, 2009 5:35 pm

No mna teda dostala ta jeho veta: ..."Ale tak neser sa...", no parada. Mozno je to len akysi slangovy slovnik mladeze, ale tiez dostavam par mailov, smsiek ci otazok cez ICQ bez pozdravu /dobre, tak co uz.../, s textom, ktory sa moze vypocut v niektorej krcme /... ale taka dobra kofola by bodla.../ ci slovne utoky /na take uz ani nereagujem.../.
S tou cenou je to pekne tiez. Mne vzdy napadnu Michalove /Zachar/ varovne upozornenia, ked sa ktokolvek snazi od neho cokolvek ziskat pod cenu. "...Pocuj, este raz mi navrhnes nizsiu cenu a ja ti ju zodvihnem o 200 percent vyssie nez bola!...". On sa v tomto pripade fakt "neserie".

Martin, ked som cital tvoj prispevok, tak normalne som zostal ako obareny. Ja si na tu zasielku fakt uz nepamatam, ale uhradil som ti ju, ci nie? Fakt si na nu uz nepamatam a ak za nu dlhujem, tak sorry a posielam korunky /eura/ obratom. Neviem, o aku sumu slo, to fakt nie...

Viem, ze ziadat vopred poslat prachy je ...ako to slusne napisat...drzost, trufalost, ale ked sa inak neda?!? Riskujeme pri tom sice, ze posleme niekomu sto euro /to nie je ako 100 Skk.../, a posle nam v balicku /ak vobec nejaky posle/tehlu... Prave mi na um prisla jedna skusenost s panom z KE. Jeho meno mi uz nenapadne, ale tak cert ho ber. Poslal som mu adultneho 1,0 pavuka busom s tym, ze mi posle platbu dodatocne. Vecer mi dosiel od neho mail, ze pavucik cestu neprezil. Ok, stane sa. Chcel som, aby mi ho teda vratil, ved na co mu bude. Asi ho poslal letecky a to lietadlo kdesi medzi KE a LV havarovalo, lebo pavucik /teda jeho mrtvolka/ este stale nedorazila a tomu pripadu je uz poriadne veal mesiacov.
Po Mirovi Datkovi z Nitry som posielal Jurovi Popluharovi zvieratka, ktore po mne chcel. Ale tak od dlhorocneho kamarata predsa nebudem chciet, aby mi za ne zaplatil hned, kedze nema prachy, ale ved korunky za zvieratka mi slubil zaplatit najblizsie, tak co! Zvieratka dostal, ale ja na platbu za ne cakam asi 10 rokov, ak nie viac...
Viete na co v oboch pripadoch narazam?...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tarzanm » Štv Feb 26, 2009 6:47 pm

Ahoj Števo.
Samozrejme že vieme (možno všetci) ,na čo narážaš. :wink:
Inač nemusíš mať obavy :wink: Všetko zaplatené,a vieš čo? Možno sa bude niekto smiať ale určite veci si odkladám ako ,,archív" a našiel som aj jeden odomňa a aj od Teba. :wink:
Pamätáš rok 2001 :wink:
Obrázok
Obrázok

Potom to prosím zmaž. :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod aughostino » Štv Feb 26, 2009 7:26 pm

ja sa tiez snazim plnit svoje zavazky asi pred rokom a pol som zhanal krevetky "red cherry" a nasiel som jeden inzerat tak som tam napisal a chalan vravel ze by ich nerad posielal postou, ze ich radsej posle autobusom ze to bude pre ne pohodlnejsie. Kedze bol az z NZ a jediny termin ktory nam obom vyhovoval bola sobota (pamatam si ze akurat vtedy sme mali zabijacku :D)
chalan bol taky ochotni ze vstaval rano okolo siestej rano, co je v sobotu pre vacsinu ludi podla mna este hlboka noc :D velakrat aj pre mna, aby mi nachytal krevetky skocil na stanicu dal soferovi tusim 50sk a krevetky. Ja som si ich v LV vyzdvihol. Pisal som mu, ze zaciatkom tyzdna nestiham ist na postu aby sa nehneval ked mu peniaze poslem v stredu najneskor vo stvrtok a tak sa aj stalo.

Ale zas si pamatam pripad ked som zhanal nejake rastlinky tak som hladal inzeraty nakoniec som nasiel nejaky vhodny a dohodli sme sa na 5kusoch po 1€ to je celkovo 5€ + nejake 3 postovne a chalan mi neskor pisal ze mi tam pribalil este aj nejake rastlinky zadarmo tak som mu bol hrozne vdacny kedze som mal novozalozene asi 3 tyzdnove akva, tak kazda rastlinka je dobra :). Prisiel som na postu a postarka odomna vypytala 12€ pozrel som na nu s vyplestenymi ocami a pomyslel som si svoje. nejde o tie 4€ je to mala ciastka ale ide o princip, ze ked clovek dokaze oklamat druheho o 4€ tak ten isty bude schopny o nejaky cas oklamat o 40, 400 alebo 4000 eur.

nuz co uz ludia su rozny

tarzanm píše:Možno sa bude niekto smiať ale určite veci si odkladám ako ,,archív"...


tarzamn mne osobne to nie je vtipne keby si videl doma moj archiv vsetkeho co som dostal alebo odoslal postou :) prvy list ktory som arhivoval mam z roku 2002

//edit: pre zaujimavost dnes mi prisli s5 rastliny za 8€, sice nie vsetky, co sa dalo predpokladat a nie su v az tak zlom stave ako som cakal, dokonca vyhnali nove vyhonky a to boli v krabici a tme a zima a boh vie v com este :)
aughostino
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 2:17 pm
Bydlisko: PSČ: 935 26

Poslaťod tana » Pia Feb 27, 2009 4:03 pm

Bohužel je to i u nás v CZ.
Lidi i když mají avízo na chovatele stejně si objednají a pak si stěžují.
Ano říká se, že blbostí se člověk učí - je to fakt, ale stejně jsou nepoučitelní a objednají si znova. Na to už se nedá nic jiného říci nežli .. co jste chtěli to máte.
Ano jsou i černé listiny, které upozorňují na takové lidi. Ale ruku na srdce, kdo se tím řídí. Ano, možná Ti kteří se moc spálili, ale nováčci se dají snadno nachytat.
Naše redakce bude jenom ráda, když své zkušenosti napíšete zde, aby se zabránili dalším lidem se nechat napálit. Děkujeme vám všem. A věříme, že si to lidi uvědomí a nenechají se napálit.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod tarzanm » Pia Feb 27, 2009 4:32 pm

SPRÁVNE SLOVA TAÒA
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod štefan » Sob Feb 28, 2009 4:43 pm

Martin, uz som si na tu zasielku spomenul :D . Vybalil som od Teba zlatone a samcek mi uletel. Ked si popretahoval svoje krovky, tak si chcel kamsi sadnut a namieril si to priamo do mojho cela. Pecka to bola poriadna... :lol:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tarzanm » Ned Mar 01, 2009 2:24 am

Presne tak,spomínal si že Ti uletel a ja som už samca toho druhu nemal ,,voľného" len pre svoju skupinku. :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

za dobrotu na žobrotu

Poslaťod prasan » Štv Jan 19, 2012 11:45 pm

od prasan » 19 Jan 2012 23:23 pm

Horvath Róbert
Úrad geodézie,kartografie a katastra
Chlumeckeho 2
Bratislava 212
820 12
Telefón +421903453348
Bydlisko Galanta (posielané do práce)
!!!Neprevzal zásielku!!!
Zásielka sa zásluhou pošty 2 dni oneskorila čo však pre raky a krevetky nemusí znamenať katastrofu.Aj napriek mojim inštrukciám čo a ako ak by náhodou problém nastal,zásielku vedome neprebral.Ak by bol problém, sám som mu navrhol(už pri omeškaní) že vrátim peniaze prípadne zašlem nový tovar.Teraz čakám,ak Pán Boh dá,že sa mi to šťastlivo vráti späť.I keď s predlžujúcou sa prepravou šanca na prežitie rakov klesá.Súbežne s touto som poslal aj inú ktorá tiež meškala no všetko dorazilo do BA v poriadku.Ak sa mi zásielka nevráti späť v poriadku vznikne mi škoda cez 40eur.A to som ja idiot odpustil poštovné,cenu dal len 1euro/ks(pár takmer chovných jedincov).Cena ktorú mal pán Horvath za dobierku zaplatiť činila len 15eur za 15ks.
Nuž čo, za dobrotu na žobrotu.
Obrázok užívateľa
prasan
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Aug 02, 2011 1:19 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: za dobrotu na žobrotu

Poslaťod štefan » Str Jan 25, 2012 4:46 pm

O tomto prípade som na akomsi inom fóre čítal a bol som z toho fakt mimo...
Vieme, že máme antikvariát s knižkami, časopismi atď. Po predošlých skúsenostiach pri príchode každej objednávky tŕpnem, aby nešlo o falošnú objednávku alebo aby zásielku kupca skutočne prevzal. A to ide o knižky atď.! Spomínam si na jednu zlatú pani, čo zámerne a vedome spravila objednávku tej najdrahšej knižky s tým, že ju neprevezme. Našťastie sa mi zadaná adresa nepozdávala a tak som zavolal na uvedené číslo - samozrejme daná pani ani len netušila, že si na jej meno a adresu niekto niečo objednal... :roll:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Ďalší

Späť na Diskusia o všetkom...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron