Kradnutie fotiek

...alebo čo na srdci, to na jazyku! Ak máte podnety, nápady, rady ako zlepšiť chod tohto Diskusného fóra, alebo samotného časopisu VIVARISTA, chcete nám čokoľvek povedať (slušne!!!) tu je na to správne miesto. Toto je Diskusia pre nás všetkých!

Moderátor: štefan

Kradnutie fotiek

Poslaťod lenka2 » Ned Dec 07, 2008 11:21 pm

Ahojte!
Stalo sa vam, ze vam bez vasho suhlasu publikovali fotky? Teda aby sme to pomenovali spravnym terminom, ze vam ukradli fotky a vydavali ich za svoje?
My sme uz natrieskali vodotlac cez stred fotky, ale napr. na vivaristovi nemame popisy priamo na fotkach. V priebehu polroka sme si nasli uz asi 4 kradeze. Je to normalne??? Ved vsade mame aj kontakt, keby sa ti uboziaci spytali, tak nie je problem, ale takto...
Po sudoch sa nam ich tahat nechce, skor by sme tomu chceli predist ale zjavne su ti ludia arogantnejsi a arogantnejsi.
Ako to riesite?
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kradnutie fotiek

Poslaťod tozi » Pon Dec 08, 2008 1:42 am

Žiaľ sa to stáva často,ono funguje už také nepísané pravidlo.Čo nájdeš na google môžeš použiť kdekoľvek a tváriť sa že je to tvoje :lol: .

Pochybujem že pri našom právnom systéme a autorskému zákonu by sa to dostalo vôbec pred súd resp. by sa to vôbec nejako riešilo. :roll:

Poznám niekoľko ľudí ktorých fotky použili takýto zlodeji alebo vydávali za svoje kade tade. :?
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod tana » Pon Dec 08, 2008 6:21 pm

Bohužel pokud chceš tak můžeš psát a upomínat se, ale je to na dlouhé lokty. A právní cestou je to to nákladné a .....
I mi se stalo, že fotky někdo vydával za své a ku podivu mi o tom psali lidi, které znám jenom z fór. Holt lidi jsou drzí a s.... :evil:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod lenka2 » Pon Dec 08, 2008 7:40 pm

Vrcholom je inzerovanie zvierata, ked lakate ludi na obrazok cudzej korytnacky (v nasom pripade), tym padom sa dotycny obohacuje na fotke vasho zvierata co uz je maximalny vrchol. Pritom doma ma pravdepodobne chudakov v zobracenom stave a kupujuci sa za nim trepe cez celu republiku, ved je to na hlavu!
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod laci » Uto Dec 09, 2008 7:11 am

Zverejni to na tej stránke, kde to vyvesil a napíš aj adminom, že sa jedná o Tvoje fotky, ktoré vydáva za svoje a tým dochádza k porušovaniu právnych predpisov SR.

Ak možem tak poradím, predtým než zavesíš fotku kamkoľvek uveď do nej svoj "podpis - meno ..." . Dá sa to jednoducho cez skicár čo má každý Windows
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod lenka2 » Uto Dec 09, 2008 2:54 pm

Caves Laci :lol:
To sme spravili uz tu fotku odstranili. Ale dotycna si to tam na druhy den vycapila znova... :shock: Tak si vies predstavit aku sme mali pumpu! Cez den velmi nemame cas lietat po strankach a vecer sme jej uz volat nechceli. Rano to nastastie admini na bazosi odstranili.

Co sa tyka tych popisov tak na novych fotkach ich mame. Ale spatne nemam cas to robit a nahravat opat na vivaristu. Musi tym ludom stacit ze je tam zretelne napisane ze su nase a ze si ich nezelame publikovat bez vyslovneho suhlasu.

:roll: Ale ten pocit... piplate sa s korytnackami dennodenne, aby vyzerali tak ako vyzeraju a dakto si ich na drzovku zoberie a vydava za svoje: nech sa paci kupte si ho :!:
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod štefan » Uto Dec 09, 2008 6:47 pm

lenka2 píše:Caves Laci :lol:
To sme spravili uz tu fotku odstranili. Ale dotycna si to tam na druhy den vycapila znova... :shock: Tak si vies predstavit aku sme mali pumpu! Cez den velmi nemame cas lietat po strankach a vecer sme jej uz volat nechceli. Rano to nastastie admini na bazosi odstranili.

Co sa tyka tych popisov tak na novych fotkach ich mame. Ale spatne nemam cas to robit a nahravat opat na vivaristu. Musi tym ludom stacit ze je tam zretelne napisane ze su nase a ze si ich nezelame publikovat bez vyslovneho suhlasu.

:roll: Ale ten pocit... piplate sa s korytnackami dennodenne, aby vyzerali tak ako vyzeraju a dakto si ich na drzovku zoberie a vydava za svoje: nech sa paci kupte si ho :!:


Ozvali sa mi z daneho reklamneho serveru, ze danu pani/slecnu blokli a zmazali jej inzerat s ukradnutou fotkou. takze bombardovanie redakcie zabralo.
I ked neverim, ze sa to nezopakuje opatovne.
Pred casom mi tiez jedno korytnackarske forum drzo ukradlo fotku a aj clanok /kompletny a ako inak bez autora.../. Ked som majitela stranky na to upozornil, este ja som bol idiot ! Poucil ma, ze co je na nete, to je NIKOHO. Nechapem toto... :?
Ok, nech teda si uverejnia fotku, ale nech tam aspon daju zdroj !
Na jednom tera poradenskom fore v nicku ma isty clovek moju fotku Bitis gabonica. Ked som ho na to upozornil, dali mi BAN :shock: . Aj tak sa da...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laci » Str Dec 10, 2008 8:16 am

štefan píše:
lenka2 píše:Caves Laci :lol:
To sme spravili uz tu fotku odstranili. Ale dotycna si to tam na druhy den vycapila znova... :shock: Tak si vies predstavit aku sme mali pumpu! Cez den velmi nemame cas lietat po strankach a vecer sme jej uz volat nechceli. Rano to nastastie admini na bazosi odstranili.

Co sa tyka tych popisov tak na novych fotkach ich mame. Ale spatne nemam cas to robit a nahravat opat na vivaristu. Musi tym ludom stacit ze je tam zretelne napisane ze su nase a ze si ich nezelame publikovat bez vyslovneho suhlasu.

:roll: Ale ten pocit... piplate sa s korytnackami dennodenne, aby vyzerali tak ako vyzeraju a dakto si ich na drzovku zoberie a vydava za svoje: nech sa paci kupte si ho :!:


Ozvali sa mi z daneho reklamneho serveru, ze danu pani/slecnu blokli a zmazali jej inzerat s ukradnutou fotkou. takze bombardovanie redakcie zabralo.
I ked neverim, ze sa to nezopakuje opatovne.
Pred casom mi tiez jedno korytnackarske forum drzo ukradlo fotku a aj clanok /kompletny a ako inak bez autora.../. Ked som majitela stranky na to upozornil, este ja som bol idiot ! Poucil ma, ze co je na nete, to je NIKOHO. Nechapem toto... :?
Ok, nech teda si uverejnia fotku, ale nech tam aspon daju zdroj !
Na jednom tera poradenskom fore v nicku ma isty clovek moju fotku Bitis gabonica. Ked som ho na to upozornil, dali mi BAN :shock: . Aj tak sa da...


Štefan - ľudia sú rôzny a niekorí veľmi ješitní.
Lenka, to máš pravu ani mne sa nechce spatočne vyhľadávať všetky fotky a prerábať ich. Ale som rád že admin reagoval.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod lenka2 » Str Dec 10, 2008 12:34 pm

No to aj ja :lol: inak po nasom aj Stefanovom bombardovani to stiahli promptne. Lenze dotycna pani si to tam hodila na drzovku opatovne. Takze sme to na druhy den surili znova. Asi aj Admini kontaktovali pani, lebo uz inzeruje bez fotky. :D

PS: Do hodnotenia na bazosi pisal dakto v mojom mene! :lol: Kto sa nas zastal?
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica


Späť na Diskusia o všetkom...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron