Ako mam znicit mravce?

...alebo čo na srdci, to na jazyku! Ak máte podnety, nápady, rady ako zlepšiť chod tohto Diskusného fóra, alebo samotného časopisu VIVARISTA, chcete nám čokoľvek povedať (slušne!!!) tu je na to správne miesto. Toto je Diskusia pre nás všetkých!

Moderátor: štefan

Ako mam znicit mravce?

Poslaťod Hoffi » Štv Jan 01, 2009 6:40 pm

Najprv sa mi dostali ku cvrckom....takmer vsetkych zabili :x ...neskor som si vsimol ze sa mi dostali uz aj do lignocelu v terarku ](*,) . Neviem co mam robit. Ked dam lignocel prec...bojim sa ze sa vratia znovu. Prosim poradte mi ako sa ich zbavim.

Dakujem
Obrázok užívateľa
Hoffi
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Ned Feb 03, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod miro293 » Štv Jan 01, 2009 7:46 pm

nazdar, aké mravce tam máš? Ak sú to faraóny, tak je to trošku problém, ale aj to sa dá zvládnuť. Ideálne by bolo, keby si mohol zvery na pár dní vysťahovať preč a vystriekať to tam všetko. Kúp si v záhradníckych potrebách Cyper a vystriekaj okolie terárka (dovnútra nemusíš). Tento postrek vydrží účinný niekoľko dní a tie mravce musia chodiť niekam po žrádlo. Mne sa takto podarilo úspešne zlikvidovať mravce z terárka s gekónmi :-)
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Hoffi » Štv Jan 01, 2009 8:14 pm

no asi to su faraoni...su drobny a cerveny....neni to zly napad...lenze nemam de dat anolisi.....inac aj sme dookola spravili ciaru kriedou(je napustena nejakou chemiou)....ale aj tak sa tam nejak dostali.
Tento problem mame ale v celom byte :(
dik za radu:)
Obrázok užívateľa
Hoffi
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Ned Feb 03, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod miro293 » Štv Jan 01, 2009 8:24 pm

jj, malé červené sú faraóny. Najlepšie by bolo, keby ste našli, kde majú hniezda a vystriekali to cyperom. Je určite lepší, ako tá krieda. Predsa len je tekutý a dostane sa aj do rôznych škár. Aj keď je na ne veľmi dobrý, ideálne by bolo, keby vám vyriešili celý barák naraz. Ako som hovoril, mne stačilo vystriekať kruh okolo vetrania terárka a všetky zmizli. Podobne to bolo aj keď sa mi nastahovali ku cvrčkom a švábom. Musím však uznať, že som sa ich zatiaľ úplne nezbavil, frontálny útok na ne chystám v dohľadnej dobe.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod matej147 » Uto Feb 10, 2009 5:40 pm

asi neskoro ale možno pomôže aj ja som prekonal už dávnejšie tento problém...mne pomohli take granule alebo čo to bolo, ono to jednoducho zjedli a už sa potom nemohli množiť(kráľovná to zjedla) a keď ich už nikde nebolo, tak sa to už jednoducho všetko vypratalo a povysávali sa 8) pravdepodobne sa utáborili za chladničkov, alebo niekde v kuchini
Obrázok užívateľa
matej147
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Štv Feb 14, 2008 7:46 am
Bydlisko: Brezno


Späť na Diskusia o všetkom...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron