Pre pobavenie

...alebo čo na srdci, to na jazyku! Ak máte podnety, nápady, rady ako zlepšiť chod tohto Diskusného fóra, alebo samotného časopisu VIVARISTA, chcete nám čokoľvek povedať (slušne!!!) tu je na to správne miesto. Toto je Diskusia pre nás všetkých!

Moderátor: štefan

Pre pobavenie

Poslaťod Kiko123 » Sob Máj 30, 2009 1:51 pm

Prečítajte si toto ..
[1] Pojinka | Web | 5. srpna 2007 v 19:30 | Reagovat

Našla jsem vodní želvu a nevím co s ní.Ze všeho se škrábe ven.

Pls poraď mi,napiš mi radu na můj blog,jj?kuju
[2] petra | E-mail | 30. října 2007 v 12:00 | Reagovat

já mám vodní želvu Žovku.Do akvárka jsem ji dala nerozbitný teploměr a ona s ním furt bojuje. Neustále ho likviduje.
[3] zuzka | 27. prosince 2007 v 20:27 | Reagovat

mam vodni zelvu a ji se okolo krku a nohou obevil bily az pruhledny povlak.pokusila sem se ho odstranit pinzetou a obevil se zese pozte mi nekdo prosim.vodu ji cistim dvakrat do tydne
[4] Paja | E-mail | 1. ledna 2008 v 20:55 | Reagovat

To musis zajit k veterinari zuzi!!!ON ti stym pomuze to sama nikdy neotstraniz bude se to zelve stale obevovat!!!
[5] zuzka | 4. ledna 2008 v 16:48 | Reagovat

jejda mocinky ti dekuju Paji moc si mi pomohla moc moc moc diky=)
[6] Anna | 6. ledna 2008 v 10:53 | Reagovat

Chtěla bych si koupit vodní želvu.Jednu už jsem měla,ale ta mi po půl roce umřela.Zvěrolékařka říkala,že to je tím že jsou z obchodu zvyklé jen na moučné červy a nic jiného pak nechtějí jíst.Nebylo by výhodnější koupit si nějakou větší?Nebo malou a hned od začátku jí nutit i jinou potravu?
[7] Dia - Anna | 6. ledna 2008 v 11:56 | Reagovat

nejlepší je, když si koupíš mladinkou želvičku a hned jí dáváš pestrou potravu.
[8] Papaja | 8. ledna 2008 v 21:58 | Reagovat

ahoj, taky mám novou malou želvičku a průhledný povlak má taky. Mě to zatím neznepokojilo, protože si říkám, že je to plaz a plazi když rostou, tak se jim přeci loupe kůže (jako hadi, ještěrky, atd svlékají či obměňují kůži, když rostou. U mláděte ještěrky jsem to vídala pravidelně)
[9] autor | E-mail | 18. ledna 2008 v 14:24 | Reagovat

pro tu zuzku:ten povlak nesmíš sundavat, ta želva se taakhle slíká a když jí budeš sundavat tu svlékanou kůži tak jí narušíš celí koloběh toho svlékání!!!!
[10] petra | 20. února 2008 v 18:46 | Reagovat

mam vodní želvu (masožravou)a nevím jesli ji mužu dávat nějaké voce a vařené vejce někteří lidi říkají že mužu ale chtěla jsem si to ještě ověřit.prosím napište co nejdřív
[11] žanda | 9. března 2008 v 9:34 | Reagovat

ahojky mám jednu malou želvu a jednu ohromnou,asi půlmetrovou,jsou s tou malou velký kámošky,krmím je skoro vším,hovězím masem,kuřecím srdcem,ledovým salátem,jablkem,mrkví,přidám i sušené ráčky a rybí filé.Mám veliké akvárko a filtr,vodu přesto měním každý týden,polovinu vody vytahám a půlku přidám nové,a jednou za měsíc vyčistím úplně celé akvárko.V létě dávám želvy ven do jezírka,mají tam výběh a mohou se proběhnout i po trávě,ale pozor,mohou se podhrabat a utéci,tak pořádně zabezpečit.Je sranda je pozorovat.Tak ať jsou ty vaše spokojené jako ty moje,ahojky
[12] ♥Peťulka♥ | Web | 1. května 2008 v 9:27 | Reagovat

pro Annu: tt je jenom na tobe malinke zelvicky jsou roztomile tak byhc teda koupila malinkou abch si zvykla ja i ta zelva od mala mno ale hlavne ti chci rict ze my jsme Julinku uz taky koupili vetsi asi ji byl 1-2roky :o)
[13] jana | E-mail | 5. května 2008 v 11:11 | Reagovat

Ahoj, prosím pomozte! Potřebuju co nejrychleji radu. Včera nám umřela naše želva, byla nemocná a veterinářka ji nakonec musela uspat, nedalo se jí pomoct :-( Zůstal nám ještě želvák, který ale dlouho sám nevydrží (nesnese, když byl chvíli bez ní, natož pořád). Máme ho 11 let. První mě napadlo, že koupíme dvě nové malé želvičky. Jenže nevíme, jak je náš želvák přijme... Taky nevíme, pokud by některá ta nové želva byl samec, jestli by ho ten náš nenapadal... Co si myslíte? Máte s tím někdo zkušenosti? No a ještě máme jednu možnost - kámoš má jednu želvu, přibližně stejně velkou, jako byla ta naše... My bychom si ji mohli vzít. Myslíte, že je to rozumnější než nové malé želvy? Taky mám strach, jak by tu starou cizí želvu ten náš přijal a jak by se snášeli... Navíc ta kámošova želva je zvyklá být sama... tak fakt nevím. Co si myslíte, že bude lepší? Vzít si tu starou želvu nebo koupit novou malou (popřípadě dvě)??? A ještě jeden dotaz - dá se u malých želv poznat, jestli je to samec nebo samice? Moc vás prosím o rady, kvůli té naší želvě je doma slzavé údolí a nechceme, aby se trápil i želvák...
[14] Kik@ | 22. května 2008 v 18:46 | Reagovat

Dobrý den,prosím pomůžete mi???Mám malinkatou želvičku,která se jmenuje Andy,a ta má strašně měkký krunýř.Udělala bych pro ni cokoliv,hlavně aby nezemřela.Chtěla bych s tím poradit.Mamka mi našla na internetu,že se na ni má svítit,aby měla teplo.Že má málo vitamínu D.Ale ona pořád spí a vůbec nejí.Čas od času si vleze do vody,ale i ve vodě spí.Kamarádka mi poradila,že se s ní mám mazlit,aby si myslela že ji mám ráda,a že jí ten kruníř ztvrdne.Moc se o ni bojím.Prosím odepište mi.Díky Kik@
[15] mana | E-mail | Web | 22. května 2008 v 22:17 | Reagovat

to Kik@: No já bych neváhal a vzal ji okamžitě k veterináři!!(jedna želvička mi na tohle umřela:´(...) ale může to být způsobené nedostatkem vápníku tak bych doporučil koupit si do vody topítko jestli nemáte a udržovat teplotu vody 30°C, pak bych doporučil koupit nějaký vitamíny, klidně můžete i Vápníkové želvičky seženete v běžném zverimexu, dále bych vám doporučil koupit žárovku s ultrafialovým zářením a dopřát želvičce více slunečního záření. Kdyby ti cokoliv bylo nejasné napiš mi na mail...
[16] bára | 14. června 2008 v 11:54 | Reagovat

no budu mít želvu vodní z HORNBACHU a tam je mají opravdu velké a krásné.no nevim jestli jí můžu krmit játrama prosím odpovězte moc děkuju.
[17] bára | 14. června 2008 v 16:12 | Reagovat

no já taky.
[18] Želvák | E-mail | 20. července 2008 v 16:42 | Reagovat

Ahoj,měl jsem želvy kožnatky.Jednou když jsme je dali do vany aby se proplavaly,tak strašně běhaly jak zběsilý.Když jsme tam šáhly voda byla docela horká a obě mely trochu červený spodek krunýře ta menší byla v pohodě ale ta druhá zvláštně natahovala krk když se zdála být lepší tak jsme na chvíly odjeli a když jsme se vrátily tak byla mrtvá.ta druhá byla v pohodě asi cca za rok začala také natahovat krk byla podivně stuhlá jakjo mrtvá ale chvíly se nadechla a pak umřela.Prosím poraďte co se jí mohlo stát.
[19] Želvák | E-mail | 20. července 2008 v 16:42 | Reagovat

Ahoj,měl jsem želvy kožnatky.Jednou když jsme je dali do vany aby se proplavaly,tak strašně běhaly jak zběsilý.Když jsme tam šáhly voda byla docela horká a obě mely trochu červený spodek krunýře ta menší byla v pohodě ale ta druhá zvláštně natahovala krk když se zdála být lepší tak jsme na chvíly odjeli a když jsme se vrátily tak byla mrtvá.ta druhá byla v pohodě asi cca za rok začala také natahovat krk byla podivně stuhlá jakjo mrtvá ale chvíly se nadechla a pak umřela.Prosím poraďte co se jí mohlo stát.
[20] Michal | 23. července 2008 v 23:12 | Reagovat

Cau, hele, mam takovej dotaz, musi se vodni želvy koupat nebo ne?? prosim odepis mi tady!! diky moc, michal
[21] tom | 17. září 2008 v 16:48 | Reagovat

cau vsem chtel bych si koupit vodni zelvu ale chci aby byla velka tak do 10 cm a jak by potrebovala mit velky akvarium poradite mi prosim prosim muj e mail je Tom.Ospaldzavinačseznam.cz

vse bez mezery dekuji predem
[22] Lena | E-mail | 6. října 2008 v 18:04 | Reagovat

Jani: Já myslím že bude lepší když si vezmeš tu od toho kámoše! Je větší a přinejhorším se bude umět bránit. A když si prostě nebudou rozumět tak ji budeš muset dát jinam. Nebo si dej inzerát na přibližně stejnou želvu jak je ten tvůj a s jednou si bude rozumět určitě!
[23] Lena | E-mail | 6. října 2008 v 18:08 | Reagovat

Pro michala: Ne nemusí se koupat!
[24] Lena | E-mail | 6. října 2008 v 18:12 | Reagovat

Tom: No takhle velkou želvu třeba koupíš ale ona vyroste! Třeba i 25cm. a akvárko vypočítáš 25 krát 5. Akvárko spočítáš celkovou velikostí želvy krát 5 a šířku krát 3.
[25] Lenule | E-mail | 16. října 2008 v 15:59 | Reagovat

Chtěla bych se jen zeptat co je to za želvu na tomhle obrázku nahoře?
[26] Verun€š[Q]& Horsí[Q] | Web | 11. prosince 2008 v 16:01 | Reagovat

petra: já mám taky vodní želvu Žofku
[27] www.zofinka.estranky.sk | E-mail | Web | 8. ledna 2009 v 17:09 | Reagovat

P*O*Z*O*R* !!!!!!!!!!!!

NA mojej stránke www.zofinka.estranky.sk sa koná veľmi veľká súťaž ktorá sa volá Miss suchozemská korytnačka 2009!!!!!

PRIHLASTE SA!!!!!!!!dalšie info. sa dozviete na stránke!

Menu-úplne spodná rubrika! :-) :-D
[28] MarušKÁ_xP | E-mail | 15. února 2009 v 12:00 | Reagovat

ahoyky mam taky vadní zelvicku mississippskou:D
[29] Lenka | 3. května 2009 v 15:46 | Reagovat

Ahoj Dio,mohla bych ti poslat na mail fotky mých vodních želv?Že bys je přidala do fotografií vaše želvy:o)
[30] Kiko | 5. května 2009 v 15:02 | Reagovat

Ved vy neviete ani tie zakladne veci o korytnackach.Najprv si to nastudujte. A jeden tu spominal ze ma kozatky.A mozem sa spytat skade.To si si ich doviezol z dovolenky<
:-? :-? :-?
[31] kiki | 13. května 2009 v 17:57 | Reagovat

já měla dvě vodní želvy a to bylo něco furt vylízaly z akvárka a utíkali [:tired:]
Našiel som to na jednom fore a u niektrých som sa fakt zasmial... :D :D :D
Obrázok užívateľa
Kiko123
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Máj 19, 2009 5:05 pm

Späť na Diskusia o všetkom...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron