Čo sa vám (ne)páči u nás?

...alebo čo na srdci, to na jazyku! Ak máte podnety, nápady, rady ako zlepšiť chod tohto Diskusného fóra, alebo samotného časopisu VIVARISTA, chcete nám čokoľvek povedať (slušne!!!) tu je na to správne miesto. Toto je Diskusia pre nás všetkých!

Moderátor: štefan

Rozhodnime o osude Diskusného fóra...

Zachovať ho, urobiť zmeny
7
88%
Zamknúť ho ale pre obsah ho tu nechať aspoň prístupný
0
Nehlasovalo
Zrušiť ho definitívne...
1
13%
 
Celkom hlasov : 8

Čo sa vám (ne)páči u nás?

Poslaťod štefan » Str Jan 20, 2010 3:45 pm

Poprosím každého z našich priateľov o skutočnú kritiku nášho Diskusného fóra. Len tak sa nám podarí skvalitniť jeho obsah :wink: . Čo by ste v ňom uvítali, čo odstránili, čo...
Naposledy upravil štefan dňa Uto Feb 09, 2010 2:33 pm, celkovo upravené 3
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod lenka2 » Str Jan 20, 2010 10:36 pm

Ahoj, mne sa diskusne forum zda prehladne. Mozno by som sekciu korytnacky rozdelila na vodne a suchozemske :lol: .
Skor by som sa ho snazila urobit graficky putavejsie.
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod peterveter » Štv Jan 21, 2010 9:03 pm

Foru podľa mna nič nechýba , len viac prispievateľov .
Na naše malé Slovensko su podľa mna 3 diskusné fora priveľa ,tak si priaznivcov podelily :wink:
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod štefan » Pia Jan 22, 2010 1:03 am

lenka2 píše:Ahoj, mne sa diskusne forum zda prehladne. Mozno by som sekciu korytnacky rozdelila na vodne a suchozemske :lol: .
Skor by som sa ho snazila urobit graficky putavejsie.


S grafickou zmenou pocitame aj v pripade casopisu a mierne by mala nastat zmena aj u nasho fora. K rozdeleniu sekcie Korytnaciek na vodne a suchozemske: skusime sa na to pozriet :wink: .
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Pia Jan 22, 2010 1:11 am

peterveter píše:Foru podľa mna nič nechýba , len viac prispievateľov .
Na naše malé Slovensko su podľa mna 3 diskusné fora priveľa ,tak si priaznivcov podelily :wink:


S prispievatelmi je to vzdy a u kazdeho diskusneho fora komplikovane. Navyse, ak je to ako u nas postavene nie na fore, ale na casopise a forum je len dalsim, no nie druhoradym ci podradnym komunikacnym prostriedkom. Uz som to tu pisal - je na nas vsetkych, akym smerom sa budeme uberat. Ale! Uznavam, ze nase forum stagnuje, hoc priliv dalsich ludi tu je. Aj preto ma zaujima kde je problem. Zaujima ma aj vas nazor na forum a budem rad kazdemu dobremu nazoru.
Aj preto chceme podstupit zmenam vo fore, jeho aktivnejsie prepojenie s casopisom a naopak, mozno tozi spravi aj par grafickych zmien, postavime forum do ineho priestoru, ved uvidime co sa s tym da robit. Bol tu napad z mojej strany uplne zrusit forum. Ale preco by sa malo ist takou cestou? Podme spolocne radsej rozhybat forum a poskytnime priestor na vymenu nazorov, poznatkov, aby si u nas nasli ludia to, co inde nie je. Nestojime o opakovanie uz raz povedaneho, napisaneho, nestojime o zabomysie boje rozputane na inych podobnych forach. Sme za pokojnu, rozvaznu debatu o nasom spolocnom hobby. Tak smelo do toho, priatelia!
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Saša » Uto Jan 26, 2010 12:33 am

No jo, jak to ale provést, aby "víc prostoru pro výměnu názorů" nepřitáhlo spamery? Jednoho mám ještě v paměti...
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod štefan » Uto Jan 26, 2010 3:38 pm

Ohladom spamerov a roznych bootov by sme mali mat uz pokoj (musim si zaklopat na drevo...). Tozi to uz nejako poriesil :D . Ine to uz je s roznymi nepriatelskymi individuami, ale tak tych sa budeme snazit uzemnit v zarodkoch... :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tozi » Str Jan 27, 2010 1:24 pm

Saša píše:No jo, jak to ale provést, aby "víc prostoru pro výměnu názorů" nepřitáhlo spamery? Jednoho mám ještě v paměti...


Na takých už používam BAN,žiadna druhá šanca :lol: . Žiadne vybavovačky,keď niekto príde rýpať tak =;
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Saša » Uto Feb 02, 2010 10:55 pm

Tak to je fajn :) . Já už kvůli tomu vyškrtl tak devadesát procent webů, které mi připadaly být něčím zajímavé, ze svého osobního seznamu. Hromadu diskusí je hanba jenom číst (nejenom těch chovatelských, ono je to jaksi všude :? )...
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod štefan » Uto Feb 09, 2010 2:35 pm

Priatelia, v tomto vlákne sa máte možnosť vyjadriť čo ďalej s naším Diskusným fórom. Či už vo vyššie uloženom hlasovaní, alebo priamo vo vlákne. Vďaka.
Len upozorňujem, že akékoľvek neadekvátne, provokatívne reakcie budú bez rozdielu zmazané!
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Fórum

Poslaťod Patrik » Uto Feb 09, 2010 5:33 pm

Jednoznačne by som fórum zachoval,iba zmenil jeho podobu,nejaký re-dizajn ,nič extrémne...O zrušení ja osobne nechcem ani počuť,toľko krát si čítam fórum,vraciam sa k starým veciam,neviem si predstaviť žeby malo toto všetko zmiznúť :(
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Fórum

Poslaťod štefan » Uto Feb 09, 2010 6:06 pm

Ďakujem za názor Patrik.
Ista zmena sa pripravuje a caka aj casopis i forum. Len treba pockat. Skor sa snazim najst pricinu nizsieho zaujmu o prispevky v ramci neho.
Ak by sme teda uplne zavrhli zrusenie fora a len ho uzamkli, mozno by splnalo svoje informacne kriterium - citat by sa dalo i tak. Skutocne neviem co s forom a aj preto sa obraciam na kazdeho. Treba otvorene napisat, kde je problem. Bud vo mne - staci napisat a odchadzam do uzadia, bud v mnozstve inych for, ktore roztriestia zakladnu, alebo fakt staci sa s forom ako takym pohrat, zmenit jeho system...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Fórum

Poslaťod Patrik » Uto Feb 09, 2010 7:08 pm

Jednoznačne odmietam súvislosť s tebou Štefan,neviem si predstaviť žeby aktivita na fóre bola znížená kvôli tebe,to je predsa nereálne...Ak sa aj nájde nejaký človek čo má niečo proti tebe,ide určite o závisť...Ty si príčinou určite neni,nato rýchlo zabudni,lebo poštvem na teba môjho Rexíka :D

Čo sa týka fóra,som aj proti tomu aby bolo uzamknuté,vždy je predsa o čom debatovať a načo sa pýtať...Je proste kríza...či umelo vytvorená "hospodárska" vo svete,alebo táto vivaristická,musí jednoducho prešumieť a frčíme ďalej...

Neviem aká je reklama,alebo prezent tejto stránky,ale mal by sa zvýšiť,pretože neustále sa stretávam s chovateľmi,ktorý o tejto stránke nevedeli a asi by sa o nej ani nikdy nedozvedeli...A to sú na internete stále a navštevujú podradnejšie stránky o akvaristike a vivaristike,a to len vďaka tomu,že jednoducho nemajú kde o Vivaristovi počuť...

Neviem či to je zriadené,ale po 1. mal by sa určite zriadiť FAN na Facebooku,je to bezplatné a vidím v tom určitý význam,perspektívu...

Ide však určite o tú reklamu...viem nieje to lacná záležitosť,tobôž jednoduchá,ale určite nejaké riešenie v tomto smere existuje,pokúsim sa s tým nejako pomôcť...

Prvý krok čo som spravil,umiestnil som banner na chovnú stanicu GoldvonPiarg,ktorú denne navštívi veľa ľudí z rôznych štátov...Spravujem ju a po dohode s majiteľkou banner VIVARISTA pekne bliká na úvodnej stránke poprednej chovnej stanice...

Takéto kroky by mal spraviť každý zanietený fanúšik Vivaristu a kto také možnosti nemá,treba dať viacerý hlavu dokopy a niečo perspektívne vymyslieť...

Mne na budúcnosti fóra záleží,preto sa snažím robiť čo môžem...

Tož môj názor,kiež by bolo fórum raz navštevované ako Pokec.sk :P
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Fórum

Poslaťod štefan » Uto Feb 09, 2010 7:33 pm

Patrik píše:Jednoznačne odmietam súvislosť s tebou Štefan,neviem si predstaviť žeby aktivita na fóre bola znížená kvôli tebe,to je predsa nereálne...Ak sa aj nájde nejaký človek čo má niečo proti tebe,ide určite o závisť...Ty si príčinou určite neni,nato rýchlo zabudni,lebo poštvem na teba môjho Rexíka :D

Rexík je tvoj psík? Priznám sa, že po útoku jedného statného vlčiaka mám pred psami rešpekt. Ale som toho názoru, že človek môže byť ešte horší (aj voči druhému človeku) než akékoľvek zviera...

Čo sa týka fóra,som aj proti tomu aby bolo uzamknuté,vždy je predsa o čom debatovať a načo sa pýtať...Je proste kríza...či umelo vytvorená "hospodárska" vo svete,alebo táto vivaristická,musí jednoducho prešumieť a frčíme ďalej...

Kríza a nielen tá imaginárna je. Čo si budeme nahovárať. Je mi jasné, že kríza sa dotkla nielen nášho Diskusného fóra. Snáď sa všetko dá do poriadku, tozi postupne prerobí časopis i fórum - ako som už spomenul, radi by sme prešli na novší systém phpBB - na ňom sme i teraz, ale ide o staršiu verziu. Navyše, neodhalili sme doteraz všetky zákutia tohto systému...Prepojiť by sme mali aj časopis s fórom, čím by sa o ňom dozvedeli ďalší ľudia. Návštevnosť má Vivarista peknú
Návštevnosť za dnešok 9.2.2010
Spolu: 284423
Týždeň: 770
Užívateľov: 81951
Dnes: 327
, ale i tak aj časopis chceme prerobiť po grafickej i ďalšej stránke. Veď uvidíme čo tozi vykúzli. Každopádne si treba uvedomiť, že zaspať na vavrínoch by bolo aj pre nás ako pre ktorékoľvek podobné periodikum osudné. Uspokojiť sa s tým čo máme by nebola dobrá cesta ani voči vám - našim priateľom, čitateľom a návštevníkom


Neviem aká je reklama,alebo prezent tejto stránky,ale mal by sa zvýšiť,pretože neustále sa stretávam s chovateľmi,ktorý o tejto stránke nevedeli a asi by sa o nej ani nikdy nedozvedeli...A to sú na internete stále a navštevujú podradnejšie stránky o akvaristike a vivaristike,a to len vďaka tomu,že jednoducho nemajú kde o Vivaristovi počuť...

Reklama je v rámci našich možností. Aktívne umiestňujeme banner na iné spriatelené stránky, podporujeme napr. akvatera burzy, inzertné weby atď., ale je jasné, že uvítame ďalšie možnosti ako o nás dať vedieť. Nebránime sa žiadnemu dobrému a rozumnému nápadu. Ak teda ktokoľvek z vás nám vie byť v tomto nápomocný, tak len smelo do toho! Nechcem sa chváliť, ale skúsme nájsť Diskusné fórum či časopis, kde sa dbá nielen na obsahovú výpovednú hodnotu ale aj na slovenskú gramatiku? Veľmi dobre viete, že som napr. na i či y ako pes (v dobrom, samozrejme).

Neviem či to je zriadené,ale po 1. mal by sa určite zriadiť FAN na Facebooku,je to bezplatné a vidím v tom určitý význam,perspektívu...

S Facebookom sa zatiaľ len zoznamujem a stále nie som vnútorne presvedčený, či je facebook taký dobrý ako sa tvári. Ale ja som za a skúsim to zrealizovať čím skôr.

Ide však určite o tú reklamu...viem nieje to lacná záležitosť,tobôž jednoduchá,ale určite nejaké riešenie v tomto smere existuje,pokúsim sa s tým nejako pomôcť...

Ďakujeme za každý konštruktívny a dobrý nápad už vopred.

Prvý krok čo som spravil,umiestnil som banner na chovnú stanicu GoldvonPiarg,ktorú denne navštívi veľa ľudí z rôznych štátov...Spravujem ju a po dohode s majiteľkou banner VIVARISTA pekne bliká na úvodnej stránke poprednej chovnej stanice...

ĎAKUJEME! V prípade záujmu radi umiestnime banner na výmenu u nás v časopise. Stačí ho poslať napr. mne na mail stefan@vivarista.sk.

Takéto kroky by mal spraviť každý zanietený fanúšik Vivaristu a kto také možnosti nemá,treba dať viacerý hlavu dokopy a niečo perspektívne vymyslieť...

Mne na budúcnosti fóra záleží,preto sa snažím robiť čo môžem...

Tož môj názor,kiež by bolo fórum raz navštevované ako Pokec.sk :P
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Fórum

Poslaťod štefan » Uto Feb 09, 2010 7:47 pm

A sme aj na facebooku :D
Stačí si do vyhľadávača na facebooku zadať názov www.vivarista.sk a mali by ste nás objaviť. Snáď... :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Ďalší

Späť na Diskusia o všetkom...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron