A toto je co?

...alebo čo na srdci, to na jazyku! Ak máte podnety, nápady, rady ako zlepšiť chod tohto Diskusného fóra, alebo samotného časopisu VIVARISTA, chcete nám čokoľvek povedať (slušne!!!) tu je na to správne miesto. Toto je Diskusia pre nás všetkých!

Moderátor: štefan

A toto je co?

Poslaťod Swablik » Pia Apr 30, 2010 2:44 pm

Servus Vivaristi, teraristi a vsetci -isti aky tu ste :)

Dlho som sa neozval, trochu malo casu, ale konecne bakalarka odovzdana :-D Dnes sme cistili jazierko a podarilo sa mi z neho vylovit takuto malu pristerku :)

Vrchna strana:
http://i231.photobucket.com/albums/ee12 ... G_2247.jpg

Spodna strana:
http://i231.photobucket.com/albums/ee12 ... G_2245.jpg

Tipujem to na nejaku larvu vazky, ale budem rad ak mi poviete nieco viac :)

Mam 2 kusy, jednu sme nasli v jazierku pod foliou, na mieste kde bola folia prelozena, a druhu som nasiel na chodniku nedaleko miesta kde sme vylievali vodu, ta prva z vody vyzera celkom ziva, to druhe z chodnika vyzeralo mrtve, ale pocas fotenia sa zacalo hybat tak som to supol do vody k tomu prvemu,zjavne mu sucho nerobi dobre :)

Takisto by som bol rad aby ste mi poradili co dalej, ak je to naozaj vazka bol by som rad aby aspon jedno z nich prezilo :)
Voda v jazere je komplet vymenena, su v povodnej vode s nejakymi risami, a v pivnici mimo svetla, kedze predpokladam ze slnko im nerobi nijak dobre (a aky sa na slnku neuvarili :-D )
Takze by som bol rad ak by niekto vedel ako ich dat spat do jazera bez toho aby dostali sok z novej vody, pripadne aby ich to nezabilo.

Dik vsetkym a prajem vela zdaru :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Re: A toto je co?

Poslaťod tarzanm » Pia Apr 30, 2010 3:57 pm

No ahoj,konečne si sa aj ozval,čo ,,dračiky" ako sa maju.To ,,čudo" ako vravíš je myslím že už zakuklena larva vážky,nemaš tam niekde močiare alebo nejake jazero?V čistej vode pravdepodobne neprežije,treba jej aj nejake stebla z vody až nad hladinu aby sa potom mohla zvliesť na vážku,inač sú to poriadny dravci. :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Re: A toto je co?

Poslaťod štefan » Pia Apr 30, 2010 4:18 pm

Presne ako mato pise, ide o larvu vazky s krasnym prikladom dolnej vysuvacej masky, ktorou lovi svoju potravu v podobe vodnych bez a aj stavovcov.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Swablik » Pia Apr 30, 2010 4:59 pm

dik, super..

draci sa maju v poho, zacinam rozmyslat a uvazovat nad doplnenim terarka. cez zimu sa mi zdali taki zaspatí, aj som sa trochu strachoval, ved asi sa casom rozpisem, ale odkedy sa oprelo slnko do okna a aj terarka ktore je vedla neho, tak ozili akurat tu skacu po terarku :) ale o tom potom (po statniciach :-D )

tej vazke som dal povodnu vodu z jazera a dake riasy lebo sa zjavne skryvala pred slnkom. tak jej tam teda hodim do toho kelimku nejake stebla nech sa vyliahne ked vravite ze je uz zakuklena. ta druha to asi nerozchodi uz :(

budem ich asi musiet dat von aby mala kam uletiet ked sa vyliahne

inac, sice sa do toho nerozumiem ale moze byt zakuklena a hybat sa? :-D lebo sa dost hybe, aj plava, sice je jak jaster, ked nemusi nehybe sa ale videl som ju plavat a celkom jej to ide.
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok


Späť na Diskusia o všetkom...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron