Akva-tera klub Sereď

...alebo čo na srdci, to na jazyku! Ak máte podnety, nápady, rady ako zlepšiť chod tohto Diskusného fóra, alebo samotného časopisu VIVARISTA, chcete nám čokoľvek povedať (slušne!!!) tu je na to správne miesto. Toto je Diskusia pre nás všetkých!

Moderátor: štefan

Je založenie takéhoto klubu vôbec za úvahu?

Samozrejme že je.
11
85%
Neviem.
1
8%
Nie,nie je.
1
8%
 
Celkom hlasov : 13

Re: aqua

Poslaťod štefan » Str Apr 30, 2008 9:06 pm

Pozdravujem Ta Patrik,
dakujem za podrobne informacie o Klube v Seredi a osobne mi je uprimne luto, ze este stale sa najdu ludia, co maju hrosiu kozu a nestitia sa aj vydierat. Obavam sa, ze nasa Policia sa iba tvari, ze s tym nieco robi, ale bodaj by som sa tentoraz mylil.
Skusime sa v redakcii Vivaristu poradit, ci by sme vam nevedeli nejako pomoct s www. Skus mi co najskor poslat na SS projekt, vlastnu predstavu www stranky.
Samozrejme, ze s nasou podporou nielen v ramci Vivaristiky Levice mozes v plnom rozsahu ratat a radi Ta i Tvojich kolegov medzi nami v Leviciach privitame.
Som rad, ze sa pavucikom nadalej dari :D
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

re

Poslaťod Patrik » Štv Máj 01, 2008 4:30 pm

Tak snažím sa ich chovať správne :lol:
Síce sa venujem viacej akvaristike,ale takáto zmena mi celkom padla vhod :wink:
Tak ja tiež moc neverím tej našej polícii,ale tak čo mi už iné zostáva :roll:
Ja sa ešte dnes pokúsim spraviť ten projekt,ale rozmýšľať nemusím dlho,už sme raz stránku mali 8)
Tak dúfam že sa v Leviciach uvidíme,ak sa všetko podarí tu v Seredi,možno o rok budeme pozývať mi vás :D
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod tana » Pia Máj 02, 2008 7:51 pm

U nás CZ je to taky bohužel stejné. Nálokdo si troufne na to,aby šel podat trestní oznámení. A pokud to udělá tak je to stejně na dlouhé lokty :evil:
Äle můžu říct z vlastní zkušenosti,že když upozorním např. v prodejně na nějaké nedostatky tak docela v pohodě zaměstnanci je odstraní-jsem jím pak vděčná za to,že napravili chybu,když navštívím podruhé. Také jím dávám web stránky. To pak člověka potěší a zahřeje na srdíčku,a má z toho dobrý pocit,že jsou i lidé,kteří se snaží napravit chyby.Vždyť kdo všechno zná? Nikdo a prodavači jsou ....,ale kloubou dolů před všemi ci se snaží chyby napravit. A včem jím za to děkuji. Bohužel jsou i takoví ..... :evil:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

re

Poslaťod Patrik » Str Máj 07, 2008 9:06 am

Hlásim že naša stránka je spustená.Štefan,rád by som umiestnil váš banner na našu stránku :wink:
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Re: re

Poslaťod štefan » Str Máj 07, 2008 3:45 pm

Dakujeme za informáciu a aj ochotu nas banner umiestnit k vam. Ak mate aj vy svoj banner, tak nam ho poslite, radi ho umiestnime k nam. Nas najdes na stranke casopisu :D
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

re

Poslaťod Patrik » Štv Máj 08, 2008 2:31 pm

No nejak sa mi nedarí tam umiestniť ten banner,tak zatiaľ tam dám klasickú reklamu www,ok :lol: ?
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Akva-tera klub Sereď

Poslaťod štefan » Ned Apr 27, 2014 8:22 am

Viem, že od posledného príspevku uplynulo X času, ale i tak som zvedavý...
Paťo, ako sa vám v Seredi darí? Jestvuje ešte váš AT klub?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Akva-tera klub Sereď

Poslaťod Patrik » Ned Apr 27, 2014 9:18 pm

Skutočne, je to už pár rokov, čo sa zrodila táto myšlienka a boli snahy o založenie...
V roku 2007 som sa ja a môj známy už naplno venovali akvaristike, ja som v tom roku začínal i s teraristikou. Podporu sme však nemali, nepoznali sme ľudí v meste, ktorý by sa akvaristike či teraristike naplno venovali.
Zlomový bol rok 2008, keď sme na rôznych fórach a reakciách na naše príspevky spoznali 5 ľudí v našom meste, ktorý podporovali myšlienku založiť klub. A tak sa v tom rou i stalo, zakladajúcich členov nás bolo 7, celkovo klub za existenciu dosiahol členstvo 27 ľudí, ale reálne aktívnych bolo len 9.
V roku 2009 sme sa po absolútnom nezáujme mesta podporiť náš klub rozhodli, že klubovú činnosť po 10. mesiacoch existencie ukončíme. Cítili sme sa ako partia kartárov, čo je uzavretá spoločnosť. Jeden z našich členov bol učiteľom v CVČ, preto činnosť neskončila úplne, ale stala sa súčasťou chovateľského krúžku v CVČ. A to znamenal koniec pre nás ostatných...
V roku 2012 bola aspoň snaha o burzu, no za priestor v DK boli od nás pýtané peniaze, ako za bál v opere...
A tak sa dnes, v roku 2014, stretávame ako partia "kartárov" a navštevujeme cudzie burzy...
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Akva-tera klub Sereď

Poslaťod štefan » Pon Apr 28, 2014 5:54 pm

Ahojte "kartári"...
Je mi fakt ľúto, že to takto skončilo. Paťo, vieš čo ma na Tvojom texte zaujalo? "Jeden z našich členov bol učiteľom v CVČ, preto činnosť neskončila úplne, ale stala sa súčasťou chovateľského krúžku v CVČ. A to znamenal koniec pre nás ostatných...". Preto ten zlomový dej sa stal vlastne koncom pre vás ostatných, čo ste klub vlastne založili???
Dosť mi to pripomína dva roky starú vec, kedy ma jedna známa ukecala založiť v jej súkromnom CVČ akvatera klub. Nanosil som tam časť svojho chovu, vytvoril aj základňu členov klubu a všetko šlo ok. Kým si táto osôbka nezačala pýtať nehorázne prachy, brať bez nášho vedomia zvieratká... Preto som s tade čím skôr odišiel a zaprisahal sa, že už ma na takéto niečo nikto nenahovorí.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Akva-tera klub Sereď

Poslaťod Patrik » Pon Apr 28, 2014 6:10 pm

Odpovedal si si vlastne sám Štefan. Keď sa klubová činnosť stala súčasťou CVČ, skončilo to pre nás ostatných. My sme sa museli iba prizerať na chod vecí, zasahovať sme do toho nemohli a keď sa stala predsedníčkou CVČ osoba, ktorá nemala ani poňatia čo taká akva-tera činnosť vyžaduje, to bol úplný koniec...Ak by nám vtedy povolila smerovať tie decká k riadnemu chovu a nie k hranici týrania zvierat, tak by bolo všetko OK. Ale jej šlo iba o plnenie zábavnej časti a tá náučná šla bokom na úkor toho, že keď bola zábava, decká viac platili a o to šlo. O čo najvyšší počet platiacich a hlavne darovateľov toho ... výmenný poukaz...alebo kultúrny poukaz...také niečo dostávali decká a mali doslova "príkazom" preukazy odovzdávať CVČ. Za tie poukazy sú zase prachy od ministerstva...
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Akva-tera klub Sereď

Poslaťod štefan » Pon Apr 28, 2014 6:38 pm

Nerozumiem, kam takto vlastne spejeme ako spoločnosť. Sme konzumenti doslova všetkého a samotná podstata ide bokom. Je mi jasné, že ľudia nemajú prostriedky na samotný život, nezamestnanosť na Slovensku je priam katastrofálna, o vzájomnej ľudskosti netreba ani písať. Tá jednoducho už nie je. Dnes sa mi jeden majiteľ predajne elektra sťažoval, že ľudia si už nekúpia techniku a na prechádzky sa chodí do nákupných centier. Nie do prírody. Do nákupných centier. Ale ľudia už nekupujú ani knižky, časopisy, ktoré by aj potrebovali k svojmu koníčku. To krásne cítim i ja v antikvariáte. Bol som v tom, že je to len u nás. Ale aj kolegovia z iných antikov mi tento trend smutne potvrdili. Ľudia nemajú na život, nebudú si teda kupovať knižky. A potom: cudzojazyčné absolútne nie! Fakt, že si záujemca vie preložiť cez prekladače už čokoľvek, je akosi nepodstatná vec. Neviem kam ako spoločnosť spejeme. Na jednej strane rastúca nezamestnanosť, na druhej strane konzumný spôsob života. Výsledok na seba isto nenechá dlho čakať. A bude veľmi nepríjemný...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Predchádzajúci

Späť na Diskusia o všetkom...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron