Veelmi velke a zlozite pralesne tera

Pridajte sem snímku svojho terária, insektária, paludária... a pochváľte sa!

Moderátor: štefan

Poslaťod Horo » Ned Nov 16, 2008 1:29 pm

neviem či planuješ aj nejake povrchove upravy na ten kleber , ale odporučil by som ti to natriet priesvitnym penetrakom malo by to určite lepšie hydroizolačne vlastnosti
Obrázok užívateľa
Horo
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Sob Jan 05, 2008 7:19 pm

Poslaťod tana » Ned Nov 16, 2008 2:24 pm

No jsem zvěedavá na celkový výsledek.
Jenom pamatuj, že to bude pořádně vážít a budeš mít docela problém to pak přemístit- do budoucna. Podle mě já osobně bych to řešila tak, že bych to zamaskovala montážní pěnou a na to pak dala kamínky a pod..
Je to mnohem lehčí.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Ned Nov 16, 2008 6:26 pm

Horo: nie neplanujem ziadne upravy..je to lepidlo na dlazbu vonkajsiu(chodniky) takze maly by yvdrzat aj tecucu vodu..co ja neplanujem pretoze cast kde bude stekat voda je natreta sedym slilkonom.

Tana: Terarko je tak velke ze mi neprejde cez dvere takze urcite enplanujem ziadne premiestovanie. Okre toho pena a kamienky a pod je oproti tomuto 100x vacsia piplacka. Neviem si predstavit ako by som to robil v takom velkom meradle, a kedze som sochar a mam dalke skusenosti s modleovanim a tak tak mi malta ako material ovela viac vyhocuje.. :P

MEdzicasom som to dokoncil takze tu su fotky..este to trochu zmeni farbu lebo ej to mokre..zajtr uz budu dufam fotky aj s osadenymi rastlinami :wink:

Enjoy it

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

A takto to vyzera v mojej izbe pocas prerabky.. :lol: jeden velky bordel. . :twisted:

Obrázok
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Martin Antony » Pon Nov 17, 2008 7:31 am

vyzerá to super,udeľujem ti 5 hviezdičiek :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
aj ked ja osobne by som to riešil ako Táňa a použil by som pur penu.ale material je každého osobná vec.
Obrázok užívateľa
Martin Antony
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Str Dec 19, 2007 9:12 am
Bydlisko: stará ľubovňa

Poslaťod miro293 » Pon Nov 17, 2008 10:34 am

purpena ma jednu nevyhodu, obsahuje vzduch. A tam, kde je vzduch, moze byt aj vlhkost, bakterie, riasy, plesne... Preto som mu v minulosti radil urobit to z polystyrenu.
S hodnotenim pockam, ked bude vsetko dokoncene, osadene rastlinami a naspat obyvane :-) Z vlastnej skusenosti vsak mozem povedat, ze na zivo to vzdy vyzera inac, ako na fotkach.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Swablik » Pon Nov 17, 2008 11:28 am

keby sa to dalo odfotit bez blesku..tak to by boli ine fotky..lebo takto to vyzera hrozne na tych fotkach.. :-/
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Swablik » Pon Nov 17, 2008 3:09 pm

Takze tu su fotky uz s osadenymi rastlinami..este enni raselina a kamene dnu..a takisto ani kamene v ajzierku pretoze mi cerpadielko nevytlaci tak vysoko vodu tak ho musim vymenit..

Foty su robene narychlopretoze musim ist do prace..

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod agama » Pon Nov 17, 2008 4:03 pm

celkom good, uvidime ked tam budu aj ostatne veci
Obrázok užívateľa
agama
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 9:22 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Martin Antony » Pon Nov 17, 2008 4:04 pm

miro293 píše:purpena ma jednu nevyhodu, obsahuje vzduch. A tam, kde je vzduch, moze byt aj vlhkost, bakterie, riasy, plesne... Preto som mu v minulosti radil urobit to z polystyrenu.
S hodnotenim pockam, ked bude vsetko dokoncene, osadene rastlinami a naspat obyvane :-) Z vlastnej skusenosti vsak mozem povedat, ze na zivo to vzdy vyzera inac, ako na fotkach.


S tou penou máš pravdu, ale nie je problém ju nalakovať,alebo potrieť lepidlom a osypať pieskom.Tým zabezpečíš vzduchovú izoláciu.
Obrázok užívateľa
Martin Antony
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Str Dec 19, 2007 9:12 am
Bydlisko: stará ľubovňa

Poslaťod miro293 » Pon Nov 17, 2008 8:29 pm

mas pravdu, ze sa da vsetko upravit, aj purpena :-) S polystyrenom tam vsak tento problem vobec nie je. Kedze v sebe nema vzduch, nic netreba izolovat. Ked uz to ma urobene, pockame si na konecne fotky a budeme mu drzat palce, nech sa tam zverom dari :-)
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Swablik » Pon Nov 17, 2008 8:54 pm

Polystyren a stavebne lepidlo oproti pur pene ma jendu velku vyhodu..ked si od pur peny zaseries cele terko pri praci (co je na 100% ze si) tak to lepidlo stavebne ako malta sa ovela lahsie cisti ;) a takisto sa s nim da lepsie pracovat..mozes si vymodelovat kadeco a tak..co pri pur pene nehrozi..ako ju tam naondis tak ju tam mas.. :) mozes ju este orezat..ale v tychto podminekach orezavat a tvarovat..no neviem neviem mal som co robit pripevnit tam existujuce kusy.. :lol: ale tak kazdemu podla chuti..komu sa s cim lepsie robi.. :) mne viac vyhovuje malta :wink: BTW jastery uz su tam neviem ci ich na fotkach vidiet..ked budem mat trochu casu pokusim sa spravit dake lepsie fotky lebo tieto zatial vyzeraju hrozne.. :?
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Horo » Pon Nov 17, 2008 9:27 pm

Swablik píše:Polystyren a stavebne lepidlo oproti pur pene ma jendu velku vyhodu..ked si od pur peny zaseries cele terko pri praci (co je na 100% ze si) tak to lepidlo stavebne ako malta sa ovela lahsie cisti ;) a takisto sa s nim da lepsie pracovat..mozes si vymodelovat kadeco a tak..co pri pur pene nehrozi..ako ju tam naondis tak ju tam mas.. :) mozes ju este orezat..ale v tychto podminekach orezavat a tvarovat..no neviem neviem mal som co robit pripevnit tam existujuce kusy.. :lol: ale tak kazdemu podla chuti..komu sa s cim lepsie robi.. :) mne viac vyhovuje malta :wink: BTW jastery uz su tam neviem ci ich na fotkach vidiet..ked budem mat trochu casu pokusim sa spravit dake lepsie fotky lebo tieto zatial vyzeraju hrozne.. :?


planuješ ešte nejake povrchove upravy toho klebru ? mam na mysli kamienky nalepene alebo to opieskovat alebo niečo ? . vhodne by to bolo nechat cele porast machom ale to nejaky ten čas potrva , možno si na to myslel aj ty :arrow:
Obrázok užívateľa
Horo
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Sob Jan 05, 2008 7:19 pm

Poslaťod Swablik » Uto Nov 18, 2008 2:05 am

Horo píše:
planuješ ešte nejake povrchove upravy toho klebru ? mam na mysli kamienky nalepene alebo to opieskovat alebo niečo ? . vhodne by to bolo nechat cele porast machom ale to nejaky ten čas potrva , možno si na to myslel aj ty :arrow:


no aj dufam ze to po case cele obrastie machom aj s tymi konarmiaj vsetko ale to fakt nejaky cas potrva.. :lol: s tym Klebrom ako to yv volate neplanujem uz nic robit..nafotkach to sice tak nevyzera ale naozaj je to dost dobre..vsetkym sa to zatial paci :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Martin Antony » Uto Nov 18, 2008 7:46 pm

Pôjdem najbližšie do SNV tak sa konečne zastavím :D
Obrázok užívateľa
Martin Antony
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Str Dec 19, 2007 9:12 am
Bydlisko: stará ľubovňa

Poslaťod tana » Str Nov 19, 2008 9:57 pm

Když pracuješ s pur měnou tak vám prozradím fintu :wink: stačí když rukami prohnětete a dlouhou jehlou-špejlí uděláte dírky a je to :wink:
Na každém je trošku pravdy. A jak tu uvádíš Swabliku tak je to rychlejší a není stím tolika práce - znám to z vlastní zkušenosti :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Prezentácia terárií

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron