Strasne malo zerie

Všetko okolo týchto vskutku unikátnych jašterov...

Moderátor: štefan

Strasne malo zerie

Poslaťod Pato92 » Ned Mar 02, 2008 4:25 pm

Uz ho sledujem dost dlho a zda sa mi, ze strasne malo zere. dva dni nezere, potom si da dvoch troch cvrckov a potom zasa nic. Pit mu davam kazdy 3 den a vzdy sa napije (s nedostatkom vody nie je problem).
Postrekujem mu terarium raz denne, teplotu ma pod ziarovkou 32 - 33 stupnov, v hornej casti 28 stupnov, v stredbej casti 25 stupnov a v dolnej 24 stupnov. Dost casto skrabe na sklo, uz som mu tam pridal aj haluzky, ale stale skriabe, ked si ho zoberiem na ruku a po chvili ho dam do teraria, tak zasa skriabe. Neje preto, lebo sa mu nepaci v terariu ? alebo robim nieco zle ??A ešte dnes som mu dal jablko a to zjedol hned a dva dni co bolo teplo som mu nachytal muchy, aj tie jedol. Tak neje preto lebo uz je cvrckov prezraty?
Je v strasne dobrej kondicii .
Pato92
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pia Jan 11, 2008 4:50 pm

Poslaťod jemen1 » Ned Mar 02, 2008 6:06 pm

Neuveris ale aj ja mam taky isty problem. :? :(
Obrázok užívateľa
jemen1
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Uto Máj 01, 2007 9:27 am

Poslaťod tana » Pon Mar 03, 2008 8:29 pm

Jak je starý? Mladí jedinci baští mnohem více nežli starší jedinci,ale i to je individuální. To,že pije je dobře i to potříkování + teplota je oki.
To,že škrábe na skolo to je taky zcela normální projev chamíka. Chce se z terka dostat ven na svobodu,ale může to znamanat i to,že se mu v terku nelíbí. Klidně pokud bude svítit sluníčko ho dej na parapet okna a bude velice spokojený. Nic neděláš špatně,takže závěrem je to normální projev chamíka. Jinak doporučuji měnit potoravu : cvrčky,mouchy,pavouky,kobylky,sarančata a pod. :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Pato92 » Pon Mar 03, 2008 10:21 pm

Na parapetu ho davam kazdu sobotu a nedelu ked som doma a hlavne ked
svieti slnko .
Narodil sa na konci zari tak už ma okolo 5 a pol mesiaca .
Ale mne sa zda ze on skriabe len ked som v izbe ked ho tak potajomky sledujem tak sa vzdy vyhrieva ale ako ma zazrie tak zacne skrabat .Us si asi zvikol ze ked som v blizkosti tak so ho dam hned na ruku . :)
Pato92
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pia Jan 11, 2008 4:50 pm

Poslaťod tana » Uto Mar 04, 2008 10:14 pm

Ano to je projev,že tě má rád a ví,že si ho vemeš a on pak může volně se pohybovat :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Pato92 » Str Mar 05, 2008 7:36 pm

Prisli sme nato ze ma asi zacpu ma trosku take nafuknute brucho skusali sme mu ho aj trochu stlacit a zdalo sa nam ze je take tvrdšie. Už som si o tom niečo čítal ale neviem čo mám na to použiť či olivovy olej alebo hermanok ?
POradte mi cim skor dakujem.
Pato92
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pia Jan 11, 2008 4:50 pm

Poslaťod tana » Pia Mar 07, 2008 10:18 am

Nestlačuj bříško,ale masíruj jemně,a dej olivový olej 1 kapka a hodně vláknin.Jinak pokud nekadí týden tak se to dá považovat za zácpu.A pokud žere tak to není zácpa!
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Nezere

Poslaťod sos4 » Sob Máj 02, 2009 7:37 pm

Ahojte ja mam tiez problem s mojim chamikom prestava mi zrat doteraz stym nebol problem zozral aj 7 konikov za den alebo 2 holatka tie som mu podaval asi raz do tyzdna alebo 2 podla toho ako boli daval som mu vecsinou kazdy 2 den ale uz asi 2 tyzdne som ho nevidel zrat nic okrem jednoho holatka a asi 4 konikov co som mu strcil do tlamy inak vobec nic nevie niekto poradit ?? Terarium mam 120x170x70 {d,v,s} Ma tam vodopad, aj uvb ziarivku aj normalnu neonku a teplota je u vrchu asi 28 stupnov a dole izbova okolo 22 minimalne raz denne rosim.Kupil som mu aj samicku a uz sa aj parili a vyzera ze uspesne ale to uz je asi ine tema :D.
Dik za radu :?:
sos4
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Nov 24, 2008 8:29 pm

Poslaťod tana » Uto Máj 05, 2009 1:42 pm

Pokud mu dáváš pořád koníky ta klidně může být přejedený jednostrannou potravou a nebo taky může být poraněná sliznice v tlamě. Dále holátka se nepodávají! Takže je ihnet přestaň dávat!!! Nepíšeš ce mu podáváš za vit.+mic+ca a pod.! A taky jak je starý, či je to samec či samice-popřípadě zdali měla snůšku. Terárium máš v pořádku. Vodopád je zcela zbytečný a v terírku nemusí být. Pozor ať se Ti neutopí! UVB ? kolik je zapotřebí 5% UVB. JInak neodporučuji mít v terku párek. Stejně je musíš rozdělit a pokud samička už bude samečka odhánět od sebe tak je hnetka rozděl a nechej je už zvlášť - příprava na snůšku a pod.. Jinak pod spotem musí být teplota 32-35°C, která Ti tu chybí. Ostatní teplotas je v pořádku. Takže na závěr u samečka dávej rozmanitou potravu a né jednostrannou a hlavně pak je rozděl!
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

re

Poslaťod sos4 » Uto Máj 05, 2009 3:44 pm

u nas sa nic okrem konikov,holatiek a mucnych cervov neda kupit takze stou potravou toho moc neurobim a mucne nezerie vobec je to samcek a ma asi rok mozno rok a pol neviem presne.Bol som u veterinara a dali mu antibiotika ze na dni a uvidime.A preco ze rozdelit sak on uz jej teraz dal pokoj ak by ju otravoval nepoviem nic potom zakrocim.Ta teplota je mozno hore aj okolo tych mam tam 100 w topne teleso..Na zaver preco nie tie holatka ?? Ved on uz je velky a ma ich rad ??!!
sos4
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Nov 24, 2008 8:29 pm

Poslaťod tana » Str Máj 13, 2009 7:00 pm

Zadej si do gogle a uvidíš, že něco najdeš. Tak si nechej poštou poslat více a budeš mít do zásoby. Pamatuj, že jednostranná strava taky není moc dobrá pro zdravý vývoj jedince. Ptáš se mě proč né holátka a červy - sorry, ale už několikráte jsem to tu psala stačí si to najít-není vhodné!
Dále se ptáš proč je rozdělit - taky už je to zde popsané!
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Chameleóni

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron